חקירה נפתחה נגד טוגדר בגין הטעיית משקיעים

רשות ניירות ערך פתחה בחקירה רשמית נגד חברת הקנאביס טוגדר שבהובלת מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, לאחר שבדיווח שהחברה פרסמה למשקיעים על עסקה בסין היא לא הדגישה שהקנאביס הרפואי אינו חוקי בסין. כמו כן החברה לא פרסמה אודות דבר מה משמעותי שהשתנה בהסכם מאז

הרשות לניירות ערך פתחה בהליך אכיפה נגד חברת הקנאביס הציבורית טוגדר (Together) שבהובלת המפכ”ל לשעבר יוחנן דנינו, בעקבות דיווחים לבורסה שהיא פרסמה בחודש יולי 2018 וכעבור שנה בחודש יולי 2019, לפיהם בכוונתה לקבל השקעה בסך 1 מיליון דולר ממשקיע סיני אלמוני.

בדיווח אז טענה טוגדר כי חתמה על מזכר הבנות עם חברה ישראלית בשליטת תאגיד סיני לפיו הצדדים יקימו יחדיו חברה משותפת בסין שכל אחד מהצדדים יחזיק בה 50% “ואשר תפעל בתחום הקנאביס הרפואי בסין”.

הליך האכיפה נפתח כעת נגד החברה על ידי הרשות בגין “רישום פרטים מטעים ברשלנות” מצד אחד, ומצד שני בגין “אי הגשת דו”ח מיידי”, לאחר שבדיווח מיולי 2019

כלומר, טוגדר גם התעלמה אז לכאורה מכך שקנאביס רפואי אינו חוקי בסין, וגם מאז לא דאגה לעדכן את המשקיעים בדבר נפילת ההסכם או שינוי מהותי בו, כך לטענת הרשות.

מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, כיום יו"ר חברת הקנאביס טוגדר
מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, כיום יו”ר חברת הקנאביס טוגדר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בהודעה שמסרה הרשות לטוגדר אתמול, חמישי, נכתב כי “יושבת ראש הרשות החליטה על פתיחה בהליך אכיפה מנהלי כנגד החברה ובעלי השליטה בה בהתייחס להפרות שבוצעו לכאורה בגין הכללת פרטים מטעים ברשלנות וכן אי הגשת דו”ח מיידי על אירוע מהותי ו/או על התפתחות מהותית או עדכון”.

יש לציין שהחברה כבר דיווחה בחלוף כשנה וחצי, ינואר 2021, על כך שהרשות פנתה אליה לצורך בירור של הדיווח הזה בהליך המקביל לחקירה ברשויות אכיפת החוק האחרות. כעת, שנתיים וחצי לאחר הדיווח, מודיעה הרשות על הליך אכיפה, שהוא שלב מתקדם יותר.

אפשר להעריך שבמסגרת הליך האכיפה החברה צפויה לקבל קנסות, עליהם היא תוכל לערער בפני שופט. יש לציין שביממה לאחר הדיווח על ההסכם עם החברה הסינית האלמונית מניית טוגדר עלתה בכ-3.27% בלבד.

מחברת טוגדר נמסר כי “החברה מבקשת להבהיר כי המידע שנמסר על ידה בעת פרסום ההודעה על מזכר העקרונות תאם לחלוטין את המידע שנמסר לה. בנוסף, לאחר פרסום ההודעות כאמור ופניית הרשות, פרסמה החברה הבהרות לעניין האישורים הנדרשים לפעילות בתחום הקנאביס בסין”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר