מגלגל...

יום הסטודנט במכללת תל-חי: חיפושים, מעצרים והשפלות

באו לחגוג את “יום הסטודנט” – סיימו עם תיק ורישום פלילי…

לא פשוט להיות סטודנט בישראל, הלימודים קשים וסזיפיים, מציאות כלכלית לא פשוטה ומלגות שלא תמיד עוזרות לגמור את החודש.

בין כל השיעורים והמבחנים, הפרויקטים והגשת העבודות – יצאו בחמישי האחרון (9/5) אלפי סטודנטים של מכללת “תל-חי” לחגוג את יום הסטודנט ולנסות להנות מכמה שעות של ריקודים, מוסיקה, שחרור ואווירה טובה.

ואווירה טובה אכן הייתה: היום שנפתח במסיבת בריכה המסורתית של המכללה באזור חורשת טל, המשיך לקראת ערב לכיוון “גן הפקאן”, שם הוקמה במה לאירוח אמנים שונים (בין היתר היו שם יהודית רביץ, J.VIEWS והדג נחש). הסטודנטים, שנהנו מהפקה משולבת של אגודת הסטודנטים במכללת תל-חי, מכללת צפת, ומכללת אוהלו בקצרין, מצאו את עצמם (או את החברים שלהם) במצב אבסורדי של חיפושים משפילים ומעצרים פליליים.

ראו עוד: מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים

“השוטר פקד עלי לרדת לשכיבות סמיכה – כל השוטרים מסביב צחקו”

אחד מהעצורים באירוע היה רועי (שם בדוי) שנתפס כשברשותו חצי ג’וינט: “עמדתי ברחבה יחד עם עוד כמה חברים ונהננו מההופעה – כשלפתע הגיחו ארבעה שוטרים עם כלב,” אמר. רועי, שבעצמו מוכר כנכה צה”ל, סיפר שעצם הסיטואציה העלתה בו מיד חרדות קשות: “הפלתי את הג’וינט לרצפה, אחד השוטרים ראה את זה, טענתי שזה לא שלי אבל הם לא הקשיבו ולקחו אותי למאהל של החפ”ק המשטרתי שהיה באזור ההופעות”.

רועי היה אמור לעבור בשבוע הבא מיונים למשרד ממשלתי חשוב, מיונים להם הוא חיכה למעלה מחצי שנה: “ביקשתי מהשוטרים שינסו לבוא לקראתי, הסברתי להם שיש לי מיונים חשובים ושזה עלול לפגוע במה שניסיתי לבנות במהלך החצי שנה האחרונה – אבל הם פשוט צחקו וזרקו הערות מעליבות.”

השיא הגיע כשנכנס אחד השוטרים שהציג את עצמו כמפקד הכח. רועי ניגש אליו בניסיון למצוא אצלו מעט חמלה והבנה, אבל במקום, החליט השוטר להמשיך במסכת ההשפלות: “הוא שאל אותי אם אני באמת אמור לעבור מיונים למשרד ממשלתי וכשעניתי בחיוב הוא פקד עלי להרים ידיים. בהתחלה חשבתי שזה חלק מפרוצדורה מסוימת אז הרמתי. אחר-כך הוא ציווה עלי לרדת לשכיבות סמיכה. כל השוטרים מסביב צחקו, הם אהבו את הבדיחה שלו משום מה…”

רועי נלקח לתחנת המשטרה המקומית בקרית שמונה שם נלקחו ממנו טביעות אצבע וצילומי פנים. לאחר עיכוב של כמה שעות שוחרר לביתו.

ראו עוד: ראיון עם ברי קופר – השוטר לשעבר שיעזור לך להשאר אדם חופשי!

יו”ר אגודת הסטודנטים בתל-חי: “צרכני הקנביס הם לא פושעים – הגיע הזמן להתקדם”

אתמול בערב התייחסה תמר מייבום, יו”ר אגודת הסטודנטים של המכללה, לאירועים מיום הסטודנט. תמר פרסמה בדף הפייסבוק שלה את הדברים הבאים:

ישראל 2013,
הגיע הזמן להתקדם.

אתמול ביום הסטודנט נעצרו מספר סטודנטים באשמת עישון סמים קלים.
פגשתי אותם בעמדת המשטרה ודיברתי איתם. הם פחדו, נבהלו, כעסו, חששו, הובכו.

סטודנטים כל כך פשוטים ורגילים. סטודנטים שבטח ובטח הם לא עבריינים.

רבים אומרים לי “לא להסתבך”, “להשאר פוליטיקאית”, לא לדבר על הנושא הזה. אבל וואלה לא בא לי, והסיבות הן רבות: צרכני הקנביס הם לא פושעים, כסף רב כל כך הולך לסוחרים מפוקפקים ולעולם התחתון, הקנביס הוא בכלל תרופה, חברות התרופות שולטות בנו ולא ההיגיון, אנחנו מדינה חופשית (אה, כן?), המלחמה בסמים קלים נכשלה וצריך לחשוב על הפתרון הבא. נשבעת שיש עוד מיליון סיבות טובות.

ומה שזה לא יהיה,
קחו אומץ ותתחילו למחות. חייבים להפסיק את מדיניות ההפללה.

תמר מייבום - יו"ר אגודת הסטודנטים במכללת תל-חי
תמר מייבום – יו”ר אגודת הסטודנטים במכללת תל-חי

זאת לא הפעם הראשונה בה תמר מתייחסת לנושא – בתחילת השנה פרסמנו כאן ב”מגזין קנאביס” הצהרה שנתנה יושבת-ראש האגודה במהלך הראיון ברדיו “קול הגליל העליון” בה היא מגנה בתוקף את מדיניות הפללה של צרכני הקנאביס בישראל.

המשטרה בתגובה אישרה כי היו מספר מעצרים במהלך יום הסטודנט: “בפעילות שוטרי תחנת קריית שמונה כנגד עבירות בתחום הסמים, נתפסו חשודים וברשותם נתפס חומר החשוד כסם. החשודים נחקרו ושוחררו בתום החקירה,” אמר משה וויצמן, דובר מחוז צפון של המשטרה.

אנו מחזקים את ידיה של תמר מייבום שלא חוששת לצאת נגד התופעה המכוערת והפרימטיבית הזו ומקווים שביום מין הימים משטרת ישראל תתמקד בעבודה ראויה שבאמת תעניק לציבור בישראל תחושת ביטחון – לעצור סטודנט על ג’וינט זה בזבוז משאבים, בזבוז זמן ובזבוז כח אדם שאנחנו, משלמי המיסים ממנים!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר