מגלגל...

חקירה נגד מקורב לליצמן: חשד שקיבל שוחד מחברת קנאביס רפואי

חקירה מתנהלת בלהב 433 בחשד שחברת קנאביס שילמה שוחד במניות בשווי רבע מיליון ש"ח לאחד מעוזרי שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן. בשלב זה לא נחשף שם החברה. המקורב מכחיש. המשטרה "לא מאשרת ולא מכחישה"

בלהב 433 מתנהלת חקירה סמויה נגד מקורב לשר ליצמן בחשד שקיבל כספי שוחד מחברת קנאביס בצורת מניות (בנאמנות) בשווי 250,000 ש”ח כדי שמשרד הבריאות ייטיב עם אותה החברה, כך מדווח הערב כתב חדשות 13 עמרי מניב.

שמה של החברה לא נחשף עדיין אך יש לציין שההערכה שבמסגרת החקירה הכוללת מעורבת גם חברה בתחום הקנאביס צצה עוד קודם. מגזין קנאביס פנה בתחילת השבוע למשטרה בעניין זה אך המשטרה סירבה לפרט.

גם הערב נמסר מטעם המשטרה למגזין קנאביס כי הם “לא מאשרים ולא מכחישים” את הידיעה. יש לציין עוד שהחקירה בראשיתה וכי המקורב מכחיש. כמו כן לא דווח עד כה על קשר כלשהו למנהל היק”ר יובל לנדשפט.

מדובר ככל הנראה במקורב שלישי לליצמן, לאחר שבפרשה אחר מקבילה נעצרו מוטי בבצ’יק, עוזרו של ליצמן, יחד עם יועצו לשעבר של שר הבריאות מנחם גשייד. גם מנכ”ל חברת הלובינג פוליסי נעצר, כל זאת בין השאר בחשד שתנובה ביקשה הטבות והעבירה כספים לעמותות של בבצ’יק.

גורם ותיק בענף אמר למגזין קנאביס כי “העובדה שגם תחום הקנאביס הרפואי נחקר בהקשר לשחיתות לכאורה של מקורבי ליצמן, לא מפתיע איש בענף, בטח לא את הותיקים שבהם. בשנות ליצמן התרחשו בתחום, דברים חמורים ומוזרים בלשון המאוד מעטה, שמזמן היו צריכים להחקר, אבל טוב מאוחר, מאשר לעולם לא”.

כזכור, בשנת 2017 כבר נחשפה פרשה שמרמזת על קשרים אסורים ותמיכה לא מובנת של ליצמן וסביבתו בחברות טבק, כולל רמיזות על קשרים לכאורה עם תאגיד הטבק “פיליפ מוריס” המעורב בתחום הקנאביס הרפואי בעקבות השקעה בחברת “סאיקי” (Syqe) המפתחת משאף לצריכת קנאביס.

בכתבה ששודרה אז בחדשות 12 וכותרתה “מסך עשן – מעטפות הכסף של ליצמן”, נראית שיטה מדאיגה במסגרתה בעבור מעטפות עם 4,000 ש”ח במזומן “סידרו” לגורמים פרטיים פגישה עם השר לשעבר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר