יוניבו עם עוד הודעה תמוהה לבורסה וקנדוק מרוויחה אבל לכמה זמן עוד?

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה בת"א: האם קנדוק תמשיך להרוויח לאחר עצירת הייבוא, למה בעלי אינפימר מכרו את מניותיהם בחברה, קמן קפיטל שוב נכשלת בניסיון כניסה לענף ויוניבו עם עוד הודעה תמוהה לבורסה

קנדוק מכרה קנאביס ב-27 מיליון ש”ח ברבעון, יוניבו עם עוד דיווח תמוה למשקיעים, יו”ר כללית פורש מדירקטוריון תיקון עולם, פנאקסיה תייצא שמן קנאביס לקפריסין, בעלי השליטה של אינפימר מכרו את כל מניותיהם וקמן קפיטל נכשלת בפעם השלישית בניסיון מיזוג עם חברת קנאביס.

אינטרקיור ממשיכה לשבור שיאי מכירות, אבל כמה זמן זה עוד ימשך?

חברת אינטרקיור (Intercure) בעלת השליטה בחברת קנדוק (Canndoc) פרסמה הערכות מקדמיות להכנסות ברבעון הרביעי של 2020 שהסתכמו לסך של כ-27 מיליון שקל המשקפים היקף מכירות שנתי של 108 מיליון שקל. בכך, אינטרקיור הופכת לחברה הראשונה שעוברת את רף ה-100 מיליון בשנה אם כי ייתכן מאוד שגם חברת בי.או.אל פארמה (BOL Pharma, “שאיפה לחיים” לשעבר) של עמיר שיווק, עברה את הרף הזה במהלך הרבעון הרביעי שכן ברבעון Q3 היא הכניסה 24.2 מיליון שקל. עם זאת, בניגוד לקנדוק, BOL היא הפסדית בשורת הרווח הגולמי בגלל הוצאות גבוהות בהרבה.

נקודה שיהיה חשוב לעקוב אחריה בנוגע לאינטרקיור היא האם החברה תצליח להתגבר על ההנחיות החדשות ליבוא שהטיל משרד הבריאות, בראשן החובה להעביר את התוצרת דרך שלל בדיקות במעבדה שלא נדרשו קודם, שכן החלק הארי מהמכירות של קנדוק נובע ממוצרים המיובאים מחו”ל. בקרוב צפויה להיכנס סדרת זנים חדשה של החברה מגידול מקומי אבל אם לא תצליח ליישם את ההסכמים שלה עם חברות בחו”ל אין ספק שקצב המכירות שלה ייפגע אולי אף כבר בשבועות הקרובים.

אגב, ביום שלישי השבוע צנחו כל מניות הסקטור באופן חריג, בראשן אינטרקיור שירדה ב-6.5%. לירידה הרוחבית ישנן שתי סיבות – האחת היא ירידה שקרתה בכל הבורסה ביום שלישי. הסיבה השניה היא ירידה חדה בכל המניות של קרן ARK. אינטרקיור אשר נמנית בין האחזקות הישראליות של ARK ירדה גם היא, ומכיוון שהיא אחת החברות הבולטות בסקטור כנראה גררה את כל שאר החברות לירידה איתה.

יוניבו עם עוד הודעה תמוהה: “תבחן” מיזוג עם SPAC

חברת יוניבו (Univo) דיווחה השבוע כי דירקטוריון החברה הנחה את הנהלת החברה לבחון עסקאות מיזוג לספאקים (SPAC – מן “שלד” בורסאי) ורישום למסחר בארה”ב. מדובר, שוב, בהודעה די תמוהה. אם אכן יש משהו אמיתי על השולחן בשלבים מתקדמים – אז בהחלט ראוי שהחברה תדווח. אבל כאשר מדובר על כוונות, אפילו לא על מגעים, זה כבר מרגיש כמו הודעת קשרי משקיעים יותר מאשר הודעה לעדכון המשקיעים, שכן “לבחון” אפשר כל דבר ומדובר בהצהרה שיש לה אפס מחויבות, אז בשביל מה?

מנושא לנושא באותו נושא: בהמשך לדיווח ראשון אצלנו בסקירה הקודמת על כך שאין אף עיתון כלכלי בישראל שזיהה את הירידה בהכנסות של יוניבו בסוף שנת 2020, אתר ביזפורטל כנראה גם כן עוקב אחר מגזין קנאביס כמוכם ופירסם השבוע בעקבות כך כתבה ראשית על הנושא.

בנוסף דיווחה השבוע יוניבו כי אחד מבעלי העניין בחברה, עידו חג’ג’, רכש מניות של החברה בבורסה בהיקף של 100 אלף שקל, בנוסף למניות שכבר החזיק בחברה, ובכך הוא מגיע לאחזקה כוללת של כ-7.1% ממניות יוניבו.

תיקון עולם – קנביט: יו”ר קופ”ח כללית התפטר מהדירקטוריון, החברה תפתח זנים עם קאנוניק

חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) דיווחה השבוע כי אלי אדמוני, לשעבר יושב ראש קופת החולים ‘כללית’ פרש מדירקטוריון החברה. נזכיר, כדי למנוע בלבול, כי את הסכם ההפצה שחתמה החברה לאחרונה היא חתמה עם קופת החולים ‘מאוחדת’ ולא עם כללית. 

עוד דיווחה השבוע תיקון עולם כי חתמה על הסכם עם חברת קאנוניק (Canonic) שהינה חברת בת בבעלות מלאה של החברה הציבורית אבוג’ן, לטיפוח זני קנאביס של קנביט (ולא של תיקון עולם). על פי ההסכם, כל אחד מהצדדים יוכל להשתמש בזנים שטופחו כרצונו אך עם תשלום תמלוגים לצד השני.

פנאקסיה קיבלה היתרי ייצוא שמן קנאביס לצרפת, גרמניה וקפריסין

חברת פנאקסיה (Panaxia) דיווחה השבוע כי קיבלה אישורי ייצוא מסחרי של שמן קנאביס רפואי ממשרד הבריאות בישראל אל קפריסין, צרפת, וכמה אישורים נוספים לגרמניה. היתרי ייצוא מסחרי הינם דבר נדרש כאשר מעוניינים לייצא בכמויות גדולות כמובן.

עוד דיווחה החברה כי אספקת המוצרים לפיילוט בצרפת, שיארך כשנתיים ובמסגרתו היא תספק את שמן הקנאביס בחינם לכ-3,000 מטופלים, צפויה להתבצע כבר במהלך חודש מארס 2021. החברה גם דיווחה כי הייצוא לקפריסין צפוי גם הוא להתבצע במהלך חודש מרץ 2021.

אינפימר: בעלי השליטה מכרו את כל המניות שלהם

השבוע דיווחה חברת אינפימר (Infimer) הנמצאת בתהליכי מיזוג עם חברת פיוצ’ר קרופס (Future Crops), שכזכור הזהרנו פה בסקירות בעבר על השווי המנופח שלה, על כך שבעלי השליטה בחברה – בני הזוג יובל וטל תמיר – מכרו את כל המניות שלהם. לא דווח למי המניות נמכרו אך המכירה באה ימים בודדים לאחר שהחברה דיווחה כי קיבלה דרישת תשלום חוב בסך 9.7 מיליון שקל בטענה לחוב שהחברה לכאורה חייבת לתובעים. אף על פי שהחברה דוחה את הנטען בתביעה, הדבר עלול להקשות על מיזוג מכיוון שאחד התנאים למיזוג הוא שהחברה תהיה נקייה מחובות ומתביעות לחובות.

בנוסף, דווח השבוע בלי קשר למכירה הנ”ל כי בית ההשקעות איילון הפך לבעל עניין בחברת אינפימר וכעת מחזיק בכ-5.6% ממניות החברה.

קמן קפיטל שוב נכשלת בניסיון מיזוג עם חברת קנאביס

גם בפעם השלישית אין גלידה… השלד הבורסאי קמן קפיטל (Kaman Capital) דיווח השבוע על קריסת ניסיון המיזוג השלישי שלה בתחום הקנאביס – הפעם עם ‘החברה החקלאית לגידול צמחי מרפא’. השלד ניסה להתמזג בעבר עם חברת אסיף 420 ואחר כך עם חברת FTE הקליפורנית שלדברי החברה הייתה בעלת מכירות ורווחים, אך המהלכים הללו נפלו כאמור. מהשוק נשמעות טענות לגבי בעל השליטה בחברה, מר יואל יוגב, על כך שלכאורה לאחר נפילת שלושת ניסיונות המיזוג משהו בהתנהלות החברה לא מאה אחוז.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

וונטייז – 4.00%+
יוניבו – 3.88%+
סמארט אגרו – 0.59%+
תיקון עולם – קנביט – 0.05%+
עמיר שיווק – 1.16%-
שיח מדיקל – 2.00%-
אינטליקנה – 2.48%-
נקסטייג’ – 2.48%-
טוגדר – 2.60%-
פנאקסיה – 2.62%-
קנאשור – 6.38%-
אינטרקיור – 6.72%-
פארמוקן – 7.14%-
קאנומד – 7.67%-

אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר