טעות של מנהלי טלגראס הובילה לחשיפת סוחרי סמים

סוחרי אקסטזי, קוקאין וחומרים נוספים, מסרו את פרטיהם האישיים המלאים לאדם אלמוני שזיהה טעות של מנהלי טלגראס ו”השתלט” על שם משתמש של אחד המנהלים.

מנהלי טלגראס מחזיקים מלבד בקבוצות מסחר בקנאביס, גם בקבוצות המאפשרות מסחר בחומרים אחרים כגון אקסטזי, קוקאין וכיוצ”ב.

כדי להתקבל לעבודה בסחר בסמים בטלגראס, המעוניינים בכך נדרשים להיכנס לקבוצה בשם “ממתינים לאימות פסיכדליה” ולהציג בפני מנהל הקבוצה פרטים אישיים מלאים כגון תעודת זהות, פרופיל פייסבוק, רישיון נהיגה – וכן להצטלם מחזיקים את החומר המיועד להפצה.

טעות בטלגראס הובילה לחשיפת סוחרים
כתובות שם המשתמש שונות – עקב טעות או עקב שינוי כתובת

עקב טעות של מנהלי טלגראס הוצגה בדף הראשי של קבוצה זו מודעה שהפנתה את המעוניינים לבצע את אימות הפרטים האישיים שלהם בכתובת שם משתמש שאינה קיימת או ששונתה לאחרונה.

כלומר בעוד שכתובת שם המשתמש של מנהל קבוצת הפסיכדליה של טלגראס המזדהה בכינוי “טריפקס” או “טריפ”, אליו הפנו את המועמדים, היא נכון להיום O00O0OO0, מנהלי הארגון הפנו בטעות לכתובת O00O0OO0O0 – שהינה כפי שניתן לראות עם כמה תווים עודפים.

ההודעה השגויה
ההודעה השגויה שמפנה משתמשים ליוזר מתחזה

ג’, (הש המלא שמור במערכת), זיהה כי שם המשתמש אליו מפנים מנהלי טלגראס את המעוניינים להצטרף כלל אינו קיים, הזדרז לרשום את שם המשתמש על שמו ומיד החל לקבל עשרות פניות של מועמדים.

הסוחרים שלחו לג’ תמונות מפלילות שלהם מחזיקים בשקיות סמים לצד פרטיהם האישיים במלואם, ורק לאחר מספר ימים זוהתה הפירצה וההודעה תוקנה.

אך גם לאחר שההודעה הראשית תוקנה המשיך המתחזה לקבל פניות של סוחרים, זאת ככל הנראה מאחר והקישור לכתובת שם המשתמש עליה השתלט מופיעה כך נראה בשלל קבוצות ברחבי הטלגרם.

בקבוצות השונות אמנם כבר החלו להזהיר מפני המתחזה ולדווח על הפרופיל שלו, אך הוא עדיין ממשיך לקבל פניות, כך מדברים שהציג בפני המגזין.

אזהרה מפני מתחזה טלגראס
אזהרה מפני המתחזה

ג’, שהציג בפנינו את התמונות והסרטונים שהגיעו אליו מהמשתמשים, מסר כי הוא אינו שוטר ואין בכוונתו להעביר את המידע לאיש, רק ביקש להתריע בפני המשתמשים בשירות לבדוק היטב למי הם מוסרים את הפרטים שלהם.

מקרה זה מצטרף לדליפה קודמת של רשימת אלפי סוחרים בארגון, שזכתה כזכור לחשייפה רחבה גם בכלי התקשורת השונים.

תגובת אחת הסוחרות שפרטיה נחשפו
תגובת אחת הסוחרות שפרטיה נחשפו

ראו גם:
לא רק טלגראס: 7 קבוצות לקניית קנאביס
10 הדיברות לקניית קנאביס בטוחה

חדשות