טוען...

חקלאים אמריקנים תובעים את הרשות למלחמה בסמים: “תנו לנו לגדל המפ”

ה-DEA, הרשות האמריקנית למלחמה בסמים האחראית גם על אכיפה, מתייחסת להמפ (‘קנבוס’) באותו האופן כמו לקנאביס, הרואין או LSD. חקלאים אמריקנים תובעים את הזכות לגדל המפ באופן חוקי.

עד לפני 60 שנה בערך היה ה’המפ’ הצמח החשוב ביותר בתעשייה האמריקנית המתפתחת ושימש לפיתוח עשרות רבות של מוצרים. למעשה, השימוש בצמח היה חשוב כל כך עד שהממשל האמריקני פירסם הודעה ובה הורה לחקלאים אמריקנים כי הם מחוייבים לגדל המפ ולהפריש חלק ממנו לטובת המדינה.

הוצאתו של ההמפ מהחוק היא אחת הפעולות שמחזקות יותר מכל את טענתם של רבים כי אינטרסים כלכליים הם אלו העומדים מאחורי האיסור. ההמפ, צמח ממשפחת הקנאביס אשר אינו בעל השפעה פסיכואקטיבית כלל ושימש להפקת נייר, פלסטיק, בדים, חבלים, דלק, בטון ועוד, הוגדר כבלתי חוקי ובמקומו נכנסו לשימוש חומרים חלופיים כגון פלסטיק, ניילון ועץ.

בקולורדו, בה אישרו השנה חוקי לגליזציה מלאים, נשתל לפי מספר שבועות שדה ההמפ החוקי הראשון מאז תחילת חוקי האיסור.

המפ - קנאביס תעשייתי
קציר המפ

וויין הוג ודייב מונסון, שני חקלאים אמריקנים מצפון דקוטה, החליטו לעשות מעשה והגישו תביעה כנגד הממשל הפדרלי וסוכנות המלחמה בסמים, ה-DEA. ב-14 בנובמבר 2013 יתקיים השימוע הראשון והשניים בטוחים שינצחו.

“המפ הוא לא כמו מריחואנה ובריא מאוד לצריכה. להשוות המפ למריחואנה זה כמו להשוות אקדח צעצוע ל-M-16,” אומר מונסון. “יש לי חברים בקנדה שמגדלים המפ ועושים רווחים נאים בהחלט – אתה יכול לעשות יופי של משכורת מגידול של חוות המפ קטנה.”

ראו גם: זרעי המפ – מזון בריאות אולטימטיבי

ב-DEA טוענים שהתביעה אינה רלוונטית מאחר והמשרד מחוייב למלא אחר הוראות החוק. “המפ שייך למשפחת הקנאביס. זה קצת כמו מילכוד 22,” טוען דובר ה-DEA מייקל סאנדרס. “עד שבקונגרס לא יחליטו לעשות שינוי, אין ביכולתנו לעשות דבר ואין זה בסמכותנו להחליט האם למלא אחר החוק או לא.”

ראו גם: “יבול מיליארד הדולר” – 10 עובדות מעניינות על המפ (קנבוס)

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר