מגלגל...

נעצר החשוד בניהול “המכונה” לשליחת מסרונים למכירת קנאביס

קצין צה"ל לשעבר נעצר על ידי המשטרה בחשד שהוא האחראי לשליחת מאות אלפי הודעות SMS לממכר קנאביס למכשירי הטלפון של המוני אזרחים בחודשים האחרונים. במחסן בבני ברק נתפס המכשיר ששימש על פי החשד לשליחת הסמסים. צפו בתיעוד:

המשטרה עצרה את קובי מגנזי, בן 30, נשוי ואב ל-3 ילדים, בחשד כי הוא האחראי להפצת מאות אלפי הודעות SMS שנשלחו בחודשים האחרונים למכשירי הטלפון של אזרחי ישראל עם הצעות לרכישת קנאביס ללא רישיון.

מעצרו של מאגנזי, עד לאחרונה סרן בממר”מ, בחשד להפצת מאות אלפי מסרונים לממכר קנאביס לא חוקי (צילום: דוברות משטרת ישראל)

מעצרו של מאגנזי, שחשוד שעמד בראש קבוצה שניהלה את הפעילות ושחלק מחבריה כבר נעצרו לפני כשלושה שבועות, בוצע במקביל לחיפוש במחסן בבני ברק בו אותר מכשיר יעודי שעל פי החשד שימש להפצת ההודעות.

מאגנזי, קצין צה”ל במילואים בדרגת סרן ביחידת המחשבים הצבאית ממר”ם, חבר לטענת המשטרה לעבריין בכיר בארגון פשיעה, ויחד הם הפעילו את המערכת כדי לגייס הון לטובת פעילות ארגון הפשיעה.

על פי אחד הדיווחים בתקשורת, “המטרה הייתה להעשיר את כיסו של ארגון הפשיעה, שמחזיק בין היתר בנכסי נדל”ן ובבתי קזינו בחו”ל, ובכיריו נחשבים ליעדים מודיעיניים משמעותיים של המשטרה”.

בדיון שנערך היום (ב’) בבימ”ש השלום בראשל”צ בפני השופט ארז מלמד, ניסה סניגורו של מאגנזי, עו”ד משה זכות, לשכנע כי המכשיר שנתפס נרכש רק לפני כחודשיים וחצי, כלומר אחרי שההודעות כבר החלו להיות מופצות עוד מלפני כ-8 חודשים, ולכן לכאורה לא מדובר במכשיר שהפיץ את ההודעות.

המכשיר לשליחת הודעות SMS לממכר קנאביס
המכשיר לשליחת הודעות SMS לממכר קנאביס
המחשב ממנו נשלחו הודעות SMS לממכר קנאביס
המחשב ממנו נשלחו על פי החשד הודעות SMS לממכר קנאביס

“המכונה שתופעלה, והוא מאשר שתפעל אותה, בודאות ממנה נשלחו סמסים לצרכני סמים, כאשר תוכן ההודעות מהווה הצעה לקניית סמים,” אמר בדיון רס”ב רביב נוימן, ב”כ המדינה. כאשר נשאל האם יש ראיה לכך שמאגנזי מכר סמים, השיב “פיזית אישית – לא. אבל יש גם עבירה של תיווך”.

הסניגור, עו”ד זכות, ניסה להגן על מאגנזי: “הוא השתחרר לא מזמן בדרגת סרן, ונעצר בפעם הראשונה בחייו. הוא איש הייטק שמרוויח 35 אלף ש”ח ברוטו בחודש וחשב רק שהוא הולך להקים פלטפורה לפרסום ברשת. הוא חשב לעשות את הפלטפורמה הזו, כמו שיש פייסבוק, ווטסאפ ואינסטגרם, ודרך זה אנשים מפרסמים. זה עדיין לא אומר שהוא קשור בדרך כזאת או אחרת לעבירה פלילית. זה כמו דף בעיתון. אם עכשיו יפרסמו בעיתון מכירת גראס, האם יעצרו את מנכ”ל ידיעות? אין בדל ראיה שהוא מי שכתב את ההודעות האלה. הוא הקים את הפלטפורמה, זה לא הופך אותו לחשוד בעבירה כולה”.

בהודעה שפירסמה המשטרה הבוקר נכתב כי “ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433 התנהלה במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה במהלכה התחקו החוקרים אחר גורמים שהיו מעורבים בהפצתם של מאות אלפי מיסרונים, באמצעותם הוצע לציבור לרכוש סמים. בתאריך 13.06 עצרו חוקרי היחידה 3 חשודים תושבי מרכז הארץ כמי שהיו מעורבים בהפצת המיסרונים והפצת הסמים. בעת מעצרם אף נתפסה ברשותם כמות סמים גדולה. בהמשך, בתאריך 23.06 הגישה יחידת התביעות בלהב 433 כתב אישום נגד החשודים, מלווה בבקשה למעצר עד תום ההליכים. על אף היעדר שיתוף פעולה מצד הנאשמים, חוקרי יחידת הסייבר בלהב 433 הצליחו לפני מספר ימים לאתר במחסן באזור מרכז הארץ את המכשיר אשר באמצעותו הופצו הודעות הסחר בסמים”. מעצרו של מאגנזי הוארך עד יום חמישי, 14.7.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר