טוען...

יו”ר הצעירים בעבודה מיכל בירן: “תומכת בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל”

החרבות במפלגת העבודה כבר מצוחצחות לקראת הפריימריז שיקבע כיצד תיראה רשימת המפלגה שתנסה להוות אלטרנטיבה לרשימת הליכוד לקראת הבחירות הכלליות ב-22 בינואר 2013. מיכל בירן, יו”ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה, הודיעה כי תתמוך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל (דה-קרימינליזציה).

מיכל בירן
מיכל בירן – יו”ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה

“האיום הביראני”

מיכל בירן היא שם שאולי פחות מוכר למי שאינו מעורה במתרחש במפלגת העבודה, אך המציאות היא, שבירן, שניצחה בבחירות לראשות המשמרת הצעירה של המפלגה בפעם השנייה ברציפות לפני פחות מחצי שנה, היא אחד השמות הבולטים והמוכרים במפלגה, מי שרוב מוחלט של הפרשנים מבטיחים כי תהיה חברת כנסת בקרוב ומי שבן כספית כינה בעבר: “הקטסטרופה הפוליטית האמיתית שנחתה על ברק”.

כספית כתב את הדברים לפני יותר משנתיים, לאחר נצחונה הראשון של בירן בבחירות לראשות המשמרת הצעירה, שנבחרה ברוב קולות על אפו וחמתו של מי שהיה אז יו”ר המפלגה אהוד ברק שאף כינה אותה “האיום הביראני”.

כך כתב כספית לאחר נצחונה של בירן בבחירות לראשות המשמרת הצעירה:

מדובר בסיפור פוליטי מרתק במיוחד. להלן התקציר: היו“ר הקודם של המשמרת הצעירה היה מעיין אמודאי. אופוזיציונר מושבע לברק שמירר את חייו (בין היתר כפה על פואד להשתתף בפריימריז האחרונים, בניגוד לסיכום השריון‭.(‬ ברק, כהרגלו, החליט לפתור את הבעיה באמצעות סיכול ממוקד. המשמרת הצעירה הושמדה, אמודאי נדרס וסולק. עכשיו, כדי לנצל את ההצלחה, החליטו אנשי ברק לרוץ לבחירות בזק לתפקיד היו“ר והעמידו מטעמם את דר נדלר. הם היו בטוחים שאיש לא יעז להתמודד נגד המנגנון, נגד המפלגה, נגד מי שהיושב ראש רוצה ביקרה. הם טעו. מיכל בירן, העוזרת הפרלמנטרית החרוצה של ח“כ שלי יחימוביץ, החליטה להתמודד.

כאמור, לפני פחות מחצי שנה ניצחה בירן את הבחירות בפעם השנייה ברציפות וכעת מתמודדת בבחירות הפנימיות במפלגה בתקווה להיכנס למקום ריאלי ברשימת העבודה לכנסת.

כתב מגזין “קנאביס” פנה אל בירן בכדי לשאול לעמדתה בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל וזו השיבה חד-משמעית: “אני מתנגדת למדיניות ההפללה”.

מיכל בירן
אפשר להתרגל לשם – מיכל בירן, בקרוב חברת כנסת בישראל

“רוצים מהפכה? תשלמו!”

בשנה האחרונה הפנימו תומכי הקנאביס בישראל שבכדי לשנות את החוק הגורם לכך שהם נחשבים לאזרחים סוג ב’, עבריינים פליליים ובאופן כללי סוג של נטל על החברה, לא מספיק להקים מפלגה, גם אם 40,000 אנשים מצביעים לה בבחירות הכלליות. מי שרוצה להשפיע על הסדר הקיים מוכרח לשחק במשחק הדמוקרטי, כלומר – להתפקד, או כמו שטוען עו”ד דקל-דוד עוזר – “לרכוש זכות השפעה“.

עו"ד דקל דוד-עוזר
עו”ד דקל דוד-עוזר

עוזר, מי שהקים את תנועת “דור האמת” הקוראת להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל ולאחרונה אף הודיע כי יתמודד בפריימריז לרשימת העבודה לכנסת, חורש את הארץ כבר יותר משנה ומשכנע את מי שמוכן לשמוע מדוע בכדי להביא שינוי צריך להיכנס למפלגות.

ראו עוד: מתוך “מעריב” – היועץ של שלי יחימוביץ’ בטוח שהקנביס ייקח אותו כל הדרך אל הכנסת

“לדוגמה,” אומר עוזר, “אם 40,000 מצביעי מפלגת עלה ירוק היו מתאחדים ורוכשים כולם זכות השפעה במפלגת העבודה, כבר מזמן היתה כאן לגליזציה של מריחואנה וחשיש.” באתר התנועה ניתן לקרוא מאמרים המסבירים מדוע וכיצד כדאי לכל אחד מתומכי הקנאביס בישראל להתפקד למפלגות הדמוקרטיות בישראל – הליכוד והעבודה.

פריימריז בעבודה – שחקנים חדשים

מערכת הבחירות הקרובה תהיה שונה מקודמותיה באופן מהותי, בעקבות יציאתם של מאות אלפי איש לרחובות, שלא הצליחו להביא שינוי כלל, והבינו שבכדי לשנות את המשחק, צריך לשחק אותו.

בעקבות הקדמת הבחירות הוקדמו גם הפריימריז (הבחירות הפנימיות) ובימים אלו מודיעים פעילים שונים במפלגה על כוונתם להתמודד על מקום בכנסת. השמות ברשימה הסופית לאחר הפריימריז יקבעו כיצד תיראה הנבחרת שתנסה להתמודד מול הפופולריות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעל אף הקשיים הכלכליים מצליח לשמור על מפלגה מאוחדת שלפי מרבית הפרשנים תזכה בקלות בקדנציה נוספת.

ניצב בדימוס משה מזרחי
ניצב בדימוס משה מזרחי: “תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס”

מעבר ל”שחקני הבית” של המפלגה, עובדת יו”ר המפלגה, שלי יחימוביץ’, על הבאת “שחקני רכש” נוצצים. מבין המועמדים המפורסמים שהצטרפו לאחרונה למפלגת העבודה, בולטים שמותיהם של ניצב בדימוס משה מזרחי (שכבר הודיע על תמיכתו בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס) ונועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט.

גם סתיו שפיר – אחת ממובילות המחאה ומי שהתעלמה מפניית מגזין “קנאביס” וסירבה להביע עמדה בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס, על אף שידוע כי עישנה/מעשנת קנאביס בעצמה – הודיעה אמש כי בכוונתה להתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת.

במהלך השבועות הקרובים נמשיך לפנות לאלו המעמידים את עצמם לתפקידים ציבוריים ונשאל לעמדתם בנוגע לסוגיה החשובה של רדיפת צרכני הקנאביס בישראל.

המשיכו לעקוב…

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר