יוכי ברנדס בספר חדש: “קנאביס צריך להיות חוקי”

יוכי ברנדס, סופרת רבי המכר, פירסמה ספר חדש ובו היא קוראת ללגליזציה של מריחואנה וחשיש. “בתרבות שלנו היחס לקנאביס תמיד היה חיובי. חיובי מאוד,” היא אומרת.

יוכי ברנדס, סופרת מוערכת ומומחית לתנ”ך ויהדות, פירסמה לפני מספר חודשים טור מיוחד ובו טענה שאם הרמב”ם היה חי הוא בוודאי היה תומך בלגליזציה של קנאביס.

יוכי ברנדס
יוכי ברנדס: “קנאביס צריך להיות חוקי”

“פעם, עד לא מזמן, הקנאביס היה גלוי, נפוץ, ולגמרי לא מאיים,” כתבה אז ברנדס. “השתמשו בכל חלקיו – הזרעים, הגבעולים והעלים, ויצרו ממנו דברים טובים לרוב: שמן, נרות, בדים, פתילים ואולי גם קטורת. הצמח הזה היה כל כך מוכר, עד שכאשר רש”י רצה לתאר לבני דורו הצרפתים את שיח האזוב, שגדל בעיקר בארץ, הוא כתב: ‘גבעולין קנים דקים כעין של קנבוס’. אמרת קנבוס – אמרת משהו שכולם מכירים.”

היום (ה’), בראיון ל-NRG לכבוד השקת ספרה החדש “היהדות שלא הכרנו”, שעוסק בין השאר באיסור על צריכת הקנאביס, מספרת ברנדס על תובנותיה בנוגע לחוקי המריחואנה בישראל.

“המדינה צריכה להפסיק עם הדעות הקדומות ולהפוך אותו לחוקי,” היא אומרת. “אם הוא יהיה חוקי הוא יהיה זול, ואם הוא יהיה זול הצעירים שלנו במסיבות לא ייאלצו לערבב אותו בטבק סיגריות. הניקוטין של הטבק מזיק הרבה יותר מהקנאביס הטהור. אז כן, יהיו אולי צעירים טיפשים שיעשנו יותר מדי ולא יתפקדו, אבל זו לא סיבה לאסור את הקנאביס על כולם. אני מראה שבתרבות שלנו היחס לקנאביס תמיד היה חיובי. חיובי מאוד.”

“ברור שלצרכים רפואיים זה חשוב מאוד ובשום אופן אסור למדינה להתערב,” היא ממשיכה. “לצורכי הנאה זה הרבה פחות חשוב. המנהיגים צריכים להתערב כמה שפחות בחיי הפרט. זה הכלל הבסיסי, שלמדתי מהרבה אמרות והצעות של מנהיגינו הגדולים באמת. עישנתי קנאביס, אבל לא יותר מחמש פעמים בכל חיי. קנאביס מסמם הרבה פחות מאלכוהול, ולפי כל המחקרים יש לו יתרונות בריאותיים”.

לרכישת הספר “היהדות שלא הכרנו” לחצו כאן.

ראו גם: המלחמה בקנאביס: 10 נזקים שפוגעים בכולנו
ראו גם: ירון לונדון: “למה חמאה חוקית ומריחואנה לא?”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט