'חנוכת גן הקנאביס': הפגנת לגליזציה תיערך מול הכנסת

פיקניקנאביס 2017: יום הקנאביס הבינלאומי הנערך מדי שנה ב-20.4 יצויין בישראל ב'חנוכת גן הקנאביס' בגן הורדים בירושלים. המארגנים קוראים לעישון קבוצתי גלוי "מבלי לחכות להחלטת הממשלה," לדבריהם. "נקבע שהגן הזה הוא גן הקנאביס של ישראל," נכתב בדף האירוע.

על רקע הצלחתה האדירה של 'הפגנת הקנאביס הגדולה' שנערכה במוצאי שבת בתל אביב, מתכוננים פעילי הלגליזציה בישראל לאירוע הקנאביס השנתי "פיקניק קנאביס", שכבר הפך למסורת.

האירוע יערך זו השנה השלישית ברציפות ב-20 לאפריל, הוא 'יום הקנאביס הבינלאומי', בגן הורדים בירושלים הצופה אל מושב כנסת ישראל.

מאות משתתפים כבר אישרו הגעתם בדף האירוע בפייסבוק, בו קוראים המארגנים לצרכני הקנאביס בישראל להתאגד לעישון קנאביס קבוצתי וגלוי יחד עם מיליונים שיעשו זאת במקביל בערים בכל רחבי העולם.

בשונה מסדרת אירועי 'פיקניק קנאביס' שנערכו ב-2015 וב-2016, מגיעים הפעם המארגנים גם עם קריאה לשינוי שמו של 'גן הורדים' הידוע ל'גן הקנאביס'.

"לפני שלוש שנים פתחנו במסע אזרחי תחת הכותרת 'צאו לנו מהגוף'," הם אומרים. "מתוך הבנה שהממשלה לא תעשה זאת מרצונה החופשי, החלטנו לאתגר אותה ואת המדינה על זרועותיה והתחלנו כאזרחים חופשיים לקיים אירועי עישון פומביים והמוניים, מתחת לאפה של המדינה ובלב המרכז השלטוני שלה, כשהמוקד כמובן היה האירוע המרכזי בגן הוורדים לשעבר. למשטרה כמובן לא הייתה יכולת לעצור את זה, היא ניסתה."

"השנה," הם מבטיחים, "נמלא את הגן של המדינה באלפים של מעשנות ומעשנים, חוגגות וחוגגים, וופורייזרים/באנגים/ג'וינטים והמון מאנץ' טוב, בעוד מפגן של חירות ועישון (כמיטב המסורת), ונקבע חזק בתודעה הלאומית שהגן הזה הוא גן הקנאביס של ישראל."

"ירצו או לא, יאשרו בוועדת שרים או לא, יצביעו בעד או נגד – הקנאביס לא הולך לשום מקום, והוא מתחת לחלון שלהם," הם אומרים.

האירוע יערך כאמור ב-20.4, יום חמישי, החל משעות הצהריים ועד הלילה – ב'גן הורדים' בירושלים.

סיקור האירוע הקודם בשנת 2016:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט