ארה”ב: בכיר מתנגדי הלגליזציה הודח מתפקידו

הנשיא דונלד טראמפ הדיח מתפקידו את שר המשפטים והתובע הכללי של ארצות הברית, ג'ף סשנס, שהיה גדול המתנגדים לכל הקלה בחוקי הקנאביס. הדחתו מחזקת הערכות כי בתחילת שנת 2019 צפוי שינוי מהותי במדיניות המריחואנה האמריקאית. מניות הקנאביס מזנקות.

ג’ף סשנס, שר המשפטים והתובע הכללי של ממשלת ארה”ב, סיים את תפקידו לפני שעה קלה (ד’) לאחר שנתיים בתפקיד.

סשנס הודח מתפקידו על ידי הנשיא דונלד טראמפ ונתבקש להגיש מכתב התפטרות, זאת יממה בלבד לאחר בחירות אמצע הקדנציה.

במקומו מונה לתפקיד מי שהיה סגנו, ראש הסגל, מתיו וויטאקר (Matthew Whitaker), שטרם התבטא ציבורית בנושא קנאביס או לגליזציה.

לאורך תפקידו היה סשנס גדול המתנגדים בממשל הפדרלי לכל הקלה על חוקי הקנאביס, כשפעם אחר פעם הביע תרעומת כנגד כל רעיון לביטול חוקי ההפללה.

סשנס אף פעל לביטולו של ‘מזכר קול’, המסמך המכונן מימי הנשיא לשעבר ברק אובמה אשר איפשר למדינות ארה”ב לחוקק לגליזציה של קנאביס בשטחן למרות החוק הפדרלי האוסר זאת.

עוד בטרם כניסתו לתפקיד טען סשנס בתוקף כי לדעתו קנאביס מסוכן לא פחות מאלכוהול, כשאת דבריו ביסס על עדותה של הזמרת ‘ליידי גאגא’ שטענה שהתמכרה למריחואנה.

“אנשים טובים לא מעשנים מריחואנה,” הסביר עוד והבטיח להילחם ברעיון הלגליזציה: “מריחואנה זה לא משהו שצריך לעשות לו לגליזציה, להפך, צריך לצמצם את זה, מדובר בסכנה של ממש.”

עם סילוקו של מתנגד הקנאביס הבולט מהממשל האמריקני נפתחה למעשה הדרך ליישום הבטחתו של טראמפ שאמר כי בכוונתו לאפשר לכל מדינות ארה”ב להתיר לגליזציה בשטחן.

לאורך התקופה האחרונה פורסמו מספר דיווחים על כך שברבעון הראשון של 2019 צפוי שינוי מדיניות מהותי בחוקי הקנאביס בארה”ב ופיטוריו של סשנס בהחלט מחזקים את ציפיה זו.

בבחירות האמצע שנערכו אתמול בארה”ב אישרו תושבי מישיגן במשאל-עם את הצעת החוק ללגליזציה מלאה ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות. בכך הפכה מישיגן למדינה העשירית בארה”ב שמאשרת לגליזציה.

עוד בעקבות עזיבתו של סשנס זינקו מניות הקנאביס בבורסה באחוזים רבים. שווי מניית חברת טילריי (Tilray) הקנדית עלה ביותר מ-30%.

חדשות