טעו בדירה: שוטרים הוזעקו לאירוע אלימות – עצרו צעיר שגידל קנאביס

צעיר ישראלי נעצר לאחר ששוטרים דפקו בטעות על דלת דירתו כשהוזעקו לטפל באירוע אלימות במשפחה בבניין בו הוא גר. משפתח את הדלת נכנסו השוטרים לדירה ללא צו חיפוש ומצאו בה 3 שתילי קנאביס קטנים אותם גידל לשימושו האישי. “תיק פלילי יהרוס לי את החיים,” הוא אומר.

פ’, צעיר בן 24 ללא רקע פלילי, נעצר בתחילת השבוע (א’) בדירתו לאחר ששוטרים דפקו בטעות על דלת ביתו כשהוזעקו לבניין לטפל באירוע אלימות במשפחה.

בערך בשעה 22:00, בזמן שהוא צופה במשחק כדורגל, שמע פ’ דפיקות בדלת. ברגע שפתח את הדלת התנפלו עליו לדבריו השוטרים וטענו בפניו כי הוא חשוד בכך שהרביץ לבחורה.

למרות שלא היה בידיהם צו חיפוש כנדרש בחוק, השוטרים התעקשו שהוא החשוד בקריאה לשמה הוזעקו – אלימות במשפחה – וביקשו שיציג בפניהם תעודת זהות.

כשניגש פ’ לחפש את תעודת הזהות שלו, זיהו השוטרים 3 עציצים קטנים במיוחד בגודל 30-40 ס”מ, שגדלו בסלון תחת נורה.

שתילי קנאביס קטנים
שתילי הקנאביס הקטנים שנתפסו בחיפוש

במקום לנסות ולאתר את אירוע האלימות בגינו הוזעקו לבניין החלו השוטרים לערוך חיפוש בדירה לאיתור ממצאים נוספים.

פ’ נאזק ונלקח בכוח לתחנת המשטרה בה הוחזק בתא מעצר מספר שעות כשהוא ממתין לחקירה, בסיומה נפתח כנגדו תיק בגין “גידול והחזקת סמים”.

“ביקשתי מהם לצאת מהבית ואמרתי להם שאין להם זכות להיכנס לבית ללא צו חיפוש, אך הם טענו שבגלל שהם הגיעו למקום על רקע קריאה על אלימות במשפחה יש להם סמכות להיכנס לבית,” הוא אומר.

“אני גר בדירה מספר 30 והם היו צריכים להיכנס לדירה מספר 24, כך שמעתי ממכשירי הקשר שלהם,” הוא מפרט. “כשהם אזקו אותי בבית הם דיברו עם הקצין שלהם ואמרו לו שהם נכנסו לבית אחר ושם מצאו ‘מעבדה’ – כולה 3 עציצים קטנים שאפילו עוד לא גדלו.”

פ’ הודה בחקירתו שהוא מעשן קנאביס ושגידל את הצמחים לשימושו האישי בלבד, וכעת חושש שיוגש נגדו כתב אישום שיוביל לתיק פלילי. “תיק כזה יכול להרוס לי את החיים,” הוא אומר.

“לא עשיתי שום דבר רע,” הוא מוסיף. “לדעתי מה שהם עשו זה רע בהרבה – להתנקל לאדם בבית שלו, לאזוק אותו ולהשפיל אותו זה לא פחות גרוע ממה שאני עשיתי”.

לאחר שיחה עם עורך דין שוקל כעת פ’ להגיש תלונה במח”ש נגד השוטרים בגין חיפוש לא חוקי שביצעו בביתו.

במשטרה לא הכחישו כי הגיעו לדירה בטעות ומסרו רק כי “בתאריך המדובר נדרשו השוטרים להגיע למקום עקב ארוע שיש בו סכנה לחיי אדם. השוטרים בצעו סריקות, הקישו על דלתות הדירות ותוך כדי כך הגיעו לדירה המדוברת, כשהחשוד פתח את דלת הדירה . עם התגבשות יסוד סביר להימצאות סמים במקום לא נדרש צו של בית משפט ולא נפל כל פסול בהתנהלות המשטרה”.

חדשות