טוען...

יהודה ברוך: “אלכוהול מסוכן וממכר בהרבה מקנאביס”

ד”ר יהודה ברוך מסביר על ההבדלים בין קנאביס לאלכוהול ומביע תמיכה באי-הפללת צרכני המריחואנה בישראל. “אלכוהול סם מסוכן וממכר בהרבה מקנאביס ואין סיבה להפוך מיליון משתמשים לעבריינים,” הוא אומר. צפו:

ד”ר יהודה ברוך, מי שהיה מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות במשך שנים וזה שהקים אותה למעשה, התייחס בשבוע שעבר לנייר העמדה שפירסמה הסתדרות הרופאים הישראלית בה הוא חבר ואמר כי “אולי צריך להתיר שימוש חופשי במריחואנה”. הבוקר (ב’) התראיין ברוך לתכנית הבוקר של אברי גלעד בערוץ 2 ונשמע כבר יותר חד משמעי:

יהודה ברוך
ד”ר יהודה ברוך

“בנייר העמדה אנחנו מפרידים בין הנושא החברתי לנושא הרפואי,” אמר. “השאלה אם לעשות את זה חוקי או לא זו שאלה חברתית. גם אלכוהול הוא לא בריא, אבל חוקי. מצד שני זה שיש לקנאביס ערכים בריאותיים חשובים זו גם לא הסיבה להפוך אותו לחוקי.”

“אלכוהול הרבה יותר גרוע מקנאביס וגם ממכר ממנו בהרבה,” הוסיף. “אין סיבה להפוך מיליון משתמשים לעבריינים, אבל להגיד שאין שום נזק זה לא נכון. צריך להסביר את הנזקים למשתמשים כדי שיוכלו להחליט בעצמם מה הם רוצים לעשות.”

ד”ר ברוך פירט על הנזקים שקיימים לכאורה מהשימוש בקנאביס ואמר כי “קנאביס עלול לגרום לחרדה מסויימת בקרב 10-15 אחוז בזמן השימוש – חרדה שמתפוגגת לאחר השימוש ולא דורשת טיפול”. בנוסף אמר כי “קנאביס עלול לגרום לתופעות פסיכוזה בקרב עד 1% מהמשתמשים” אך הדגיש כי “הסיכון לסכיזופרניה הוא עד גיל 35 ולא מעבר לכך”.

צפו:

ראו גם: יאיר גלר: “קנאביס מסוכן בדיוק כמו אלכוהול”
ראו גם: מחקר: קנאביס לא גורם לפסיכוזה – אלכוהול כן
ראו גם: אובמה: “אלכוהול מסוכן יותר ממריחואנה”
ראו גם: דו”ח בינלאומי: בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול
ראו גם: לגליזציה של קנאביס תפחית את הנזק שנגרם מאלכוהול

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר