טראמפ: “לעשות בדיקות סמים לקלינטון”

“היא היתה ‘מפוצצת’ בעימות,” מאשים המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה”ב את יריבתו בנאום שנשא לפני שעה קלה. הוא תקף את קלינטון ודרש לערוך בדיקות סמים למועמדים לנשיאות. “אני מוכן לעשות,” אמר והקדיש את עיקר נאומו למגיפת ההרואין והאופיואידים ששוטפת את ארה”ב.

דונלד טארמפ מדבר בשעה זו (מוצ”ש) מול אלפי אנשים בנאום בניו המפשייר, ממדינות צפון ארה”ב.

במהלך נאומו התייחס טראמפ למצבה הרפואי של יריבתו הילרי קלינטון ורמז שהיא היתה תחת השפעת סמים במהלך העימות האחרון שנערך ביניהם. “היא היתה ‘מפוצצת’ (Pumped Up) ובקושי הצליחה להגיע למכונית,” אמר.

“אנחנו כמו אתלטים, אנחנו בתחרות. אז אם לספורטאים עושים בדיקות סמים לפני תחרות, מדוע שלא יעשו בדיקות סמים למועמדים לנשיאות,” אמר. “הגיע הזמן לעשות בדיקות סמים למועמדים לנשיאות, אני מוכן לעשות.”

טראמפ התייחס לשימוש המתגבר בתרופות מרשם אופיואידיות – שהפכו למגיפה רשמית בארה”ב. “אנחנו נגדיל את הסמכות של רופאים לרשום תרופות חליפיות, נאסור על השימוש באופיואידים מסוכנים ונטפל באלו שמכורים,” אמר.

גם זה בטח יעניין אותך

“יותר מדי חולים ויוצאי צבא קיבלו ערימות של תרופות פסיכיאטריות מזיקות. במקרים רבים הם בכלל לא מקבלים טיפול. אנחנו נטפל גם בהם. כל אמריקני שנאבק עם התמכרות יקבל גישה לטיפול ועזרה.”

מלבד תרופות מרשם התייחס טראמפ גם לשימוש הגובר בהרואין. “אני פוגש אנשים במקום היפה הזה ואנשים אומרים לי שהבעיה הגדולה כאן זה סמים. הרואין, הרואין, הרואין, כולם חוזרים על זה כבעיה העיקרית כאן,” אמר. “אנחנו נטפל בבעיה הזו ונפתור אותה.”

“מספר המכורים להרואין ולאופיואידים הולך ועולה והמקור הוא בעיקרו מהגבול הדרומי,” הוסיף. “אנחנו נעצור את הזליגה הזאת של סמים מסוכנים לארה”ב. תהיה חומה בגבול הדרומי והמקסיקנים ישלמו עליה. זה ימנע הברחות סמים והרואין שהורס את הנוער שלנו. תזכרו מה שאני אומר, הם גם אלו שישלמו על החומה. הבטחתי לניו המפשייר שאעצור את התפשטות הסמים כאן ואנחנו נעשה זאת.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר