טוען...

חתול על קנאביס ודוב מכור להרואין – קמפיין חדש נגד סמים

קמפיין חדש נגד סמים שפרסמה השבוע ממשלת סינגפור, מציג לקהל דמויות מצוירות שכביכול נפגעו מנזקי הסמים, כולל חתול הסובל מנזק מוחי לאחר עישון קנאביס. “אמא אמרה לקני קנגורו ‘קנאביס הוא רע מאוד’, אבל קני לא הקשיב לה ועכשיו הוא משוגע,” הוא דוגמה אחת

הרשות הישראלית למלחמה בסמים, שפרסמה קמפיינים מוזרים במיוחד נגד השימוש בקנאביס, לא לבד: הלשכה המרכזית לסמים (CNB) של ממשלת סינגפור, הידועה במדיניות “אפס סובלנות” כלפי צרכני סמים ותמיכה במלחמה הכושלת בהם, פרסמה השבוע קמפיין אנטי סמים חדש בכיכובן של דמויות מצוירות המכורות לסמים.

הקמפיין החדש, שמצטרף למאגר חומרי ההסברה המוזרים של הלשכה (אל תשלחו לרשות, שלא יקבלו רעיונות), מציג פעם נוספת בורות ותעמולה שגויה בשם המלחמה בסמים, הפעם דרך דוב שמזריק הרואין, תרנגולת שעושה קריסטל מת’ וחתול ש”נמחק” מקנאביס. לפי הנתונים שאושרו על ידי הממשל הסינגפורי לפרסום, צריכת הקנאביס “שטפה את מוחו של החתול באסלה”.

קמפיין הסמים החדש וההזוי של סינגפור - דמויות מצוירות על סמים קשים
קמפיין הסמים החדש וההזוי של סינגפור – דמויות מצוירות על סמים קשים

כך למשל מתואר התרנגול: “יואן התרנגול רצה לשיר כמו מדונה, אבל הוא לקח ‘אייס’ (כינוי לסם) והפך למדוזה (תרגום חופשי)”, או “נאש החתול היה בעל מוח גאוני, עד שהקנאביס שלח אותו לכיור”, או “סאן היה דוב שמח שאהב לישון במיטה, יום אחד הוא לקחת מעט הרואין, עכשיו הוא מת”, או “אמא אמרה לקני קנגורו ‘קנאביס הוא רע מאוד’, אבל קני לא הקשיב לה ועכשיו הוא משוגע”, וכן “מייק הארנב אמר שלום לכולם, עד שחבריו נתנו לו סמים ועכשיו הוא מכור ונעלם” וגם – “ריק העכבר לקח סמים יום אחד, המשטרה מיהרה ולקחה את ריק משם”.

מיותר כמובן לציין שהקמפיין החדש, בדיוק כמו “קמפיין העצלנים” שפורסם לאחרונה על ידי שלטונות אוסטרליה ולבסוף התפוצץ להם בפנים, אינו מגובה בהוכחות מדעיות, הפנייה למחקרים, או חותמת של מומחה לענייני בריאות או קנאביס. למעשה, הקמפיין אינו כולל שום מידע או תוכן כתוב אלא רק דמויות מצוירות שכביכול מהוות אומדן לגבי נזקי הסמים האפשריים.

“חומרים הזויים לחלוטין”

ארגון הפרו-לגליזציה ‘Transform‘ פרסם את הקמפיין החדש בעמוד הפייסבוק שלהם, תוך כינוי של חומרי ההסברה השגויים כ”חומרים הזויים לחלוטין”.

באנימציות ובתמונות השונות ניתן לראות ברווז שלוקח שאכטה ופתאום מחזיק אקדח, או אדם שהופך אחרי העישון לאיש מערות ומכה אחרים בנבוט. קל לראות שרמת האינטיליגנציה שהושקעה בתעמולה היא נמוכה ביותר וכמובן שאינה מכבדת סוכנות ממשלתית, אך השלטונות הסינגפוריים ממשיכים בשלהם.

ומה המצב בשטח? הזוי לפחות כמו הקמפיין. אם תיתפסו בסינגפור עם כמות קטנה ביותר של קנאביס, אתם עלולים לקבל 10 שנות מאסר בצירוף קנס של עד 20 אלף דולר, ולכן בכל שהייה במדינה מומלץ להימנע מקנאביס בכל מחיר.

ראו עוד:
9 המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים בעולם

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר