האם ליהיא לפיד אירגנה קנאביס רפואי למקורבים?

ליהיא לפיד, אשתו של שר האוצר, שלחה במהלך כהונתו של בעלה כשר האוצר, מיילים לפקידים במשרדי הממשלה בניהולם של נציגי 'יש עתיד', ביניהם בין השאר בקשות לעזרה לקבלת קנאביס.

מפלגת "יש עתיד" נתפסת בעיני אזרחים רבים כאחד הגורמים המרכזיים המעכבים את התפתחות תחום הקנאביס במדינה. המפלגה, שהקשרים שלה עם ענקית התרופות הישראלית "טבע" ידועים לכל היום, החזיקה במהלך הקדנציה הקודמת את תיק משרד הבריאות אולם כזכור לכל, שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, דאגה לטרפד כל יוזמה שאמורה הייתה להנגיש את הקנאביס לציבור החולים.

בתוך כך חדשות 10 חשפו הערב (ב') כי אשתו של שר האוצר יאיר לפיד, גב' ליהיא לפיד, ניצלה לכאורה את קרבתה לנציגי המפלגה בראשות משרדי הממשלה השונים ושלחה מיילים ובהם דרישות לעזרה אישית למקורבים לה.

על פי הדיווח, כל אותן הודעות טופלו על ידי אנשי משרדו של לפיד, ובמקרה הצורך – הועברו לפקידים במשרדים אחרים של "יש עתיד", בהם הרווחה והבריאות.

ליהיא לפיד
ליהיא לפיד, רעייתו של שר האוצר יאיר לפיד

עוד דווח כי בין השאר ביקשה גב' לפיד ממשרד הבריאות, בראשה עמדה יעל גרמן, שרת הבריאות לשעבר, כי יעזרו לה לקבל מרשם ל"משככי כאבים".

על פי מידע שהגיע למערכת המגזין, אותן בקשות ל"משככי כאבים" היו למעשה בקשות לקבלת קנאביס. אין לדעת האם מדובר בבקשה לקנאביס רפואי, או לקנאביס אחר.

רביב דרוקר, כתב חדשות 10, מסר הערב כי "למרות שמשתמע, לפחות מחלק מהמקרים, כי מדובר בפניות ציבור שגרתיות – בקשת חדשות 10 לקבל את תכתובות המיילים המלאות, בחסותו של חופש המידע, חוללה סערה גדולה. לבסוף, בהתערבות בכירים באוצר, הוחלט שלא למסור אותם לתקשורת, ולהסתפק בתגובה הנוגעת לטיפול בפניותיה של ליהיא לפיד."

ממפלגת 'יש עתיד' טרם הגיבו למגזין על הידיעה. לחדשות 10 נמסר מלשכת לפיד: "מעולם ליהיא לא ביקשה תקציב כלשהו ממשרד האוצר. כל פנייה מהציבור שהגיעה לליהיא הועברה ללשכה וזו הועברה לתשובת הדרגים המקצועיים וטופלה כמו כל פנייה מהציבור".

דיווח זה מוכיח עד כמה קשה לחולים בישראל לקבל את האישורים לקנאביס רפואי, עד כדי כך שאשת שרת האוצר נאלצת לכאורה להתערב ולעזור בעניין זה.

ראו עוד:
מה בין משרד הבריאות, חברת "טבע" ומפלגת "יש עתיד"?
על חברת טבע, הקנאביס הרפואי, יעל גרמן ומה שביניהם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט