חשד: הבטיח רישיונות קנאביס “מהיום להיום” תמורת אלפי שקלים ונעלם עם הכסף

מטופלים טוענים כי שילמו אלפי שקלים למתווך שהבטיח חידוש מהיר של רישיונות קנאביס רפואי, אך לדבריהם קיבלו רק תירוצים ואיומים. המתווך, תושב בת ים, שמציע גם תגי־נכה ופטורים משירות צבאי, נעצר במקרה בשבוע שעבר בחשד לעבירות גניבה

שוק המתווכים לרישיונות קנאביס רפואי (“מאכערים”) ממשיך למשוך אליו גורמים המנצלים את חוסר הפיקוח בתחום ומציעים למטופלים חידוש מהיר של רישיונות תמורת תשלום, אך לא תמיד מקיימים את ההבטחות. חלק מהגורמים הללו אף מאיימים על מטופלים שמעזים להתלונן או לדרוש את כספם בחזרה.

משה אברהם (צילום מסך: פייסבוק)
משה אברהם (צילום מסך: פייסבוק)

לאחרונה, מספר מטופלים פנו למערכת מגזין קנאביס בטענה כי נפלו קורבן לעוקץ מצד מתווך בשם משה אברהם, תושב בת ים, שמפרסם את שירותיו ברשתות החברתיות. אברהם מבטיח חידוש רישיונות תוך זמן קצר במיוחד (“אספקה מהיום להיום” או “עד 7 ימי עסקים”) אך לטענתם, לאחר גביית אלפי שקלים מראש, הוא מתחמק ממתן השירות ומציג שלל תירוצים.

אחד המתלוננים סיפר: “העברתי לו תשלום של 1,800 ש״ח בתחילת אפריל, אחרי שהבטיח לי חידוש תוך 7 ימי עסקים. רדפתי אחריו חודש וחצי ולבסוף דרשתי החזר כספי. הוא הבטיח להחזיר תוך 3 ימים, אבל עברו שבועיים ועדיין כלום. רק אחרי שפרסמתי פוסט בפייסבוק הוא פתאום התקשר והתחנן שאמחק את זה. מחקתי בתקווה לקבל את הכסף, אבל הוא נעלם ומאז לא עונה יותר”.

משלא נענה, פירסם המתלונן את סיפורו בפייסבוק פעם נוספת, ומיד קיבל איום מפורש מאברהם: ״כדאי לך מאוד להוריד את הפוסט, אתה תשלם על זה מחיר יקר״. אחרים סיפרו כי כאשר דרשו את כספם בחזרה, אברהם הגיב בניסיונות לעורר רגשות אשם (“אני עושה הכל בשבילך”), בשלל תירוצים, ולעיתים אף באיומים.

אחרי שעקץ אותו, משה אברהם מאיים גם לתבוע את הקורבן שהזהיר אחרים מפניו בפוסט בפייסבוק
משה אברהם מאיים לתבוע את מי שהזהיר אחרים מפניו בפוסט בפייסבוק

מתלונן נוסף סיפר כי כאשר הבין בסופו של דבר כי לא יקבל את מה ששילם עבורו וביקש את הכסף בחזרה, משה “סינן” אותו במשך שבועיים עד שבסופו של דבר ענה וטען כי עבר תאונת דרכים ואושפז בבית חולים. “הוא התרגז מהבקשה להחזר כספי וטען שהוא כבר השקיע כסף בהליך חידוש הרישיון ולכן לא יכול להחזיר את הכסף,” אמר. “הוא נזף בי שאני לא מכבד אותו ומאז הוא הפסיק לענות”.

מתלוננים אחרים שיתפו גם הם סיפורים ותלונות דומות, בליווי צילומי מסך והקלטות שמגבים את טענותיהם. הסכומים שלדבריהם שנגבו מהם נעים לרוב בין 1,000 ל-2,500 שקלים כל אחד. סך הכל, לפי הטענות, מסתכם הנזק בעשרות אלפי שקלים לפחות, אך ייתכן שאף יותר, שכן קשה להעריך כמה מטופלים נפגעו בפועל.

בצירוף־מקרים אירוני, בזמן שקורבנותיו מנסים להשיגו, אברהם עצמו נעצר בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות גניבה והתפרצות לרכב. זאת, כפי שעולה ממסמכים רשמיים של המשטרה והפרקליטות שהגיעו לידי מגזין קנאביס. במהלך מעצרו, נתפסו בביתו גם סמים שונים ואף תחמושת, אם כי יש להדגיש שהחשדות נגדו טרם הוכחו בבית משפט. כמו כן, המשטרה אינה חוקרת בשלב זה את תלונות המטופלים נגדו שכן ככל הידוע טרם הוגשו תלונות רשמיות בעניין זה.

משה אברהם עוקץ קנאביס רפואי
רישיון קנאביס “מהיום להיום”, תג נכה “תוך 5 ימים” ופטור משירות צבאי “בזריזות”

יצויין כי מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי אברהם מפרסם ברשתות את שירותיו לא רק בתחום רישיונות הקנאביס. בפרסומים שונים הוא מתהדר ביכולתו להשיג ללקוחותיו גם תג נכה ופטור משירות צבאי, תמורת תשלום כמובן. לא ידוע בשלב זה האם גם בתחומים הללו ישנם נפגעים מהבטחותיו, והדברים נכתבים בהתבסס על התרשמות מהפרסומים בלבד, אך יש מי שירים גבה מול הבטחות שלו לפטור משירות צבאי תוך “התחייבות, אמינות וזריזות”.

למרות פניות חוזרות של מגזין קנאביס למר אברהם בניסיון לקבל תגובה עוד קודם למעצרו, הדבר לא צלח נכון למועד פרסום הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר