חשיפה: נתניהו סירב לבטל את הפללת צרכני הקנאביס

רק לפני 4 חודשים הבטיח נתניהו הקלה נוספת לצרכני הקנאביס למטרות פנאי, ואף תמך בהצעת חוק לביטול מוחלט של ההפללה. אך למגזין קנאביס נודע כי במהלך הדיונים על פרישת מפלגת "זהות" וחבירת משה פייגלין לליכוד, סירב רה"מ לדרישה זו.

למרות שבמהלך קמפיין הבחירות האחרון הבטיח רה”מ נתניהו הקלה נוספת על צרכני הקנאביס מעבר למודל חוק הקנסות של ארדן שכבר הוטמע, ועל אף שהוא גם הביע תמיכה בהצעת חוק חדשה ברוח זו, מסרב כעת רה”מ לעמוד במילתו.

למגזין קנאביס נודע כי במהלך הדיונים שנערכו בימים האחרונים לקראת הסכם הפרישה של משה פייגלין ומפלגת “זהות” מהמירוץ, עלתה בפני נתניהו דרישה לביטול מוחלט של ההפללה של צרכני הקנאביס בישראל, כפי שהבטיח, לצד הקלות בתחום הקנאביס הרפואי להן כבר הסכים.

הדרישה לביטול ההפללה לצרכני פנאי עלתה לאור ביקורת קשה על כך שהשינויים שקיבל פייגלין מנתניהו בתחום הקנאביס הרפואי הם מינוריים בלבד, ויתרה מכך – אף כאלו שלמעשה כבר אושרו ויוטמעו בכל מקרה לאחר הקמת הממשלה עם או בלי קשר להסכם.

אך כאשר הגיע השלב בו נדרש נתניהו לעמוד בהבטחתו, הוא בחר לסגת ולהימנע מלהתחייב לביטול מוחלט של הפללת צרכני הקנאביס בישראל, זאת כאמור בניגוד להצהרות שפירסם קודם וכן בניגוד לדברים שאמרה ח”כ שרן השכל חברת מפלגתו שדיווחה כי תגיש הצעת חוק בעניין זה.

כזכור רק לפני 4 חודשים אמר נתניהו בכנס פעילי הליכוד כי “אישרתי קנאביס רפואי, אישרתי גידול של קנאביס לייצוא וישראל הופכת למעצמת ייצוא של קנאביס, והיום נכנסה ההקלה הראשונה של אי הפללה ויהיו עוד”. לבסוף הוא הדגיש כי “מי שבעד הצמח צריך להצביע מחל”.

בפועל, רפורמת הקנאביס הרפואי נמצאת בשפל קשה בימים אלו, הייצוא של קנאביס לחו”ל כלל לא התחיל ולא ידוע אם ומתי יתחיל, ואי ההפללה כלל לא ביטלה את ההפללה ואף הגבירה את האכיפה, לכל הפחות בנוגע לפשיטות על בתים וקנסות לצרכנים.

לצד ההסכמה להקלות בקנאביס הרפואי שכבר אושרו כאמור, נקבע בהסכם, כך לדבריו של רה”מ נתניהו הערב, כי משרד הבריאות יאפשר ייבוא של קנאביס רפואי מחו”ל – זאת על אף שמגזין קנאביס חשף כבר לפני כחודשיים שייבוא זה כבר הותר.

Cannabis Stores and Doctors Lists
חדשות
Close