מטען חבלה הוטמן ברכבו של אביו של דדי סגל בעלי חברת פנאקסיה

המשטרה עצרה 4 תושבי חצור הגלילית בחשד שהטמינו או סייעו להטמנת מטען חבלה ברכבו של אביו של דדי סגל, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת הקנאביס פנאקסיה. במשטרה חושדים שמדובר בניסיון סחיטה לאחר שסגל סירב לבקשתם להחזיר להם כסף שהשקיעו

ארבעה תושבי חצור הגלילית, שלמה אברג’ל, אדיר אוחנה, יצחק בונפד ויוסי סוויסה, נעצרו לאחרונה בחשד לניסיון רצח וסחיטה באיומים, לאחר שעל פי החשד הטמינו או סייעו בהטמנת מטען חבלה רב עוצמה (שלא התפוצץ) ברכבו של אביו של דדי סגל, מייסד ובעלי חברת הקנאביס פנאקסיה (Panaxia).

נגד הארבעה הוגש כתב מעצר בחשד לעבירות ניסיון רצח, ניסיון חבלה בחומר נפץ וסחיטה, בו נטען בין היתר כי ביום 19.2.23 הוטמן המטען ברכב במשק 25 במושב גן שורק במרכז הארץ. מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי המשק שייך לאביו של סגל, והוא זה שגר שם.

תושבי המושב ששוחחו עם מגזין קנאביס, מספרים כי המשק נרכש ע”י משפחת סגל לפני כשלוש שנים, לאחר ה”אקזיט” הראשון של הבן, שמכר את חברת לומינרה דרם העוסקת בהזרקות בוטוקס, בעבור כ-100 מיליון דולר, לחברה אמריקאית. לדבריהם ביום האירוע המושב נסגר וניידות משטרה רבות הגיעו למקום.

מטען החבלה שהוטמן ברכבו של אביו של דדי סגל מחברת פנאקסיה
מטען החבלה שהוטמן ברכבו של אביו של דדי סגל מחברת פנאקסיה

על פי דיווח ראשוני שפורסם קודם בחדשות 13, הרקע לאירוע כפי שעולה מחקירות המשטרה הוא שאחד מהחשודים השקיע כסף במניות של החברה, וכאשר שער המניות ירד הוא נפגש עם בעל החברה דדי סגל וביקש ממנו את הכסף בחזרה. לאחר שסגל סירב להחזיר את הכסף הם איימו ולבסוף על פי החשד מימשו את האיום.

מבדיקה בפרוטוקול בית המשפט עולה כי אחד החשודים, אברג’יל, שכר רכב טויוטה שאיתו הם הגיעו למרכז הארץ וביצעו על פי החשד את העבירה. עורכי הדין של החשודים טוענים שאין ראיות שקושרות את החשודים למעשה, אך בינתיים בית המשט האריך את מעצרם עד ליום רביעי 5.4 וכנראה יאריכו שוב לאחר מכן.

האירוע התרחש כחמישה ימים לאחר שפנאקסיה דיווחה לבורסה על פרישה מפעילות בתחום הקנאביס באופן סופי ומכירת מניות השליטה לחברת ניהול הקרנות ברק קפיטל. ההחלטה הזו באה לאחר פיטורי 40% מעובדי החברה והפסד של כ-39 מיליון שקל במהלך שנת 2022, לאחר הפסד של כ-34 מיליון שקל בשנת 2021.

פנאקסיה דדי סגל
דדי סגל, מנכ”ל פנאקסיה

כזכור, פנאקסיה נכנסה לבורסה המקומית בשנת 2018 בסערה, תוך שהיא מגייסת עשרות מיליוני שקלים מהשוק המקומי במספר רב של גיוסי הון. היא קיוותה להיות מובילת ענף הקנאביס הישראלי אך בעקבות הרפורמה בענף וכניסה של שחקנים חדשים לחוליית המפעלים, היא כיוונה את מאמציה אל יצוא לאירופה.

למרות שהתברר שהתנהלות החברה לא מצליחה, כולל החלטה אסטרטגית שכשלה לשווק קנאביס בחינם למטופלים בצרפת, ועל אף פיטוריהם של 71 עובדים בשנת 2022 לבדה, קבעו מנהלי החברה, דדי סגל, אסי רוטברט וערן גולדברג, שהם לא ייפגעו באופן אישי והעלו את שכרם החודשי מ-40 ל-50 אלף ש”ח בחודש.

כזכור, פנאקסיה עלתה לכותרות בשנה שעברה בהקשרים שאינם קנאביס, כאשר התברר כי יו”ר החברה דאז, יונתן קולבר, תרם ערבות של כ-4 מיליון ש”ח למפלגת “תקווה חדשה” בראשות גדעון סער, ולאחר מכן סער בתפקידו כשר משפטים מינה את יחיאל כשר, עורך הדין של פנאקסיה, לשופט עליון.

כאן פורסם כי אותה ממשלה בה סער היה חבר בכיר גם אישרה באופן חריג חוק ראשון מסוגו שמאפשר לחברות קנאביס לייצא לחו”ל מוצרי קנאביס שאסורים לשיווק בתוך גבולות ישראל – דבר שאין דומה לו בתחום הפארמה – כשבפועל חברת פנאקסיה היתה היחידה שהרוויחה ממנו כשהתחילה בייצוא מוצרים אלו באופן מיידי. יתרה מזאת, פנאקסיה דיווחה על כוונתה לייצא מוצרים אלו עוד בטרם אושר החוק, מה שהוסיף לחששות שהעלו גורמים שונים, גם באופוזיציה, על התנהלות בלתי תקינה לכאורה.

דדי סגל העדיף לא להגיב לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר