יו"ר חברת הקנאביס: "בגלל יעל גרמן לא אצביע כחול לבן"

הודעת "כחול לבן" לפיה במידה וירכיבו ממשלה ישאירו את תיק משרד הבריאות בידיהם ממשיכה לעורר חששות בקרב התומכים והעוסקים בקנאביס. יו"ר חברת הקנאביס הגדולה בישראל, "שאיפה לחיים", הודיע כי לא יצביע לכחול לבן מסיבה זו.

לא רק מטופלי הקנאביס הרפואי חוששים מחזרתה של ח"כ יעל גרמן לראשות משרד הבריאות, אלא גם העוסקים הותיקים בענף שבמשך כשנתיים נאלצו לנהל מלחמת חורמה על חייהם העסקיים עת שרת הבריאות דאז ניסתה להעביר בכח את הענף ללא מכרז לידי חברת "שראל".

קוראי מגזין קנאביס זוכרים ודאי את המאבק המשפטי שניהלו חברות הקנאביס נגד משרד הבריאות בעניין זה – מאבק שבסופו ניצחו כששופטי בג"ץ ביטלו את הרפורמה המתוכננת בענף ואילצו את הממשלה ליזום רפורמה חדשה, זו שנכנסת לתוקף בימים אלה ממש.

יעל גרמן (צילום: פלאש90)
הסדין האדום של תומכי הקנאביס – יעל גרמן (צילום: פלאש90)

מי שהיה אז ראש "שולחן מגדלי הקנאביס", חגי הילמן, יו"ר חברת "שאיפה לחיים" (BOL), שמע את הודעת יו"ר רשימת "כחול לבן" בני גנץ על כך שתיק הבריאות יישאר בידי המפלגה וגם הוא, כמו המטופלים שנאלצו אז לשהות שבועות ארוכים מחוץ לביתה של גרמן במחאה, חושש כעת מחזרתה לתפקיד.

"ח"כ גרמן, את הסיבה מדוע לא אצביע לכחול לבן!" כתב הבוקר (ג') הילמן בדף הפייסבוק שלו. "אני חרד מכך שתחזרי לכיסא שרת הבריאות. התנגדת לקנאביס הרפואי בכל מאודך, ואני לא קונה את המילים המתוקות שלך שאת מפזרת עכשיו בנושא… תתביישי לך".

"הובלת אותי למאבק בבג"צ נגד חברת 'שראל' – החברה המושחתת הזאת היא הגוף שמספק תרופות וציוד לבתי החולים במחיר מופקע ועל חשבוני וחשבון שאר אזרחי ישראל," הוסיף. "למזלי ניצחתי, אבל לולא הייתי מנצח תחשבי מה היה קורה."

לדבריו "הכרזת על הפעילים בענף ש'מדובר בעבריינים'. דמייני איך זה להסתובב במושב שלי עם אות הקלון המיותר הזה, ממש תתביישי… את הסיבה שלא אצביע כחול לבן, וגם אדאג שמקורבי לא יעשו כך".

הילמן הוא כאמור לא היחידי בענף הקנאביס שדואג מחזרתה של גרמן למשרד הבריאות. אמנם השר הנוכחי, יעקב ליצמן, סופג ביקורת קשה על התנהלותו, אבל מי שזוכר את ימי גרמן לא שש לחזרתה. מפלגתה המקורית, "יש עתיד", נוסדה כזכור על ידי אחד מבכירי חברת התרופות "טבע", מה שגם כן עורר תאוריות קונספירציה מרובות.

נושא הקנאביס והלגליזציה נשכח בינתיים במערכת הבחירות הנוכחית, למרות שבשנה שעברה הוא עמד במרכז הדיון הציבורי. נכון להיום על פי הערכות יש 2 מנדטים "חופשיים" של תומכי לגליזציה שיהיו מוכנים להצביע לכל אחד מהצדדים בתנאי שתובטח להם הסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט