מגלגל...

יו”ר טבע ישראל לשעבר מנסה למנוע פיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי

יושב הראש החדש של פורום הקנאביס של התאחדות התעשיינים קובע כי דרישת משרד הבריאות לפיקוח מחירים על קנאביס רפואי כתנאי לאישור הייצוא לחו"ל תביא להשמדת ענף הקנאביס בישראל.

חיים הורביץ, יו”ר חברת “טבע ישראל” לשעבר, אשר מונה לאחרונה לתפקיד יו”ר פורום הקנאביס של התאחדות התעשיינים, מתנגד לתכנית החדשה של משרד הבריאות לקביעת מחיר מקסימום למוצרי קנאביס רפואי בבתי המרקחת.

בעקבות הפרסומים על פיקוח המחירים המתוכנן, שלח בשבוע שעבר הורביץ מכתב התראה בעניין זה למשרד הבריאות ובו דרש שלא לקבוע פיקוח מחירים ובמקום זאת לאשר ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל.

כזכור לאחרונה הגיעו מחירי הקנאביס הרפואי לשיא של כל הזמנים, מה שהוביל את משרד הבריאות להודיע כי בכוונתו להטיל פיקוח מחירים על מוצרי הקנאביס כך שיעלו עד כ-600 ש”ח לחודש.

מחיר זה, לאחר פיקוח, גם הוא גבוה כמעט פי 2 מהמחיר עד כה (370 ש”ח בלבד), אך נמוך בהרבה מהמחירים המוצעים כיום בבתי מרקחת ומגיעים עד 1,500 ש”ח ויותר.

לטענת הורביץ, במכתב ששלח ועותק ממנו הגיע לידי מערכת מגזין קנאביס, פיקוח מחירים יפגע בחברות היצרניות בישראל עד כדי כך שיביא להשמדת הענף.

לדבריו הדרך הנכונה להוזלה במחירי הקנאביס הרפואי היא לאשר את הייצוא לחו”ל, ובכך לאפשר לחברות להרוויח מיצוא ולשמר מחירים נמוכים בשוק המקומי.

“פיקוח על המחירים גורם באופן טבעי להרחקת משקיעים מתחומי העיסוק המפוקחים ולפיכך הצעת משרד הבריאות הינה במגמה הפוכה לחלוטין מהנדרש להורדת מחירים,” כתב.

בנוסף הורביץ מוחה במכתב גם על החלטת משרד הבריאות להתנות את אישור הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל בכך שייקבע פיקוח מחירים על מוצרי הקנאביס בישראל.

“קראתי בדאגה רבה את הפרסום לפיו מעמיד משרד הבריאות תנאי לאישור היצוא בפיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי,” כתב עוד. “צר לי על עמדה זו אשר מציבה מחסום נוסף בפני התפתחות שוק הקנאביס המקומי”.

עוד הוא הוסיף כי “החברות הישראליות פועלות למען ציבור החולים הישראלי, והשקיעו עד כה מאות מיליוני דולר בפיתוח טכנולוגיות חדשניות לייצור. פתיחת השוק ליצוא תאפשר לחברות היצרניות להרחיב משמעותית את היקפי הייצור ועל ידי כך להקטין את עלויות המוצרים”.

“היצוא לפיכך מהווה קטליזטור משמעותי להורדת מחירים – קטליזטור יעיל אלפי מונים מאשר פיקוח על מחירים,” סיכם.

עם זאת, בניגוד לאזהרותיו, חברות אחרות כמו “תיקון עולם” או “שאיפה לחיים” דווקא הודיעו כי כן יוכלו לעמוד בפיקוח המחירים ואף הצהירו כי יציעו מחירים נמוכים באופן מיידי.

חיים הורביץ עצמו מסרב להגיב לידיעות בנושא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר