חנן בזק צפוי להתמנות כעוזרו של יובל לנדשפט בהנהלת היק”ר

מנהל מחלקת שירותי ההדרכה של משרד החקלאות עד לאחרונה ומי שניהל את פיילוט גידולי ההמפ הניסיוני בישראל, צפוי להתמנות כבכיר ביחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. הוא בעל יקב יינות גדול ובעבר נטען כלפיו כי פעל לכאורה בניגוד עניינים.

בכיר משרד החקלאות לשעבר שיצא לאחרונה לפנסיה, חנן בזק, צפוי בקרוב לקבל תפקיד בכיר במשרד הבריאות, כך אנו מפרסמים לראשונה.

בזק, שסיים לאחרונה את תפקידו כמנהל מחלקת שירותי ההדרכה (שה”מ) במשרד החקלאות, אמור לחזור לתפקיד ממשלתי כעוזרו של יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר).

חנן בזק (צילום מסך: פייסבוק)
חנן בזק (צילום מסך: פייסבוק)

בימים אלה נמצא בזק בתקופת צינון שעתידה להסתיים בעוד כארבעה חודשים, ספטמבר 2019, ואז הוא צפוי להתמנות לתפקיד החדש.

הפיילוט של רפורמת הקנאביס הרפואי (מדיקליזציה) צפוי לפי הודעת משרד הבריאות להסתיים ב-31.8, מעט לפני כניסתו של בזק לתפקיד החדש.

במסגרת תפקידו האחרון בשה”מ היה אחראי בזק על הפרוייקט הנסיוני לגידול המפ (קנאביס תעשייתי), שבינתיים לא עמד בתוצאות הצפויות ונתקע לפחות עד שנת 2021.

בדוח מבקר המדינה לשנת 2016 עלה חשש לניגודי עניינים במשרד החקלאות, כולל טענה נגד בזק על כך שבמועד החתימה על שאלון למניעת ניגוד עניינים החזיק במחצית ממניות חברה פרטית בניגוד להצהרתו.

משפחת בזק וחנן בראשה הם בעלי כרמי יין המשתרעים על שטח של 400 דונם. מהכרמים של חנן נמכרים ענבים לארבעה יקבים גדולים: בנימינה, תבור, ברקן וטפרברג.

עוזרו הנוכחי של לנדשפט ביחידה לקנאביס רפואי, ד”ר מיכאל דור, צפוי על פי הערכות גורמים בענף לסיים בקרוב את תפקידו במשרד הבריאות, כשבינתיים הספיק לחתום על הסכם יעוץ לחברה פרטית בתחום.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר