חשד בכלא איילון: אסירים משתמשים ברחפנים להברחת סמים

בערב יום ו' האחרון, סוהרת בכלא איילון שברמלה הבחינה בהבזק אור וקול טרטור המגיעים מאחת מחצרות הכלא, והעלתה את החשד כי מדובר ברחפן המשמש לניסיון הברחה. כוחות השמירה הוקפצו לחיפושים ובשעות הבוקר המוקדמות נמצאו באחד התאים סמים מוסלקים בתוך כדור טניס.

תופעת השימוש ברחפנים לצורכי הברחה, אותה כבר ראינו בעבר בבתי כלא בארה"ב, מגיעה לישראל בפעם השנייה בחודשיים. לאחר שבחודש שעבר נתפס רחפן אלחוטי שככל הנראה שימש לביצוע הברחה בכלא מעשיהו, בערב יום ו' האחרון התרחש אירוע דומה בכלא איילון שברמלה.

הרחפן שנתפס בכלא מעשיהו בחודש שעבר
הרחפן שנתפס בכלא מעשיהו בחודש שעבר

לפי הדיווח, בשעות הערב המוקדמות הבחינה סוהרת בהבזק אור המגיע מאחת מחצרות האגפים, ולאחר מכן שמעה קול זמזום שהתרחק מהחצר לכיוון חומת הכלא החיצונית.

למרות שבפועל הרחפן לא נתפס או אפילו צולם או נצפה בוודאות, כוחות הכלא תודרכו כי ככל הנראה בוצעה הברחה באמצעות כלי דומה וכי יש לבצע חיפוש יסודי באגפי הכלא כדי למצוא את מה שהוברח לתוכו.

כדור הטניס ובתוכו הסמים המוסלקים
כדור הטניס ובתוכו הסמים המוסלקים

לאחר שעות של חיפושים בשני אגפי הכלא הקרובים לחצר, נמצא לפנות בוקר באחד התאים כדור טניס, ובתוכו הוסלקו שקיות קטנות של חומר החשוד כסם מסוג לא ידוע, שהועבר למעבדה משטרתית לצורכי בדיקה וניתוח.

'איום הרחפנים' של השב"ס

נציג שירות בתי הסוהר שהגיב לאירוע מסר כי "עירנות הסוהרת והיכרות עם איום הרחפנים בכל הרמות של הסוהרים הביאו לתפיסה מהירה של ההברחה ולסיכולה".

הסכנה העיקרית הכרוכה ב'איום הרחפנים', הטכנולוגיה המאפשרת לאסירים לבצע הברחות בקלות יחסית, היא שייעשה בהם שימוש לצורך הברחת אמצעי לחימה מסוגים שונים ולא רק סמים.

נכון לכרגע לא ידוע מי האדם שעומד מאחורי ניסיון ההברחה שכמעט צלח, אך המשטרה חוקרת את הנושא וחושדת כי מדובר באסיר או סוהר שמכיר את הכלא מבפנים, וכנראה התפתה או שוחד לבצע את ההברחה עבור אדם או קבוצה בעלת אינטרסים בתוך הכלא.

ראו עוד:
הכלי החדש של משטרת ישראל: רחפנים
10 נסיונות הברחת סמים שנכשלו
אסירים אילפו עכבר להברחת סמים בכלא
ערב הסעודית: 48 אלף פחיות בירה היינקן בעטיפות פפסי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט