מגלגל...

קנאביס רפואי בחו”ל: 10 ישראלים נעצרו

ניתן אמנם לטוס עם קנאביס רפואי לחוץ לארץ, אך יש להקפיד על הליך מסודר. בין אלו שלא דאגו לכך יש מי שנעצרו לאחרונה במדינות אחרות באשמת החזקת קנאביס בניגוד לחוק. כך תעשו זאת נכון.

משרד החוץ מדווח על 10 ישראלים המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי נעצרו בחצי השנה האחרונה במדינות שונות בחו”ל לאחר שנתפסו כשהם מחזיקים ברשותם קנאביס.

אותם ישראלים נעצרו למרות שמחזיקים ברישיון מתאים מאחר וככל הנראה לא קראו את הכתבה כאן, המבהירה אם וכיצד ניתן לקחת קנאביס רפואי בטיסה לחו”ל.

על מנת להחזיק קנאביס רפואי שניתן בישראל ברישיון גם במדינות אחרות יש ראשית לעבור תהליך אישרור של הרישיון בקונסוליה או בשגרירות המתאימה של המדינה אליה טסים.

כך לדוגמה, כפי שחושף כתב ווינט איתמר אייכנר הבוקר (ד’) נעצרו באודסה שבאוקראינה ארבעה ישראלים עם קנאביס רפואי בחצי השנה האחרונה, כולם בגילאי 20 עד 30.

אחד מהם נעצר על גרם וחצי קנאביס ושוחרר בערבות ואשתו בהריון הגיע לאוקראינה להיות לצדו. אדם שני נעצר בגלל שישה גרם קנאביס ושוחרר בערבות. כולם נעצרו, כך בדיווח.

הראשון הורשע בבית משפט וגורש מאוקראינה עם איסור להיכנס לאוקראינה למשך 3 שנים. שלושה נוספים מחכים למשפט ומעוכבים באוקראינה.

המקרה האחרון אירע לפני 10 ימים לאחר שצעיר ישראלי המחזיק ברישיון קנאביס רפואי נעצר על כך שהיו ברשותו חמישה גרם קנאביס. הוא שוחרר בערבות ומעוכב באוקראינה ולא יכול לחזור לישראל.

לפי הדיווח ישראלי נוסף נעצר בסיני ואחרי יומיים במעצר שוחרר בערבות. ישראלי אחר נעצר בקייב ושוחרר אחרי שבוע. עוד ישראלים נעצרו בטורקיה וביוון.

אייכנר מדווח כי “שגרירויות ישראל ביצעו בדיקה שקטה עם אותן מדינות ואלה הבהירו שהן לא מכירות באישור הישראלי לשימוש בקנאביס רפואי”.

סימה דובדבני, מנהלת מחלקת ישראלים בחו”ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, מסבירה: “אם אזרח מבקש לצאת לחו”ל עם גראס רפואי עליו לפנות לשגרירות הרלוונטית בישראל טרם יציאתו לחו”ל ולבדוק מולם מהם התנאים לקבלת אישור מראש בכתב להכנסת גראס רפואי למדינה”.

יש לציין שלצד 10 הישראלים שנעצרו יש מאות ואלפים שנוסעים לחו”ל עם קנאביס רפואי ללא תיאום מראש ולא נעצרים. כך או כך חשוב להכיר את הנוהל התקין.

לרשימת המדינות המתירות הגעה עם קנאביס רפואי לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר