מוכרים קנאביס בפייסבוק: 10 טיפים לדילר המתחיל

בזכות האנונימיות היחסית הפכו הרשתות החברתיות לאחת מזירות הסחר בקנאביס החמות ביותר של המאה ה-21. התכתבנו עם ג', המפיץ אותו באהבה דרך הרשת, כדי לשמוע אילו כללי בטיחות שומרים על הדילרים של העידן החדש.

אחת הזירות העיקריות בהן מתבצע כיום סחר בקנאביס בישראל ובעולם היא כמובן האינטרנט ובעיקר האפליקציות והרשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טינדר, וואטאבר).

מלבד ה"מחתרת", שירות משלוחי הקנאביס הלא חוקי עליו דיווחנו לאחרונה והחל לפעול בשבוע שעבר גם בפייסבוק, פועלים בחודשים האחרונים הרבה מאוד סוחרים ברשת של מארק צוקרברג. כך מלבד דף הפייסבוק "מחתרת" ניתן למצוא קישורים גם אצל Amos Silver שכלל לא נמצא בארץ אבל מפרסם קישורים לפרופילים מומלצים, כולל הצעה חדשה: משלוחי עוגות ועוגיות THC עד הבית ואפילו "דאב" – שנחשב לנדיר יחסית בישראל.

ג', העוסק במכירת פרחים לא חוקיים ברשת, סיפר קצת על איך זה להיות דילר במאה ה-21 והסכים לחלוק כמה טיפים חשובים למי שבוחר לעסוק בהכנסה צדדית. "זה משתלם יותר מכל ג'וב אחר שאי פעם היה לי," הוא אומר. "הכסף מזומן, קל ומהיר מאוד והיתרון הגדול שאין את רגשות האשמה שיש לסוחרי סמים. אני מפיץ שלווה לאנשים, אני לא רואה בזה מעשה רע, להפך."

"סוחר? תיזהר!"

למרות ההגנה היחסית שמספק מסך המחשב, סחר בקנאביס עדיין נמצא רחוק רחוק בצד הלא נכון של מערכת המשפט, ועונש מאסר הוא בהחלט אופציה ריאלית לאלו שהמשטרה מצליחה לתפוס.

פרחי קנאביס (ירוק) חתוכים לחתיכות, על שולחן עם משקל דיגיטלי
סחר בקנאביס הוא תחביב מסוכן – חובה לשמור על אנונימיות ובטיחות

לפיכך מדגיש ג' שהבסיס ל'דילינג' ("סחר" באנגלית) נכון, יעיל ובטוח ברשת, הוא הקפדה בלתי מתפשרת על כמה כללי בטיחות חשובים, המבוססים בעיקר על אנונימיות ועירנות גבוהה. "העיקרון המנחה בניהול נכון של זהות אינטרנטית הוא לחשוף כמה שפחות מידע ברשת," הוא אומר. "מעבר לזה חשוב לדעת שגם יש סיכון כמובן. קחו בחשבון את הסכנה לפני שאתם קופצים מהר מדי לכמויות גדולות וליותר מדי אנשים."

בכדי להקטין את הסיכויים ליפול ברשתו של שוטר סמוי, ויש לא מעט כאלה לדבריו, או לעשות טעויות אחרות שיעוררו את תשומת ליבה של המשטרה, שלח לנו ג' את הדגשים שלדבריו צריך כל דילר אינטרנטי להכיר.

קודם כל חשוב לקרוא את "וידויו של סוחר". לאחר מכן אפשר להמשיך:

1. ניתן רצוי ועדיף לעשות הפרדה מוחלטת בין הסחורה, או חדר הגידול, לבין מקום המגורים. "אל תאכל איפה שאתה מחרבן" אומרים באנגלית, אז אם מדובר בכמויות גדולות יחסית ואפשר לשמור את הסטאש במקום בטוח בנפרד ממקום המגורים – זה נותן יתרון גדול מאוד – בעיקר במקרה של תפיסה, אז יקחו אותך הביתה, ואם הוא ריק, הרווחת. צריך לזכור שאם יזהו אותך פעם אחת לא מיד יתפסו אותך, אלא יעשו זאת כמה פעמים ויעקבו אחריך. נסו להיות יצירתיים, אני מעדיף לא לפרט. חשוב גם לקרוא את הטיפים במקרה ומשטרה הגיעה לביתכם. וחשוב לא פחות לשמור על אחסון נכון ובטוח של התוצרת, שלא תתקלקל.

2. עבודה עם פרופיל פיקטיבי זה הבסיס הפשוט ביותר להתחיל ממנו. כמובן שלא משתמשים בפרופיל הרגיל אלא בכזה שאינו כולל פרטים או מידע שעלול לקשר אתכם לסיפור. לא להוסיף שום פרט וכמובן לא להתחבר עם הפרופיל האמיתי שלכם או עם החברים הקרובים. כדי לפתוח פרופיל כזה יש כמובן צורך בחשבון דוא"ל, אך עדיף כזה שהוא אנונימי לחלוטין (למשל tutanota). ליתר בטחון מומלץ להשתמש כמובן בדפדפן TOR בעת ההרשמה ואולי גם בכלל. חלקו את הקישור לפרופיל לחברים שלכם ותנו להם להעביר אותו רק למי שהם בוטחים בו במאה אחוז. ברור שיש סיכון, תגף נגיע לזה.

פרופילים מזויפים - הנשק החדש של המשטרה (מתוך: "סמוי או לא? כך תזהו פרופיל משטרתי מזויף")
פרופיל פיקטיבי – הנשק החדש של הדילרים

3. מי הלקוח: חשוב לבדוק שמדובר בפרופיל אמיתי ולא מישהו שמנסה להפילך בפח. ניתן לעשות זאת למשל דרך בדיקת חברים משותפים מהפרופיל האמיתי שלכם, בדיקה מה מספר החברים שיש לו, מתי הוא נרשם לפייסבוק, האם יש לייקים על דברים שפירסם, האם יש אינטרקציה שנראית טבעית או מזוייפת. חשוב מאוד לוודא שהתמונות פרופיל ואחרות לא פשוט הועתקו מגוגל. כדי לעשות זאת פשוט לוחצים קליק ימני על התמונה ואז על "חיפוש תמונה בגוגל". ניתן גם להעתיק את התמונה ולהעלות אותה לחיפוש ב"גוגל תמונות". לוחצים על האייקון של המצלמה ומעלים. אם התמונה מופיעה באתרים אחרים – זה פרופיל מזויף.

4. פרופיל מזויף? במקרה בו ישנו חשד שלקוח מסוים הוא פרופיל מזויף עדיף לא להתעסק עם זה בכלל. גם אם הוא כותב לכם שהוא מפרופיל מזויף כי הוא לא רוצה שידעו מי הוא, חבל לכם הסיכון הקטן הזה. במקרה כזה פשוט תמחקו את הפרופיל ותפתחו חדש מיד, עם חסימה מיידית על הפרופיל שפנה אליכם קודם. אובדן הלקוחות לא שווה את הסיכון. אל תהפכו את זה מיד לעבודה הקבועה שלכם, טוב וחשוב אם תהיה לכם עבודה אחרת במקביל.

5. שימוש במכשיר טלפון אחר מהמכשיר הרגיל כמובן. העדיפות כרטיס 'טוקמן' עליו ניתן לשלם מראש ללא הזדהות. אם כבר זהירות, אז עד הסוף – תעדיפו מכשיר ענתיקה דור 1 שיש לו רק מקשים בלי מסך מגע והוא לא "חכם" מדי. אם אתם מעדיפים שהלקוח לא ידע את המספר שלכם, זכרו תמיד לפני שיחה כלשהי להוסיף 43* לפני המספר אליו אתם מחייגים. אם מדובר ב-SMS לא ניתן להסוות את המספר כמובן, אז אפשר להמשיך להתכתב רק דרך הפרופיל בפייסבוק (אם זה מכשיר חכם).

יוצאים לשטח ונשארים בחיים

השמירה על בטיחות אישית בתהליך המכירה רק מתחילה בהתנהגות זהירה ברשת, אך כדי לבצע מכירה בפועל יש צורך לצאת למקום המפגש עם הלקוח. "זה כמובן החלק המסוכן ביותר," מבהיר ג' וממשיך את הרשימה:

השלב המסוכן ביותר בתהליך - מכירת קנאביס בשטח ציבורי
השלב המסוכן ביותר בתהליך – מכירה בשטח ציבורי

1. לבוש הולם ולא חשוד: בגדים שייראו אקראיים ומתאימים לסביבה אליה אתם הולכים ולתנאי מזג האויר. בלי תיקים גדולים או אביזרים צבעוניים שימשכו עיניים מיותרות. להשתדל להיראות כמה שפחות "סטלן", כמה שפחות קרעים, כמה שיותר נורמטיבי. משקפיים לא מזיקות, מנסיון. רכב שכור במידה ומדובר במרחקים. אופניים חשמליות זה יופי בעיר.

2. תיאום מדויק: לפני הפגישה עם הלקוח חשוב לוודא סימני זיהוי מוסכמים. אפשר לבקש לדעת מראש את צבע הנעליים או החולצה של הלקוח. אפשר גם לבקש שיגיע למקום מדויק, פארק ציבורי מרוחק.

3. החבאה בשטח: צריך להגיע ולהחביא את החבילה לפני הגעת הלקוח כמובן. רק לאחר קבלת התשלום יהיה אפשר להכווין את הלקוח למקום המחבוא. עדיף שהמרחק בינכם למקום המחבוא יהיה גדול מספיק כך שתוכלו במידת הצורך לטעון בהתאם. זכרו שבמקרה של תפיסה לא להגיד כלום עד לשיחה עם עורך דין. מספרי טלפון של עורכי דין מומלצים יש כאן. לפני הפגישה יש לבדוק את האזור בקפדנות. אם יש אפילו משהו אחד שנראה לכם חשוד, או אם זיהיתם ניידת שחונה אפילו 4-5 רחובות מכם, עדיף לוותר או לשנות כיוון.

שלושה שוטרים בישראל נשענים על ניידת
ראיתם ניידת חונה באזור? כנראה שעדיף לכם לחכות

4. לא מוציאים פלאפון מהבית – כלל חשוב שאמנם עלול לסבך את התקשורת בשטח אך מצמצם בצורה משמעותית את הנזקים במקרה של תפיסה: לא מגיעים עם מכשיר הטלפון למקום. תבהירו ללקוח שקובעים מקום ואם הם מאחרים ב-5 דקות אתם הלכתם. את הטלפון להשאיר בבית, ואפילו להחביא אותו במקום אחר בחוץ לפני היציאה. בכל מקרה חשוב שמכשיר הטלפון שלכם יהיה מוצפן בקוד ולא בטביעת אצבע. טביעת אצבע לשוטרים יהיה קל מאוד למצוא. את הקוד קצת יותר.

5. המצאת סיפור כיסוי מראש – כזה שיסביר את ההימצאות במקום, כמו למשל "מחכים שחבר יבוא לאסוף אותכם ללכת לשחק כדורגל" או "באנו לביקור אצל סבתא שגרה באזור", בצירוף כמה פרטים אמינים (כתובת מדויקת הקרובה לאזור למשל) שיעזרו "למכור" את הסיפור בטבעיות. חזרו על ההסברים שהכנתם בקול רם לפני כן, כדי שיבוא לכם ביתר טבעיות במידת הצורך. אם שוטר במקרה יעבור בסביבה משפט טוב יכול לעשות את ההבדל.

ג' מבקש להדגיש לבסוף שהטיפים הם כמובן לא מתכון בטוח. "יש כאן סכנה גדולה שאני מוכן לקחת – גם בשביל המטרה שבעיניי חשובה וגם בשביל השכר המשתלם," הוא אומר. "אבל גם אני לוקח בחשבון שיכול לבוא היום שאיעצר. אני מקווה רק שהלגליזציה תבוא קודם."

יש להדגיש שסחר בקנאביס הוא בלתי חוקי במדינת ישראל. העונשים על סחר אמנם יכולים להסתיים לבסוף בהרשעה קלה יחסית, אך העונש הקבוע בחוק הוא מאסר בפועל. הראיון הנ"ל אינו מהווה כל המלצה או עידוד לפעולות בלתי חוקיות. יש לבדוק היטב את החוקים במדינה בה אתם נמצאים.

ראו עוד:
כמה עולה לגדל גראס בבית
טיפים חשובים לפני קניית מריחואנה


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט