מגלגל...

חנויות הקנאביס בקליפורניה הוכרו כ”שירות חיוני” ויפעלו בימי קורונה

הדיספנסריז, חנויות הקנאביס החוקיות בקליפורניה, ימשיכו לפעול גם בימי קורונה ולמרות ההודעה על סגר. הרשויות הודיעו כי מדובר ב"שירות חיוני" שמספק טיפול רפואי לחולים.

הרשויות בקליפורניה הודיעו כי חנויות הקנאביס החוקיות, ה”דיספנסריז”, הוכרו כ”שירות חיוני” ולכן ימשיכו לפעול כרגיל גם בימי קורונה, זאת מאחר והן מספקות קנאביס גם לחולים המשתמשים בו כטיפול רפואי.

בתחילה, עם ההכרזה על סגר, הורו הרשויות בחלק מהמחוזות במדינה לסגור את כל הקניונים והחנויות, כולל חנויות הקנאביס, אלא שלאחר תלונות מהציבור הוחלט להחזירן לפעילות.

כתב העיתון “לוס אנג’לס טיימס” יצא לבדוק מדוע חנויות הקנאביס הוכרזו כ”שירות חיוני” בימי קורונה

הכוונה היא ככל הנראה לאפשר פעילות באופן ספציפי לחנויות המחזיקות ברישיון מכירת קנאביס רפואי למרות שברור שרוב הלקוחות הם צרכני פנאי. בהנחיות שפרסמה עיריית לוס אנג’לס נכתב באחד הסעיפים כי כלל חנויות הקנאביס יכולות להמשיך לפעול ובסעיף אחר כי רק כאלו המחזיקות ברישיון קנאביס רפואי.

בתגובות על פרסום ההודעה המבלבלת השיבו חלק מבעלי הדיספנסריז כי בכוונתם להמשיך לפעול כרגיל. עם זאת, תגובות אחרות תהו בצדק מה יקרה כאשר תיגמר הסחורה במחסני החנויות, שכן לא ברור האם גם חוות הגידול ומפעלי הייצור בתחום הקנאביס יכולים להמשיך לפעול כרגיל.

באופן דומה גם בהולנד הוחלט בתחילה לסגור את כל החנויות כולל הקופישופס ולאחר פחות מיממה הוחלט להשיב את הפעילות במתכונת מצומצמת של “טייק-אוויי” בלבד. גם בישראל, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, הוכרו עסקי הקנאביס הרפואי כ”שירות חיוני” וממשיכים לפעול כרגיל בימי קורונה.

במקביל מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי סוחרי הקנאביס בשלל ערוצי הקנאביס בטלגרם ממשיכים לספק משלוחים עד הבית לכל הלקוחות – כולל לכאלו הנמצאים בבידוד. מנהליהן מספרים על עלייה חדה במכירות בעקבות בהלת הקורונה, לקראת הודעה צפויה של הממשלה על סגר כולל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר