טבע אדיר הודיעה: חוזרים לפעילות

חברת "קנאמדיק" המנהלת את חוות "טבע אדיר" הודיעה לבית המשפט כי בכוונתה לשוב לפעילות - חודש וחצי לאחר שהגישה בקשה לפירוק. החברה סירבה לעדכן האם תשוב כעת למכור למטופלים באסדרה הישנה.

חודש וחצי אחרי שהגישה לביהמ"ש בקשה לחדלות פירעון, הודיעה אמש (ב') חברת הקנאביס "טבע אדיר", המנוהלת על ידי חברת "קנאמדיק", כי מתאפשר לה כעת לחזור לפעילות כרגיל.

הבקשה להפסקת פעילות הוגשה במקור בעקבות איסור שנתנה המשטרה על פעילות בענף לאחת ממחזיקי המניות של החברה, גב' פאני קולין. קולין סירבה לוותר על חלקה בחברה ובכך לא התאפשר לחברה להמשיך בפעילות בתחום.

חממות חברת קנאמדיק (טבע אדיר) במושב פתחיה (תמונה: באדיבות החברה)
חממות חברת קנאמדיק (טבע אדיר) במושב פתחיה (תמונה: באדיבות החברה)

החברה פנתה לבית המשפט בבקשת פירוק ופירטה כי היא נמצאת בחובות של מעל 20 מיליון ש"ח ולכן נזקקת להודעה על חדלות פירעון. לדבריה מרבית מ-40 עובדי החברה הוצאו לחופשה ללא תשלום ולאחר מכן מרביתם אף פוטרו.

בנוסף טענה "קנאמדיק" כי קולין סירבה להעביר לחשבון הבנק של החברה סך של 617 אלף ש"ח שהתקבלו בחשבון הבנק שלה ממכירת קנאביס רפואי.

"הגב' קולין הינה בעלת מניות מיעוט בחברה (10%) וחרף עובדה זו משתקת הגב' קולין את פעילות החברה מזה מספר חודשים," כתבו. כמו כן ביקשה החברה לזמן נציג של היק"ר לדיון – זימון שהתייתר כאמור כעת עם קבלת ההיתר אתמול.

בהודעה ששלח כאמור מנהל היק"ר יובל לנדשפט לחברת "קנאמדיק" נכתב כי פאני קולין יכולה לפעול כרגיל, אם כי לא הוסבר האם ומדוע השתנתה עמדת המשטרה.

"לאור ההודעה שהתקבלה מהיק"ר נראה כי ככל שהליך זה יימחק ניתן יהיה להנפיק לחברה רישיון לעיסוק בתחום הקנאביס הרפואי, דבר שיאפשר לחברה לשוב לפעילות," מסרה החברה לבית המשפט וביקשה למחוק את הבקשה.

על פי הפרטים שנחשפו בתיק חובותיה השוטפים של החברה לספקיה ועובדיה מחולקים בסך של 6.4 מיליון ש"ח בנוסף לחוב בגין הלוואות בסך 18.7 מיליון ש"ח. בנוסף נדרשים לחברה לדבריה 2.5 מיליון ש"ח להשלמת הקמת החווה החדשה במושב פתחיה.

עוד הוצגה בהליך שורות הרווח של "'קנאמדיק/טבע-אדיר" ממכירת קנאביס רפואי לחברות בתחום, למשל 1.2 מיליון ש"ח שנתקבלו מחברת "טלפארמה", 370 אלף ש"ח מחברת "יוניבו" ועוד. בקרוב אמורה החברה לקבל 2.2 מיליון ש"ח נוספים מחברת יוניבו.

יש לציין כי בעקבות ההליך המשפטי מטופלי החברה מהאסדרה הישנה לא קיבלו אספקה וזאת לכאורה בניגוד להנחיית בג"ץ, ואין לדעת אם יקבלו כעת. החברה המשיכה לספק קנאביס לבתי מרקחת אך לא ענתה לפניות של מטופלים ותיקים.

מנכ"ל החברה יורם אוחיון סירב למסור תגובה לידיעה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט