מגלגל...
x

טקסס: שוטרים ביצעו חיפוש באיבר מינה של אשה בגלל מריחואנה

אמש, הוגשה תלונה רשמית כנגד שלושה שוטרים ממחוז האריס שבטקסס, בעוון אלימות מינית חמורה וביצוע חיפוש משפיל ולא חוקי על גופה ובתוך איבר מינה של צעירה בת 21 תושבת המחוז, אשר במהלכו לא נמצאו כלל סמים. “לאחר שאזק אותה, הפשיט הבלש את הצעירה בכוח, על הקרקע ולעיניי אנשים אחרים ברחוב”, כך טוען עורך דינה של הצעירה.

על פי דיווח של כתב הוושינגטון פוסט, צ’רנסיה קורלי – צעירה בת 21 ממחוז האריס שבמדינת טקסס, הגישה אמש תלונה רשמית על אלימות מינית חמורה וחיפוש בלתי חוקי כנגד שלושה שוטרי סיור בעיר, בגין אירוע שהתרחש בחודש יוני האחרון.

לפי התלונה הרשמית שהוגשה למשטרה על ידי עורך דינה של הצעירה סאם קאמאק, עצר אחד השוטרים את הצעירה בצד הדרך בטענה כי לא צייתה לתמרור עצור. לאחר שטען כי הריח מריחואנה ברכבה, הוא אזק את הצעירה ברכבו והשאיר אותה אזוקה למעלה משעה בעת שחיפש ברכבה – ללא צו או עילה לחשד סביר.

תחנת דלק בטקסס בה בוצע חיפוש בלתי חוקי
הצעירה הופשטה על הרצפה – מול עיניי העוברים והשבים

לאחר שהחיפוש ברכבה לא הניב דבר, הזמין השוטר שוטרת נוספת לזירה מתוך מטרה לבצע חיפוש על גופה של הצעירה. לאחר הגעתה של השוטרת, הסבירה הצעירה כי אינה מעוניינת להוריד את מכנסיה מאחר ואינה לובשת תחתונים, אך השוטרים סירבו לבקשתה.

בנקודה זו, החל השוטר למשוך את מכנסיה של הצעירה בכוח. לאחר שניסתה לקום ולהתנגד, הפיל אותה השוטר בכוח על הקרקע כאשר היא חצי עירומה ודרש מהשוטרת הנוכחת שתבצע את החיפוש ביחד עם שוטרת נוספת שהגיעה למקום לתגבור.

לפקודתו של השוטר, שתי השוטרות הצמידו אותה לרצפה בכוח וביצעו על גופה חיפוש מקיף ופולשני שכלל גם חיפוש בתוך איבר מינה, בזמן שהיא שוכבת חצי עירומה על כביש הגישה לתחנת הדלק מול עיניהם של העוברים והשבים.

לאחר שבמהלך החיפוש הגופני לא נמצא דבר, עברו השוטרים לחפש בתיקה של הצעירה בו נמצאה מריחואנה במשקל של חצי גרם. לאחר תום החיפוש, היא נעצרה בעוון החזקה של מריחואנה בכמות מינורית והתנגדות למעצר.

החזקה עצמית – עד כמות של 113 גרם

על פי החוק בטקסס, החזקה לשימוש עצמי של קנאביס עד כמות של 113 גרם (4 אונקיות) לא נחשבת לעבירה פלילית, ולכן חיפוש מריחואנה אגריסיבי על גופו של אדם מותר רק במצב בו יש חשד ממשי שאותו אדם נושא עימו כמות הגבוהה מזו, אשר עלולה לשמש לסחר.

4 אונקיות (113 גרם) של קנאביס
4 אונקיות (113 גרם) קנאביס – ככה זה נראה

כפי שמסר עורך דינה של הצעירה לכתב הוושינגטון פוסט: “לא ייתכן כי השוטרים תיארו לעצמם שהיא נושאת מעל מאה גרם של מריחואנה בבגדיה ובוודאי שלא בתוך איבר מינה. לא רק שהחיפוש מראה על חוסר אנושיותם של השוטרים המעורבים במקרה, הוא גם אינו חוקי בעליל.”

כאשר מתייחסים למקרה במסגרת החוק,” הוסיף עורך הדין בסיום התלונה, “עולה כי הצעירה הופשטה בכוח ועברה את החיפוש המזעזע שכלל הטרדה מינית ואלימות ואף גבל באונס, וזאת בנוגע לעבירה שעל פי החוק דינה הוא הערה משמעתית במקרה הרע.”

תגובת המשטרה לאירוע: “שלושת השוטרים ביצעו את תפקידם כפי שמצופה מהם. עקב חוסר שיתוף הפעולה מצד הצעירה חויבו השוטרים לחפש על גופה בכוח, כאשר החיפוש בפועל בוצע על ידי שתי שוטרות. לאחר שבכליה של הצעירה נמצאה מריחואנה במשקל של 0.5 גרם היא נעצרה ולאחר מכן שוחררה לביתה.”

ראו גם:
חיפוש לא חוקי: צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר”
צפו: חיפוש משטרתי לא חוקי בצפת
חיפוש לא חוקי: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר