מגלגל...

יו”ר איגוד הרוקחים על רפורמת הקנאביס הרפואי: “קטסטרופה – התרופה מקולקלת”

מזה כחודשיים שמטופלים לא יכולים לקבל קנאביס בבתי מרקחת בגלל מחסור עליו דווח לראשונה במגזין קנאביס. בראיון לרינו צרור בגלי צה"ל הבוקר קובע יו"ר איגוד הרוקחים כי מדובר בקטסטרופה.

“במילה אחת מדובר בקטסטרופה,” טוען דוד פפו, יו”ר איגוד הרוקחים בישראל ובעל רשת בתי המרקחת ש.ר.מ הפועלת במסגרת רפורמת הקנאביס הרפואי.

את הדברים אמר פפו בראיון לגלי צה”ל הבוקר (א’), מספר ימים לאחר פרסום הידיעה במגזין קנאביס אודות מחסור חמור בקנאביס רפואי בבתי המרקחת בכל הארץ.

“אין לנו כרוקחים חומר, תרופה, לספק למטופלים, פשוט אין,” הוא אומר. “יש מגדלים, אין חומר, אני מקבל 100 טלפונים ביום ואולי ל-4 או 5 אני מצליח לספק.”

לדבריו “עם שמנים אין בעיה, אבל תפרחות, שזה עיקר הביקוש, אין מזה חודשיים, מחסור אקוטי. מזה חודשיים שהמטופלים ללא תרופה”.

“אנחנו בקושי מצליחים לתפקד בבית המרקחת, כמות הטלפונים היא אדירה, אנחנו מנסים לענות באורך רוח, להכיל, כי אנחנו יודעים שזה מטופלים, אבל זה מאוד מתסכל,” הוסיף.

לטענתו “המטופלים חסרי אונים, הם הלכו לרופא, קיבלו מרשם, ואי אפשר לנפק להם, אף אחד גם לא מבטיח מתי כן תהיה אספקה”.

פפו טוען עוד כי הסיבה למחסור היא תקני האיכות החדשים של הרפורמה, המובילים לכך שחלק נכבד מהתוצרת לא עומד בסטנדרט הנדרש ופשוט נפסל.

“הרפורמה העבירה את האספקה לבתי המרקחת ובמסגרתה החומר הצמחי עובר בקרה קפדנית כך שיבולים שלמים נפסלים לשימוש, כך שבשם הרפורמה והרצון לספק חומר איכותי, אין מה לספק למטופלים,” הסביר.

דוד פפו יו"ר הסתדרות הרוקחים
דוד פפו יו”ר הסתדרות הרוקחים

“אני שומע תלונות 20 פעם ביום על הדלפק, מדובר בתרופה מקולקלת,” הוסיף. “ללא ספק יש סיכון והבעיה היא שכרגע המטופלים ממשיכים לקבל מהמגדלים, ללא בקרת איכות.”

לסיכום אמר יו”ר איגוד הרוקחים כי “אם המגדלים מעוניינים לחבל ברפורמה, וימשיכו לנפק את התוצרת באיכות פחות טובה, הרפורמה לא תצא לפועל.”

בשיחה השתתפה גם קרנית ידיד, מטופלת בקנאביס רפואי, הטוענת כי האספקה באיכות ירודה.

“אין תפרחות, יש רק עלים, זו איכות שלא ראויה לצריכה, אשר גורמת לתופעות לוואי קשות, מיגרנות, קוצר נשימה, בחילות וחולשה,” אמרה. “זה כמו פיגוע דריסה רב נפגעים, הרפורמה הכניסה מטופלים לבעיות קשות.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר