“שחררו את הצמח”: ניצן הורוביץ קורא ללגליזציה בישראל

ניצן הורוביץ, ראש מפלגת מרצ ויו"ר רשימת "המחנה הדמוקרטי", מתייחס לראשונה בקמפיין בחירות 2019 מועד ב' לנושא הקנאביס, עוקץ את פייגלין ומבהיר כי הוא ומפלגתו יתמכו בלגליזציה בישראל.

ניצן הורוביץ, ראש מפלגת מרצ ויו”ר רשימת “המחנה הדמוקרטי”, מתייחס לראשונה בקמפיין בחירות 2019 מועד ב’ לנושא הקנאביס.

לדברי הורוביץ יש להפוך את הקנאביס לחוקי הן עבור החולים ומטופלי הקנאביס הרפואי והן עבור שימוש פנאי (לגליזציה).

ניצן הורוביץ (צילום: פלאש90)
בעד לגליזציה: ראש “המחנה הדמוקרטי” ניצן הורוביץ (צילום: פלאש90)

את הדברים כתב חבר הכנסת לעתיד בחשבון הפייסבוק שלו בעקבות סרטון ויראלי שפורסם הבוקר ובו נראית השפעת רפורמת בתי המרקחת על ילד הסובל מאפילפסיה.

לדבריו בממשלה מבינים ששימוש בקנאביס לא צריך להיחשב כעבירה על החוק אך מפחדים לגייס את האומץ הנדרש לצורך שינוי מהותי זה.

“מבחינת הישראלים עישון קנאביס הוא כבר מזמן לא פשע,” קבע. “נראה לכם שבממשלה לא מבינים את זה? ובכל זאת, השרים הפחדנים לא מצליחים לגייס את האומץ ולהפוך את הקנאביס לחוקי. גם כתרופה לחולים, וגם כמוצר צריכה אישי לכל השאר”.

לדברי הורוביץ גם חברי מפלגתו תומכים בלגליזציה מלאה של קנאביס, ואכן ניתן למצוא ברשימה את תמר זנדברג, אילן גילאון ותומכים נוספים. גם אהוד ברק הביע השנה לראשונה תמיכה בלגליזציה בראיון למגזין קנאביס, אם כי דווקא סתיו שפיר המזהה עצמה כצעירה מרדנית וליברלית ממשיכה להתחמק מהנושא.

“חברי ‘המחנה הדמוקרטי’ נאבקים כבר שנים למען לגליזציה מלאה של קנאביס, הרבה לפני שזה הפך לטרנד של מפלגות נישה קיצוניות,” כתב כמן “עקיצה” למשה פייגלין שרכב על הנושא בבחירות הקודמות.

“אנחנו יודעים שהצמח שכל כך מפחיד את הממשלה הוא לא אויב של אף אחד, ושאפשר לעשות בישראל את מה שעשו בהרבה מקומות אחרים בעולם – להפוך את הקנאביס לחוקי,” הוסיף.

“אנחנו לא מפחדים לומר באופן ברור – ככה נחזיר לחולים את התרופה והכבוד שמגיע להם, ונשחרר מאות אלפי אזרחים שפשוט רוצים לחיות בשקט,” סיכם והוסיף: “שחררו כבר את הצמח!”

יחד עם זאת מפלגתו של הורוביץ לא פרסמה מצע רשמי ובמטרות המפלגה הרשמיות לא מופיע סעיף לגליזציה. כמו כן המפלגה לא התחייבה להתנות את כניסתה לממשלה בהסדרת השוק בישראל.

הפעם הקודמת בה התייחס הורוביץ לנושא היתה לפני 6 שנים, כאשר התמודד מול רון חולדאי על ראשות עיריית תל אביב, אז הוא גם הודה כי צרך קנאביס בעבר.

https://www.facebook.com/Horowitz.Nitzan/photos/a.95467486339/10157655860941340/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARAxFTV8ioztrepiFtUjcyqJVrheBGN1UaJlFiZ6QADTnfFXFzGVTMhnP4LSpFYBRlfC61OrcE0_tAFH3WR9Rqo-F8hl5NAyw_3R1epYeIqjpzvKGUcippyu0uGs5Y06z-FlhORlt0ICNDmo0UrRapBju7jCsKu9DoRBUENKR-YVvaL-KnNAxmnfPaQXSB5vtdkKILrFqogKR7uIsSeuiEWdBqpjXiRGPoFerapjSdUUrHL5BSkBHapazi41rny7D3L5RYAYYVcTxmAN1OyJsNLb1SEmAJzb986lSjXwdtw7wbhg9kJPQpX0ruUIh5r1xOSfFzHm8iMdp1Su2A&__tn__=-R

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר