מגלגל...

יוון: כבשים פרצו לחממת קנאביס ואכלו 100 ק”ג: “קפצו כמו עיזים”

בעקבות סופה שהחריבה את שדות המרעה שלהן, עדר של כבשים מורעבות פרץ לחממת קנאביס רפואי ביוון בניסיון נואש למצוא מזון, ואכל כ-100 ק"ג של קנאביס. "הן החלו להתנהג מוזר וקפצו גבוה יותר מעיזים," סיפר הרועה

עדר של כבשים התפרץ בסוף השבוע (21.9) לחממה לגידול קנאביס רפואי ביוון וזלל כ-100 קילוגרם של קנאביס, כך לפי דיווחים בעיתונות המקומית.

התקרית התרחשה על רקע סופה עזה שהכתה לאחרונה ביוון ובמדינות השכנות לה טורקיה, ובולגריה, וקיבלה את הכינוי ‘הסופה דניאל’. לפי הדיווחים ביוון, הסופה גרמה למוות של 17 בני אדם ועוד מאות אלפי חיות משק ומרעה, וגם לנזק עצום לחקלאות.

כאשר הסופה דניאל הכתה בחבל תסליה שביוון, היא גרמה לשטפונות עזים שהציפו את שדות המרעה של הכבשים, וכך הרסה את מקור המזון שלהן. במקרה של עדר אחד של כבשים שרעה ליד העיר אלמירוס שבמזרח יוון, המחסור במזון כתוצאה מהסופה גרם כנראה לעדר הכבשים לפרוץ לחממת הקנאביס הסמוכה בחיפוש נואש אחר מזון, ולאכול כאמור כ-100 ק”ג של קנאביס רפואי.

לאחר שזללו את הקנאביס, הכבשים חזרו לאזור המרעה שלהן, שם הבעלים של העדר החל על פי הדיווח לשים לב להתנהגות מוזרה מצד הכבשים שלו. “הכבשים קפצו גבוה יותר מעזים, הן אף פעם לא קופצות ככה”, אמר רועה הכבשים יאניס בורוניס בראיון לחדשות המקומיות.

הבעלים של חממת הקנאביס, שספגה עוד קודם לכן נזקים כבדים כתוצאה מהסופה דניאל, הגיע למקום זמן קצר לאחר מכן ונחרד לגלות כי גם צמחי הקנאביס המעטים שהצליחו לשרוד את הסופה נאכלו כעת על ידי עדר הכבשים, שחיפש מקור מזון בעקבות השטפונות.

“אני לא יודע אם לצחוק או לבכות,” אמר. “היה לנו גל חום שבו איבדנו הרבה תוצר, לאחר מכן באה הסופה והשטפונות בהם איבדנו כמעט הכל, ועכשיו זה… העדר נכנס לחממה ואכל את כל מה שנשאר לנו. אני לא יודע מה להגיד, בכנות”.

מדובר אמנם בתקרית מוזרה, אך לא חסרת תקדים, שכן מקרה דומה עם כבשים שאכלו קנאביס התרחש בבריטניה בשנת 2014, ומקרים דומים עם בעלי חיים אחרים התרחשו במדינות נוספות. כך לדוגמה, בשנת 2018 המשטרה בארגנטינה טענה כי עכברים אכלו 540 ק”ג של קנאביס שאוחסן במחסן הראיות המשטרתי. שנתיים לאחר מכן בשנת 2020 קרה מקרה זהה בהודו, כאשר המשטרה טענה שעכברים אכלו כ-500 ק”ג קנאביס שאוחסן במחסן ראיות משטרתי.

יוון אישרה לראשונה קנאביס לצרכים רפואיים (מוגבל לזנים עם פחות מ-0.2% THC) בשנת 2017, והפכה למדינה השישית באיחוד האירופי לעשות זאת. בשנת 2021 היא אישרה גם הקמת ענף ייצור ושיווק שכולל גידול ומכירה גם של זנים עתירי THC.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר