חשד: פרשה מסתורית מונעת שחרורה של נעמה יששכר מהכלא הרוסי

התקשורת הרוסית מדווחת כי ממשלת ישראל יכולה היתה להביא לשחרורה ללא עונש של הצעירה הישראלית שנתפסה עם חשיש בדרכה מהודו לישראל, בתמורה לשחרור אסיר רוסי הכלוא בישראל ודרוש להסגרה ע"י ארה"ב.

פרשה מסתורית מחברת בין נעמה יששכר, הצעירה הישראלית שנתפסה עם 9 גרם ג’אראס (חשיש הודי) בשדה התעופה במוסקבה בחודש אפריל ומאז מוחזקת במעצר, לבין האקר רוסי בשם אלכסיי בורקוב המוחזק בישראל במאסר מזה 4 שנים.

בורקוב נעצר בישראל בשנת 2015 בחשד לעבירות סייבר חמורות, הכוללות גניבת מיליוני דולרים מכרטיסי אשראי וחשבונות של אזרחים אמריקניים, והוחזק מאז במתקני כליאה בישראל. ארצות הברית מבקשת את הסגרתו, אך ישראל עודנה מחזיקה אותו אצלה וככל הנראה נמנעת משחרורו לרוסיה לאור הדרישה האמריקאית.

נעמה יששכר
נעמה יששכר, נעצרה בחודש אפריל 2019 בשדה התעופה במוסקבה, רוסיה, בדרכה מהודו לישראל, כשבתיקה 9 גרם ג’אראס

תחנת הטלוויזיה הרוסית הממשלתית RT פרסמה אתמול כי ממשלת רוסיה מאשימה את מדינת ישראל במפורש בכך שהיא מונעת קיומה של עסקה בין פוטין ונתניהו לשחרור שני האסירים – בורקוב ויששכר – זה תמורת זו.

לפיכך בהחלט ייתכן כי הצעירה הישראלית נפלה קורבן לרצונה של ממשלת רוסיה להחזיק בקלף מיקוח שיאפשר את שחרורו של המתכנת הרוסי, שכן העבירה שעברה נחשבת לקלה בלבד, החזקת חשיש, ומבלי שיששכר נכנסה לגבולות רוסיה.

בשעות הקרובות אמור ביהמ”ש ברוסיה לגזור את דינה של יששכר, כשהתביעה דורשת עד 8 שנות מאסר בפועל. בחצי השנה האחרונה ישבה נעמה במעצר בכלא הרוסי ונמנע ממנה קשר עם אמה ומשפחתה.

“בהנחה שבאמת יש עסקה לחילוף אסירים – זה מוטרף לחלוטין,” אמרה מיטל לזר, בת דודתה של נעמה, לאתר ווינט. “מה הקשר בין מה שהוא עשה ובין מה שהיא עשתה? הפער הוא אדיר”.

לזר הוסיפה עוד כי היא “מבינה את הרוסים שרוצים אותו בחזרה, אבל בשביל מה לאמלל מישהי שלא קשורה למה שהוא עשה? אני מצפה מהפוליטיקאים ומראש הממשלה שישתמשו בכל היכולות והכישורים שלהם וידעו למצוא את הדרך הנכונה להחזיר את נעמה הכי מהר הביתה”.

כזכור בחודש שעבר משפחתה של נעמה ביקשה מנתניהו לשוחח עם פוטין על שחרורה, אך ככל הנראה הלחץ האמריקאי מונע מרה”מ להשיב בחיוב לדרישת פוטין לשחרר את האסיר הרוסי מהכלא הישראלי.

עדכון: עונש קשה של 7 וחצי שנות מאסר נגזר על נעמה יששכר, כל הפרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר