טעות בכתובת: שוטרים עצרו קשישה על הזמנת מריחואנה מחו”ל

אשה מבית אל נעצרה השבוע בביתה לאחר ששוטרים שהתחזו לדוורים מסרו לה מעטפה מלאה במריחואנה. רק כעבור מספר דקות ולאחר שאמרה להם שבעלה המנוח הוא שוטר לשעבר, הבינו השוטרים כי טעו בכתובת ויצאו לחפש את המזמין המקורי.

אחת משיטות הפעולה המוכרות של המשטרה, בעת שהיא מזהה נסיון משלוח של חומרים בלתי חוקיים, היא לשלוח שוטרים המתחזים לדוורים ולהחתים את המקבל על טופס המאשר כי ההזמנה בוצעה על ידו – זאת בכדי שיוכלו לחזור חמש דקות מאוחר יותר ולעצור את המזמין.

כך בדיוק עשו השבוע שוטרים מתחנת ירושלים שהגיעו לביתה של קשישה מבית אל, מסרו לה מעטפה מלאה בקנאביס ובברכת יום הולדת בשפה האנגלית שהיתה מצורפת גם כן, והחתימו אותה על טופס המסירה.

שוטרים לואיזה קנאביס
“הם חשבו שזה סמים אבל אמרתי להם שזה בסך הכל לואיזה”

האשה, שרק לאחר החתימה על הטופס פתחה את המעטפה המלאה בקנאביס והבינה שנפלה טעות בכתובת, הופתעה כשכעבור מספר דקות חזרו השליחים, הפעם במדי משטרה, והודיעו לה כי היא עצורה על סחר בסמים. רק לאחר שסיפרה כי בעלה המנוח היה שוטר בעברו, הבינו השוטרים שכפי הנראה נפלה טעות בכתובת, עזבו את המקום והמשיכו בחיפושיהם.

דקות לאחר מכן גם שכניה של האשה זכו לביקור. “הם נכנסו אלינו לחצר והתחילו למשש את הצמחים בגינה בחשד שמדובר בסמים,” סיפרה אחת השכנות. “כששאלו מה זה הצמח, אמרתי להם שזו בסך הכל לואיזה.”

“אחרי שהם הלכו הגיעה השכנה כשהיא מבוהלת וסיפרה לנו כי אותם שוטרים ניסו לעצור אותה על סחר בסמים מסוכנים,” אמרה עוד. “מדובר כאן בהטרדה של ממש מצד המשטרה. מילא אנחנו, אבל השכנה היא אשה מבוגרת וחולה שחיה לבדה. מה אם היתה מקבלת התקף לב? מה הם היו אומרים אז?”

לפני חמישה חודשים אירע מקרה דומה כאשר בלשי משטרת תל אביב ביצעו חיפוש סמים בביתה של קשישה ניצולת שואה בת 73 מרמת גן.

ראו: כך תזמינו מריחואנה מחו”ל בביטחה
צפו: 5 שוטרי מג”ב מבצעים חיפוש בלתי חוקי בדירת סטודנט
ראו עוד: טעות: הגיש לשוטר שקית מריחואנה במקום את רשיון הנהיגה
ראו עוד: קנה כספת באינטרנט, קיבל 130 ק”ג מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט