מגלגל...

טוגדר ויוניבו בהפסדים, אינטרקיור בנאסד”ק, פנאקסיה צונחת

הסיכום השבועי של סקטור הקנאביס הישראלי בשוק ההון - מה עשו המניות המובילות, איפה הן פספסו ומה הן מתכננות לעתיד...

השבוע היה שבוע עמוס וגדוש אירועים בסקטור הקנאביס המקומי, כאשר כל החברות שלא פרסמו עד כה את הדוחות שלהן לרבעון או למחצית – עשו זאת.

אחרי דוחות הרבעון השני לשנת 2021 שפרסמו אינטרקיור ו-IMC לפני שבועיים, והדוחות של תיקון עולם קנביט ו-BOL שפורסמו בשבוע שעבר, משלימות השבוע את חובת השקיפות התקופתית הזאת גם שאר חברות הקנאביס הציבוריות בבורסה: פארמוקן, קאנומד, יוניבו, טוגדר, פנאקסיה, קנאשור ושיח.

ריכזנו עבורכם את התוצאות של כל חברה וכן ביצענו התאמות וניטרולים של טריקים חשבונאיים או הכנסות והוצאות חד פעמיות. למען הסר ספק, כאשר מצוין בכתבה “רווח או הפסד מייצג” מדובר על הרווח האמיתי של החברה, ללא שינויים בנכס ביולוגי, הטבות מס או שיעור מס חריג וכל שאר ההוצאות וההכנסות שאינן חוזרות ונשנות.

פארמוקן: למרות הצלחה אדירה של הג’ונגל דרימס החברה לא הרוויחה הרבה

 1. חברת פארמוקן (Pharmocann) הציגה הכנסות של 10.2 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, שמהווים גידול של 9.7% לעומת הכנסות של 9.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח מייצג של 847 אלף שקל ברבעון החולף. עם זאת ברבעון הקודם היא הפסידה כ-400 אלף שקל כך שבחציון כולו היא הרוויחה רק 447 אלף שקל. בשורת הרווחיות פארמוקן עם תוצאות מאכזבות למדי: הרווחיות הגולמית, כלומר שיעור הרווח לפני הוצאות שיווק, הנהלה כלליות, מימון ומס מההכנסות, הסתכם בכ-47.8%, זאת אל מול שיעור רווחיות של 71.1% ברבעון המקביל אשתקד. שיעור רווחיות שהיה הגבוה ביותר מבין חברת הקנאביס הציבוריות בזמנו. התירוץ של החברה לירידה הזו ברווחיות ברבעון החולף היא שהזן המצליח שלה, ג’ונגל דרימס שהינו אחד הזנים המבוקשים ביותר בישראל כיום, נמכר בשותפות עם בזלת שלוקחת כמובן חלק משמעותי מהרווח. החברה מבקשת לציין שסיבה נוספת היא חוסר הצלחה של זנים שיצאו לה עם THC נמוך.
 2. פארמוקן גם דיווחה השבוע כי היא צפויה להתחיל בקרוב במכירות קנאביס בבית המרקחת שלה ״קליניקאן״ בעפולה, לאחר שבית המרקחת קיבל רישיון לפעילות בתחום הקנאביס מהיק”ר. יש לציין שבעבר דיווחה החברה שחתמה על הסכם להקמת בית מרקחת באילת אך טרם דווח על התפתחויות נוספות לגביו. כמו כן היא דיווחה על כוונה להקים מפעל, שגם לגביו לא דווח עדכון כלשהו.

אינטרקיור: הרישום המיוחל לנאסד”ק הגיע

 1. לאחר כמה עיכובים חברת אינטרקיור (Intercure) דיווחה השבוע שהשלימה את הרישום שלה למסחר בנאסד”ק – מהלך יוקרתי בהחלט. בכך אינטרקיור הופכת לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה הנסחרת בשלוש בורסות במקביל: הנאסד”ק, קנדה ובורסת ישראל.
 2. בנוסף החברה דיווחה אתמול (ה’) כי כפי שנחשף במגזין קנאביס עוד קודם (ד’), היא החברה שרכשה מבעלי השליטה בחברת קאנומד, האחים גינדי, את השליטה בפעילות הקמעונאית שלה הכוללת את רשת בתי המרקחת המצליחה מקס פארם על 3 הסניפים שלה בחולון, ראשל”צ ופתח תקווה (שעדיין לא פעיל). בנוסף היא רכשה פלטפורמה למסחר אונליין במוצרי קנאביס רפואי שקאנומד פיתחה וכן מרכז ליעוץ וליווי לקבלת רישיון בשם הלו מדיקל – הכל בעבור 16.6 מיליון ש”ח. קאנומד נותרת למעשה רק עם חוות הקנאביס שלה במושב משואה ובמסגרת ההסכם היא תייצר בין השאר עבור חברת הבת של אינטרקיור, קנדוק. מניית אינטרקיור זינקה ביום ההודעה על הרישום לנאסד”ק בכ-8% וביום לאחר מכן בכ-11% נוספים, כנראה בעקבות שילוב של שני הדיווחים.

קאנומד: הפסידה 7.3 מיליון שקל בחציון, הרוב בגלל סחורה פגומה

 1. חזרה לדוחות החציון השני של 2021, שגם קאנומד (Cannomed) פרסמה השבוע. על פי הדוחות קאנומד ראתה הכנסות של 16.6 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2021, המהווים גידול של כ-28.7% בהשוואה להכנסות של 12.9 במחצית השניה של שנת 2020. בשורה התחתונה הציגה החברה הפסד מייצג של כ-7.3 מיליון שקל בחציון א’ של 2021 (החברה לא מפרסמת לצערנו נתונים לפי רבעונים ולכן לא ניתן לקבוע לגבי הרבעון האחרון). מתוך ההפסד כ-6.3 מיליון שקל מקורם בתוצרת מהחווה של החברה במשואה שהתגלתה לדברי החברה “כחסרת פוטנציאל מסחרי”. יש לציין שאנחנו במגזין קנאביס הזהרנו לגבי העסקה המוזרה שהחברה עשתה עם חברת טבע אדיר כשעוד היתה תקווה שיגיעו מוצרים איכותיים מהחווה הזו של קאנומד, והזכרנו שסביר להניח שזה נובע מכך שהמוצרים מהחווה של קאנומד אינם איכותיים מספיק.
 2. כאמור, קאנומד דיווחה השבוע במקביל גם על הסכם למכירת הפעילות הקמעונאית שלה לחברת אינטרקיור בעבור כ-16 מיליון ש”ח.

טוגדר: הפסידה כמעט 5 מיליון ש’ בחציון – הכסף של דמרי יספיק בקושי לכיסוי החובות

 1. חברת טוגדר (Together) בהובלת יוחנן דנינו הציגה בדוחות הרבעון שלה הכנסות של 2.8 מיליון שקל בלבד ברבעון השני של השנה, המהווים ירידה של 3% בהשוואה להכנסות של 2.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה הציגה טוגדר ברבעון ב’ של 2021 הפסד מייצג של כ-1.8 מיליון שקל לפני הוצאות הריבית על החוב שלה. אם מוסיפים את ההוצאות הללו, ההפסד עומד על בערך 2.8 מיליון שקל. ברבעון הקודם היא הפסידה 1.7 מיליון כך שבחציון כולו הפסידה 4.6 מיליון ש’. אצל טוגדר הנקודה החשובה היא המצב הפיננסי, כלומר ההון החוזר של החברה – שהוא בעצם הנכסים שהחברה מעריכה שתוכל לממש בתוך פחות משנה (כולל המזומן) פחות ההתחייבויות שהחברה מעריכה שתצטרך לשלם תוך פחות משנה. הוא עומד על כ-17.5 מיליון שקל. לכאורה מצב טוב. אך כשמסתכלים פנימה יותר, מגלים שההון כולל בתוכו מלאי ונכסים ביולוגיים בהיקף של קרוב ל-50 מיליון שקל, כך שבניטרול שלו לחברה יש הון חוזר שלילי של 32 מיליון שקל! כזכור, איש הנדל”ן הטייקון יגאל דמרי צפוי להעניק לחברה, במזומן ובהלוואה, כ-25 מיליון שקל – דבר שאמור לאזן, לא לגמרי אולי, אבל לפחות את ההון החוזר של החברה ובכך לעזור לה לשלם את האג”ח שלה. עם זאת יש לזכור שמתוך ההשקעה של דמרי כ-10 מיליון שקל הם בתור הלוואה המירה למניות, הלוואה שצריך להחזיר. כך שבכל מקרה, למרות הרושם שנוצר – אם החברה לא תצליח למכור את המלאי שלה היא בבעיה גדולה, למרות ההשקעה מצד דמרי.

יוניבו: הפסידה יותר מ-5 מיליון שקל בחציון

 1. בהודעה לעיתונות שפרסמה חברת יוניבו (Univo) על רקע פרסום דוחות הרבעון, היא דיווחה על הכנסות של 19.3 מיליון שקל בחציון הראשון של 2021 והדגישה שמדובר בצמיחה של עשרות אחוזים בהשוואה לחציון המקביל אשתקד (כלומר לעומת חציון א’ של 2020). מה שיוניבו שכחה לציין בכותרת של ההודעה לעיתונות זה את ההשוואה היותר מעניינת, לא לחציון המקביל אשתקד כפי שעשתה, אלא לחציון הקודם. בהשוואה אליו ההכנסות דווקא ירדו ב-17.8%. בהשוואה לנרמול למחצית של תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2020, בו הכניסה החברה כ-14 מיליון שקל, אפשר להגיד שההכנסות אף ירדו בכ-31%. בשורה התחתונה, החברה רשמה הפסד מייצג של כ-5.2 מיליון שקל בחציון (החברה לא מפרסמת לצערנו נתונים לפי רבעונים ולכן לא ניתן לקבוע לגבי הרבעון האחרון). כמו כן ליוניבו, שמנוהלת ביעוץ של אהוד אולמרט, יש הון חוזר של כ-21.4 מיליון שקל כאשר רובו המוחלט, 17 מיליון שקל, מורכב ממלאי ונכסים ביולוגיים, בעיקרם של חוות עמית. החברה ציינה בהודעה לעיתונות כי ברבעון ב’ הכניסה 13.6 מיליון ש’ שמהווים צמיחה של 139% בהשוואה לרבעון הראשון של 2021, אם כי בדוח עצמו נכתב שמדובר בגידול ביחס למכירות של מותג יוניבו כך שלא ברור האם הגידול הזה בהכנסות הוא גידול בסך כל ההכנסות או גידול ביחס למכירות של מותג יוניבו בלבד.
 2. למגזין קנאביס נודע כי עומר ליאני, סמנכ”ל הטכנולוגיות של החברה, התפטר או פוטר לאחרונה מהחברה.

פנאקסיה: הפסידה 19 מיליון ש’ בחציון, נמצאת על פי תהום?

 1. חברת פנאקסיה (Panaxia), שמוזכרת בשבועות האחרונים הרבה בהקשר של הערבויות בגובה 4 מיליון ש”ח שנתן יו”ר החברה יונתן קולבר למפלגת תקווה חדשה, הציגה הכנסות של כ-17.6 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, שמהווים גידול של כ-18.9% בהשוואה להכנסות של כ-14.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, בהשוואה לתוצאות הרבעון הקודם, בו הציגה החברה הכנסות של כ-19.7 מיליון שקל, דווקא מדובר בירידה של 10.6%. בשורה התחתונה רשמה פנאקסיה רבעון הפסדי במיוחד עם הפסד מייצג של כ-11.1 מיליון שקל הכולל בתוכו גם הפסד של כ-3 מיליון שקל שנגרם ממלאי שהשווי שלו ירד. ברבעון המקביל  אשתקד הציגה החברה הפסד של כ-8.6 מיליון שקל. ברבעון הקודם, הראשון של 2021, היא הפסידה 8.3 מיליון שקל. כפי שניתן להבחין, גם דוחות הרבעון הזה, כמו הדוחות הקודמים, הם ללא ספק גרועים – גרועים מבחינת הנתונים עם הפסד גדול מאוד, וגרועים מבחינת השקיפות שכן החברה אינה מדווחת את הכמויות של הקנאביס שמכרה באירופה, את המחיר הכספי של האופרציה, את התמורה לגרם שהיא קיבלה ולא פחות חשוב – האם היו הזמנות נוספות במדינות אליהן כבר ייצאה או לאו. דוחות הרבעון השלישי השנה צפויים להיות משמעותיים ביותר עבור פנאקסיה שכן היא הודיעה על מהלך התייעלות שהיה אמור להיות מושלם כבר בסוף הרבעון השני. הרבעון השלישי לפיכך, שיסתיים בסוף ספטמבר, צפוי להיות הרבעון המשמעותי ביותר בתולדותיה של חברת פנאקסיה עד כה, רבעון שיראה האם החברה הצליחה לעבור לרווחיות או לצמצם משמעותית את ההפסד, או לחילופין – אי צמצום של ההפסד שיעיד על כישלון בתהליך ההתייעלות. כישלון, ככל ויקרה, יאותת על עתיד לא בהיר במיוחד לחברה, בלשון המעטה. יש לציין שבחודשים האחרונים עזבו את פנאקסיה אט-אט לא מעט מהחוות שעברו לעבוד עם מפעלים מתחרים.

קנאשור: הפסידה 5.4 מיליון ש’ בחציון, אבל עם גרף שיפור וציפיות לעתיד

 1. חברת קנאשור (Cannassure) הציגה בדוח הכנסות של כ-13.1 מיליון שקל, זאת בהשוואה להכנסות זניחות במחצית המקבילה אשתקד ובשנת 2020 כולה, שכן הפעילות שלה הייתה אז בחיתוליה. אם מסתכלים על השורה התחתונה של הדוח, יופיע הפסד של כ-9.7 מיליון שקל כהפסד לא מייצג במחצית הראשונה של 2021 – שהוא הנתון שגם יופיע בודאי באתרים הכלכליים “הרגילים”. אבל מה שגם שם מפספסים זה שהאישיו בדוחות לא נמצא בשורה התחתונה אלא בנתונים שפרסמה החברה בתוך הדוח שם היא מפרטת כי ברבעון השני של השנה היא הכניסה כ-9.8 מיליון שקל וברבעון הראשון היא הכניסה 3.3 מיליון שקל. כלומר רק ברבעון השני התחילה הפעילות המהותית של החברה, בין השאר תודות לזנים מבוקשים שהצליחה להכניס לשוק – ניוטון מייבוא מקנדה ופרויד מגידול מקומי. בשורה התחתונה, הציגה קנאשור הפסד מייצג של כ-1.4 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, שזה נתון טוב יותר מהפסד מייצג של 4.5 מיליון ברבעון הראשון של 2021 ויחד איתו מהווה הפסד מייצג של 5.9 מיליון ש’ בחציון הראשון של 2021. כמו כן החברה עדיין עומדת על הצפי שלה לפיו ההכנסות שלה בשנת 2021 יסתכמו בכ-34 מיליון שקל, כלומר היא מעריכה שבמחצית השניה של 2021 ההכנסות יסתכמו בכ-21 מיליון שקל. חשוב גם לזכור שלא הכל ורוד והפסד של 1.4 מיליון שקל זה עדיין הפסד, והדרך לרווח משמעותי עדיין רחוקה.

שיח: הרוויחה רק מעט, הייצוא לאוסטרליה לא מספיק

 1. על פי דוחות החציון ההכנסות של חברת שיח מדיקל (Seach Medical) ברבעון השני של השנה הסתכמו בכ-10.6 מיליון שקל, שמהווים קיטון של 8.6% בהשוואה להכנסות של כ-11.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח מייצג של כ-820 אלף שקל. ברבעון הקודם, הראשון של 2021, הרווח המייצג עמד על 1.09 מיליון ש’, כלומר חציון עם רווח מייצג של פחות מ-2 מיליון ש”ח. אך בעקבות “עלות קנייה גבוהה יותר של התוצרת”, שיעור הרווח הגולמי של החברה נשחק והגיע לכ-40%, זאת בהשוואה לשיעור רווח גולמי של כ-53.2% ברבעון המקביל אשתקד. הדבר בעייתי בגלל שמהדוח עולה שבמהלך הרבעון החברה המשיכה לייצא קנאביס לאוסטרליה, דבר שלכאורה היה אמור להביא לכך שהרווחיות תגדל, הרי החברות מספרות שהייצוא נמכר במחיר גבוה יותר. המשך הירידה ברווחיות מעורר תהיות בנוגע למחיר בו מיוצאת התוצרת לחו”ל – נתון שהחברה כמו חברות אחרות שמייצאות, לא חושפת.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • אינטרקיור – 19.74%+
 • קנבוטק – 17.86%+
 • נקסטייג’ – 4.69%+
 • פארמוקן – 0.74%+
 • איי.אמ.סי – 0.27%-
 • תיקון עולם קנביט – 0.37%-
 • יוניבו – 0.81%-
 • פנאקסיה – 1.12%-
 • עמיר שיווק –  1.60%-
 • אינטליקנה – 2.39%-
 • קנאשור – 5.21%-
 • קאנומד – 6.45%-
 • וונטייז – 7.40%-
 • טוגדר – 11.13%-
 • שיח מדיקל – 16.91%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר