טוגדר ייבאה 700 ק”ג מאוגנדה, קנאשור קיבלה בלעדיות על פרויד

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: טוגדר ייבאה 5 זנים חדשים מהחווה שלה באוגנדה ומעדכנת את מועד מימוש האופציות, שיח מדיקל מקבלת אמון מבית ההשקעות IBI, עסקת אינטרקיור-בטר מובילה לתביעה כל הדרך מתאילנד, קנאשור מקבלת בלעדיות על אחד הזנים הפופולריים בארץ מבית RCK ותיקון עולם קנביט דוחה בכחודשיים את המועד האחרון למזכר ההבנות שלה עם אופיסטופ.

טוגדר מביאה לארץ עוד סחורה מאוגנדה: 5 זנים במשקל 700 ק”ג

לאחר שדיווחה בינואר השנה על קבלת היתר לייבוא של כ-700 קילוגרם של תוצרת קנאביס מהחווה שלה באוגנדה למפעל שלה בישראל, דיווחה השבוע חברת טוגדר (Together) כי התוצרת המדוברת הגיעה לארץ ונקלטה במפעל החברה שנמצא באשקלון, ליד חוות החברה וקניון גלובוס סנטר שבבעלות אחד מבעלי השליטה בחברה – ניסים ברכה (מחזיק כ-18.34% ממניות החברה).

בתוך 700 הקילוגרם הגיעו 5 זנים – כולם מקטגוריית T20/C4 המבוקשת: דנה (Dana) – סאטיבה מגנטיקת פרוסטי פריידיי (Frosty Friday), הילה (Hila) – היבריד מגנטיקת קרימי קיז (Creamy Kees), איילה (Ayala) – אינדיקה מגנטיקת קושר הייז (Kosher Haze), הלל (Halel) – סאטיבה מגנטיקת ברוס באנר (Bruce Banner), נופר (Nofar) – היבריד מגנטיקת וודינג קייק (Wedding Cake).

5 זני קנאביס חדשים של טוגדר מאוגנדה
5 זני קנאביס חדשים של טוגדר מאוגנדה

בשלב זה לא ניתן להעריך האם הדיווח על קבלת הסחורה משמעותי, שכן בסופו של יום האתגר הוא לא בצד ההיצע כי אם בצד הביקוש – את זה נצטרך להמתין ולראות בקצב המכירות בבתי המרקחת. הדוחות השנתיים שיפורסמו בחודש הבא יוכלו לתת נקודת מבט כללית בקשר לשאלה האם החברה אכן הצליחה להגדיל את ההכנסות ולצמצם את קצב ייצור המלאי.

עוד דיווחה החברה השבוע שפנתה לבית המשפט לצורך הארכת מועד המימוש האחרון של האופציות מסדרה 11 של החברה ל-04.04.2022 והורדת מחיר המימוש שלהן ל-105 אגורות, זאת חלף מועד מימוש אחרון שהיה אמור לחול ב-28.02.2022 ומחיר מימוש של 150 אגורות.

מדובר בהליך שחברות רבות עושות כאשר נמצאות במצב הפסדי והוא נועד להכניס כסף לקופת החברה. במקרה של טוגדר מחיר המניה שלה עומד נכון לכתיבת שורות אלו על כ-96 אגורות וסביר להניח שהסיכוי של המניה להגיע מעל למחיר המימוש הקודם של האופציות, שעמד על 150 אגורות, בתוך כמה ימים, הוא נמוך למדי. לעומת זאת – הסיכוי של המניה להגיע ל-105 אגורות עד ה-04.04 גדול יותר, שכן המחיר  יותר נמוך והתקופה יותר ארוכה.

כאשר המניה מגיעה למחיר שנקבע מתחילים מחזיקי האופציות לממש את האופציות, לשלם את מחיר המימוש ולהכניס כסף לקופת החברה. לצורך השלמת ההליך, בית המשפט צריך לאשר את השינוי והרשות לניירות ערך צריכה גם היא לתת את דעתה. לאחר מכן תהיינה אסיפות של בעלי מניות ובעלי אופציות לאישור השינוי. ככל שהשינוי יאושר וככל ומחיר המניה יגיע ליותר מ-105 אגורות, לקופת החברה צפויים להיכנס כ-10 מיליון שקל, שיומרו למניות בהיקף של כ-10.6% מהון מניות החברה (לאחר המימוש).

גם המלווה המשמעותי של החברה, הקבלן יגאל דמרי, יוכל לקבל אופציות מסדרה 11, בתנאי שימיר חלק מסוים מההלוואה שנתן לחברה בהיקף של כ-25 מיליון שקל (המורכבים מ-15 מיליון שקל כהלוואה המירה ו-10 מיליון שקל כהלוואה רגילה).

עוד דיווחה חברת טוגדר השבוע שקיבלה היתר מממשלת אוגנדה לייבוא ייחורים מישראל לחווה שלה באוגנדה. ככל הנראה, מדובר בהמשך הגידול של שני הזנים שלה הזן אור (Or) והזן חן (Chen) שטוגדר מגדלת שם לטובת שיווק לבתי מרקחת בגרמניה, כפי שכבר עשתה באוקטובר 2021 כששלחה 440 ק”ג.

למען האמת, מאחר והחברה לא ציינה לשם מה היא מתכוונת לייצא את הייחורים לאוגנדה, לא לגמרי ברור מדוע זה דיווחה מהותי, הרי אין חשש כלשהו שהרשויות באוגנדה לא יאשרו זאת. גם במקרה זה החברה צריכה עוד להוכיח למשקיעים שהיצוא לגרמניה לא היה חד-פעמי ושהיא מצליחה לייצר ערוץ שיווק ישיר וקבוע שם. אם היא תצליח, מדובר בדבר מכובד בהחלט.

שיח: אי.בי.אי (IBI) מביע אמון בחברה

חברת שיח מדיקל (Seach Medical) דיווחה השבוע כי בית ההשקעות IBI הפך לבעל עניין בחברה, לאחר שרכש מניות במסחר בבורסה והגיע לאחזקה של בעל עניין (5% על פי החוק).

מדובר בהבעת אמון יפה מצד בית ההשקעות והיא בהחלט משמעותית שכן “המוסדיים” (בתי השקעות, חברות ביטוח וגופי השקעה גדולים אחרים) לא נוטים להשקיע בסקטור הקנאביס המקומי, ודאי לא באופן משמעותי שמוביל אותם למדרגת “בעל עניין”. מדרגה כזו טומנת בחובה באחריות לדווח אחת לתקופה על שינויים באחזקותיו.

סביר להניח שאיביאי עשה את הצעד לאור התוצאות היפות שהראתה החברה ברבעון 3: הכנסות של כ-16 מיליון שקל ברבעון ורווח מייצג של כ-2.8 מיליון שקל, גידול של כ-52% בהכנסות ו-273% ברווח בהשוואה לרבעון הקודם דאז (רבעון 2) וכן בעקבות הערכות שיח להמשך צמיחה בהכנסות וברווחיות ברבעון 4.

אפשר לקרוא למהלך של איביאי גם סוג של “קאמבק” לענף הקנאביס לאחר שביוני אשתקד מכר בית ההשקעות חלק מאחזקותיו בחברת יוניבו (Univo) וירד מתחת לרף בעל עניין בחברה הזו.

שי שריד יוגב שריד שיח מדיקל (צילום: תמי בר שי)
שי שריד יוגב שריד שיח מדיקל (צילום: תמי בר שי)

יש לזכור עם זאת ששיח הרדימה ל-IBI מניות – כלומר הפכה את המניות המדוברות לכאלה שאין לבעליהן זכויות הצבעה – בהיקף מינורי של כ-12,000 שקל, זאת מכיוון שעל מנת לעבור את רף בעל העניין בחברה יש חובה לקבל אישור מהיק”ר – תהליך ביורוקרטי שאמנם סביר להניח שהיק”ר יאשר אותו כשמדובר באחד הגופים הפיננסיים המובילים בישראל – אך ככל הליך ביורוקרטי בישראל הוא לוקח זמן. המניות “ישוחררו” כשהאישור יתקבל סופית.

אינטרקיור: העסקה עם בטר תיפול?

כפי שנחשף במגזין קנאביס השבוע, החלו לצוץ בעיות אפשריות בהקשר לדיווח של אינטרקיור (Intercure) מהשבוע שעבר אודות חתימת ההסכם המחייב לרכישת 100% ממניות חברת בטר (Better), לפי שווי של כ-72.4 מיליון שקל לפי מחיר המניה נכון למועד כתיבת שורות אלו. לטענת יוחאי גילד גילן, מייסד בטר, לאימו, שמחזיקה במניות שהיו בעבר שלו, אין זכות למכור את המניות וזאת בעקבות הסכם עליו החתים אותה בעבר.

השווי בעסקה מהסוג הזה, כמו עסקת הרכישה של בטר בידי אינטרקיור, אינו “קבוע” שכן הוא מבוסס על מניות אינטרקיור – שמניותיה נסחרות בבורסה ומחירן נע ונד כמובן. כלל האצבע לחישוב התמורה הוא הכפלת מחיר המניה של אינטרקיור ב-35 מיליון. בכל אופן, שוק ההון לא קיבל את הידיעה הזו בחיוב ומחיר המניה של אינטרקיור ירד בכ-6.1% בשבוע האחרון עד לשווי שוק של כ-933 מיליון שקל, מה שלא משנה את העובדה שאינטרקיור היא עדיין בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בסקטור הקנאביס בבורסה הישראלית.

קנאשור: קיבלה בלעדיות מ-RCK על זן הפרויד

חברת קנאשור (Cannassure) דיווחה השבוע שחתמה על הסכם לקבלת בלעדיות על הזן פרויד (Freud) מחברת RCK שהינה בעלת הזכויות על הגנטיקה. מדובר באחד הזנים הפופולריים ביותר בישראל בשנה האחרונה, ללא ספק בעשירייה הראשונה, ולכן מדובר בצעד טוב. עד כה RCK מכרה את הגנטיקה הזו גם לחברת מדיקיין (Medicane) ששיווקה אותו בשם ג’ו (JU). ההסכם הוא לתקופה של כ-5 שנים והוא יחול בתנאי שהחברה תשמור על אספקה של כמויות מינימאליות מסוימות.

פרויד חדש 2021
פרויד, מהזנים הפופולריים בישראל

יש לציין שלדברי גורמים בענף קנאשור מגדלת את הזן הזה ב-5 חוות שונות ברחבי הארץ, מה שאומר שכמעט בודאות הוא לא יצא אחיד בכל האצוות – דבר שהמטופלים פחות אוהבים. ישנו גם חשש הגיוני של כל גוף עסקי שלאחר שיעביר את הזנים למגדל שיגדלם בשבילו, המגדל יראה שהתוצרת יצאה טובה ונמכרת ויתחיל למכור את התוצרת בעצמו במיתוג משלו. כזכור, כפי שנטען בתיק שמתנהל בבימ”ש בין קנדוק (Canndoc) לגרינמד (Greenmed), זה דבר שקרה וקורה בענף הישראלי לא אחת.

החברה היא עדיין אחת החברות הקטנות בסקטור ובקרוב ניתן יהיה לבחון את הדוחות שלה לשנת 2021 ולהבין האם היא תוכל להמשיך לפעול או ששנת 2022 אולי תהיה האחרונה שלה לפני שתימכר לחברה גדולה אחרת.

למה אינטליקנה זינקה 20% השבוע?

השבוע זינקה המניה של אינטליקנה (Intelicanna) בכ-20%, לעומת שאר המניות בסקטור הקנאביס בבורסה המקומית שיחסית לא ממש כיכב. אפשרות אחת לזינוק המדובר היא שיונה לוי, יו”ר החברה לשעבר ובאמצעות חברת אלויט בעל המניות השני בגודלו בחברה (23.9% מהמניות), התחיל לרכוש מניות בעצמו או בידי מקורביו וזאת אולי לצורך ניסיון של השתלטות מחדש על החברה, או שלחילופין מדובר דווקא ביו”ר הנוכחי אורי וייס ובעל השליטה בחברה (30.79% ממניות החברה) שמנסה לבצר עוד יותר את השליטה.

כזכור, לאחרונה התגבר עוד יותר הסכסוך בין הצדדים לאחר שוייס הצליח למנות לתפקיד דח”צ בדירקטוריון (נציג הציבור בדירקטוריון) אדם שלטענת לוי נמצא בניגוד עניינים.

תיקון עולם קנביט: עוד מזכר הבנות נדחה

השבוע דיווחה חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) כי מזכר הבנות שחתמה בפברואר אשתקד עם חברת Opistop, במסגרתו התחייבה לספק לאופיסטופ קנאביס רפואי למחקר על השפעת הקנאביס על התמכרות לאופיואידים. מדובר כידוע בתופעה שנחשבת כבר למגפה בארצות הברית ובשנים האחרונות אפשר להגיד שגם בישראל. מזכר ההבנות נדחה עד ל-01.05.2022, וככל ולא יחתם עד אז הסכם מחייב הוא יפוג תוקף.

כזכור, במסגרת מזכר ההבנות נקבע כי תיקון עולם קנביט מחוייבת בנוסף בפעולות כמו רישום הפטנט על המוצר, ככל וידרש, ופעולות רגולטוריות נוספות – כאשר היא תהיה משופה על ידי Opistop בהתאם להוצאות שהוציאה לשם כך. בתמורה לאספקת הקנאביס לניסוי והסיוע בהליך הרגולטורי, תיקון עולם קנביט תהיה זכאית להשתמש בפיתוח של אופיסטופ באופן בלעדי בישראל ללא הגבלה וללא תשלום תמלוגים וכן באופן בלעדי עם תשלום תמלוגים בבריטניה וגרמניה.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • אינטליקנה – 19.88%+
 • קנאשור – 6.30%+
 • וונטייז – 3.37%+
 • שיח מדיקל – 1.92%+
 • עמיר שיווק – 0.59%-
 • פנאקסיה – 0.73%-
 • יוניבו – 0.81%-
 • תיקון עולם קנביט – 2.95%-
 • טוגדר – 3.21%-
 • קאנומד – 4.00%-
 • נקסטייג’ – 5.95%-
 • אינטרקיור – 6.13%-
 • קנבוטק – 7.41%-
 • פארמוקן – 10.16%-
 • איי.אמ.סי – 14.73%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר