טעות בכתובת: בלשים חיפשו סמים בדירתה של ניצולת שואה

בלשים ממשטרת תל אביב ביצעו חיפוש בלתי חוקי לכאורה בדירתה של קשישה בת 73 מרמת גן לאחר שטעו בכתובת. ״אם היא לא מתה לא קרה כלום,” הגיב מפקד הכוח לתלונות של דיירי הבית.

עוד קורבן תמים של המלחמה בסמים: קשישה, ניצולת שואה בת 73, נאלצה להתמודד עם חיפוש פולשני אחר סמים בדירתה, שנערך על ידי בלשים של משטרת תל אביב על לא עוול בכפה ועורר זכרונות קשים מן העבר.

מקורבים לאשה סיפרו לכתב המגזין כי אתמול בבוקר (17.11), בעת שהקשישה (73) ובתה בת ה-50 שהו בדירה, נשמעו לפתע דפיקות רועמות על דלת הבית. כשביקשו הנשים להבין מי מאחורי הדלת, סירבו בתחילה השוטרים להזדהות ואמרו שאם לא תיפתח הדלת מרצון, הם יפרצו בכח פנימה.

“השוטרים דפקו בדלת וסירבו להזדהות,” סיפר מקורב למשפחה. “הסבתא התקשרה למשטרה כדי שישלחו ניידת ורק אז אמרו לה שאכן אלו שוטרים מחוץ לדירה.”

רמת גן
רמת גן (אילוסטרציה)

“כשפתחה את הדלת היא ראתה שוטרת במדים ושני שוטרים-בלשים לבושים בבגדים אזרחיים. הם לא הציגו צו חיפוש בכלל ורק אמרו שיש להם עדויות על כך שיש סמים בדירה והאשימו אותן בסחר בסמים,” סיפר עוד. “הן כמובן נתנו לשוטרים להיכנס ואמרו שהם יכולים לחפש מה שהם רוצים.”

“הם [השוטרים] התחילו לחפש אחר סמים בדירה ומשלא מצאו דבר, החליטו לעזוב. אחד מבני המשפחה שהתקשר למשטרה לבדוק מה פשר האירוע, התבשר כי כפי הנראה היתה טעות בכתובת.”

“כשהתברר שהיתה טעות ביקשו בני המשפחה מהשוטרים התנצלות, אבל במקום להתנצל השוטר המפקד רק אמר ‘אם היא לא מתה, אז לא קרה כלום’,” הוסיף.

“הסבתא בטראומה נוראית עכשיו. היא ניצולת שואה שבהתחלה קיבלה פלאשבק וחשבה שיש לה נאצים בדלת.”

ממשטרת ישראל נמסר כי אכן התקבל מידע על מעבדת סמים שפועלת בכתובת הזו. “בלש ובלשית שהגיעו למקום דפקו על הדלת. לקח זמן עד שהדיירת הבינה שמדובר במשטרה ואז היא פתחה את הדלת. הבלשים אמרו לה שקיבלו מידע על מעבדת סמים והיא הזמינה אותם להיכנס ולראות שאין כלום. הם הסתובבו בדירה אבל לא נגעו בכלום ולא ביצעו חיפוש. אמרו שהם מצטערים ויצאו.”

לשאלתנו האם מדובר היה אכן בטעות בכתובת, נמסר כי “קיבלנו כתובת נתונה ממידע מודיעיני בנוגע לבניין בו יש כמה דירות. זו טיבה של עבודת משטרה. נכנסים לדירה אחת, טעות, נכנסים לדירה שנייה, טעות, נכנסים לדירה השלישית ומוצאים. אין מה להתבייש או להתנצל – ככה משטרה עובדת. זוהי עבודת המשטרה.”

לפני כחצי שנה דיווחנו על סיפורו של ג’ שהחליט לתבוע את המשטרה לאחר ש-5 שוטרי מג”ב התפרצו לו לבית ללא צו חיפוש (ראו כאן) ואת סיפורו של א’ שנאלץ לעבור חיפוש לא חוקי ברכבו בגלל שיש לו שיער ארוך (ראו כאן).

ראו גם: תחקיר: האם משטרת ישראל מסתירה מידע בנוגע לעבירות סמים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר