טרנד נדל"ן חדש בארה"ב: דירות עם ארונות מובנים לגידול קנאביס

יוזמה חדשה בשוק הנדל"ן של בירת ארה"ב וושינגטון די.סי: ארון ייעודי לגידול קנאביס שייבנה בכל דירה חדשה בעיר, במטרה לעודד מכירת דירות ולענות על הצורך ההולך וגדל של תושבים המעוניינים לגדל קנאביס בביתם. כך נראי לגליזציה.

כל מי שחיפש דירה אי פעם בחייו, יודע היטב שיש כמה דברים שחשוב שיהיו בה, בין אם מדובר במעלית או חנייה פרטית, מזגן או מרפסת ובתל אביב למשל – מאוד כדאי גם לבדוק שיש פתח ביוב בדירה או שמהברז לא יוצאים מי חלודה.

אריק הירשפילד - יזם הנדל"ן הראשון בתעשיית הקנאביס
אריק הירשפילד – יזם הנדל"ן הראשון בתעשיית הקנאביס

אך לאזרחים בוושינגטון DC, בירת ארה"ב, זה כבר לא מספיק. אחרי שראש העיר אישר בשנה שעברה לגליזציה מלאה של קנאביס בדומה לוושינגטון המדינה, קולורדו ועוד, מתווכי הדירות בעיר לא מפסיקים לחשוב לרגע על דרכים חדשות שיעזרו להם למכור, באזור שנחשב כיום לנדל"ן היקר בארה"ב.

אחרי הטרנד האחרון של בר מריחואנה לחתונות, כעת מגיעה יוזמה חדשה של אריק הירשפלד (Eric Hirshfield) – קבלן בנייה תושב העיר – שהולכת וצוברת פופולריות בשוק הנדל"ן בבירה. לדבריו של הירשפלד, תכנון והקמת ארון לגידול קנאביס בתוך דירות שנבנות בפרויקטים חדשים, זה הדבר הגדול הבא.

צפו: יוזמת הנדל"ן החדשה – ארון קנאביס בכל דירה

דירת שלושה חדרים וארון

אבל איך הכל התחיל? מאז שנכנסו לתוקפם החוקים החדשים שאושרו בהצבעה בשנה שעברה ומתירים החזקת קנאביס לשימוש עצמי וכן גידול קנאביס ביתי של עד 6 צמחים, נולד שוק חדש של חקלאים ומגדלים "חובבנים", שמעוניינים לגדל את המריחואנה שלהם בבית.

עם חלוף הזמן התופעה הלכה והתרחבה והירשפלד היה הקבלן הראשון לחשוב על רעיון יצירתי: באחת מן הדירות, שנמכרה בסופו של דבר בסכום של יותר מ- 800 אלף דולר, הוא הוסיף "רהיט" ייחודי ומעורר עניין: ארון גידול לצמחי קנאביס. הסוכן החרוץ גם דאג להתקין בארון המיוחד את כל מה שצריך כדי לגדל קנאביס – ניקוז וברז לאספקת מים, מערכת איוורור, נקודת חשמל, מנורת גידול המיועדת לדמות את אור השמש ומנעול לצרכי בטיחות.

"ארון בגדים שהזמנתי לאחד החדרים בבית הגיע פגום וזה גרם לי לחשוב איך להפוך אותו למשהו מיוחד יותר," הוא מספר על התקרית שהובילה להולדת הרעיון.

ארון מובנה לגידול קנאביס
ארון מובנה לגידול קנאביס – כך זה נראה

על פי הדיווח ב-'NBC וושינגטון', הירשפילד כבר סיים בתחילת השנה את בנייתן של שתי דירות פאר בעלות ארבע קומות. מלבד מיקום מרכזי ונוף לפארק, הדירות המעוצבות צויידו בכל הפינוקים שהרוכשים הפוטנציאליים יכולים לדמיין, כמו מטבח מצויד, בר משקאות מאובזר, רצפות עץ אלון ואמבטיות שיש.

הלהיט החדש בשוק הנדל"ן

זמן קצר לאחר שהדירה הראשונה הושכרה, כבר קמו לה מתחרים, בדמו חברות בנייה נוספות שהחלו להגיב למהלך בעיצובים דומים משלהן לארונות גידול ואף לחדרי גידול שלמים.

לדבריו של הירשפלד, עם ההתקדמות בחקיקה והשינוי התפיסתי בעקבותיה, יותר ויותר אזרחים בבירה יהיו מעוניינים להתקין ארונות גידול בדירותיהם או לקנות דירות עם ארון גידול קיים.

הירשפלד מתכנן כעת להוסיף ארונות גידול לתכניות עיצוב הפנים גם בפרוייקטים הבאים שיבנה בוושינגטון, "אני אמשיך להתאים ארונות וחדרים לטובת גידול הצמחים, אך בסופו של דבר, זה נתון לבחירת הבעלים איך לנצל את המרחב הזה בדירה". בעליה הנוכחיים של הדירה שהתחילה את המהפכה דווקא מתכננים להשתמש בארון לטובת גידול גינת עשבי התיבול שלהם במהלך החורף הקשה במדינה.

ארון מובנה לגידול קנאביס
מאז הלגליזציה: יותר אזרחים מגדלים קנאביס בביתם

ראו עוד:
אפליקציה חדשה לגידול קנאביס בבית
פיתוח ישראלי: ארון אוטומטי לגידול קנאביס הידרו
איך ואיפה קונים ציוד לגידול קנאביס (הידרו) בבית
וושינגטון מציגה: 70 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט