טוען...

ח”כ קיש ינהל את ענף הקנאביס הרפואי ומבטיח: “אתקן את המצב”

מטופלי קנאביס והעוסקים בענף שמחו לשמוע על מינויו של ח"כ יואב קיש, תומך לגליזציה מובהק, לתפקיד סגן שר הבריאות. הוא קיבל השבוע את האחריות על התחום והבוקר הבטיח להם לטפל בבעיות שהביאה עמה הרפורמה החדשה.

בשורה למטופלי הקנאביס הרפואי: סגן שר הבריאות החדש, יואב קיש (הליכוד), קיבל לאחרונה משר הבריאות החדש יולי אדלשטיין את האחריות המיניסטריאלית על ענף הקנאביס הרפואי, ומבטיח ללמוד את הנושא ולהביא פתרונות מעשיים.

מדבריו של קיש הבוקר (ה’) בשיחה עם מטופלים, רופאים ומומחים בתחום, ניתן להתרשם שלאחר עשור של התעלמות ונוקשות מצד משרדי הבריאות של ליצמן וגרמן, לראשונה, לכל הפחות, תהיה למטופלים אוזן קשבת אצל קובעי המדיניות.

“אני מבטיח לתקן את המצב,” הודיע סגן השר, שלאחרונה הביע תמיכה גם בהסדרת שוק קנאביס חוקי למטרות פנאי (“לגליזציה”). הוא ציין עוד כי הוא מודע לביקורת הקשה על הרפורמה בענף שהובילה למחסור, עליית מחירים ופגיעה בטיפול.

יואב קיש (צילום: ויקיפדיה)
מבטיח להקל על מטופלי הקנאביס הרפואי. סגן שר הבריאות יואב קיש (צילום: ויקיפדיה)

“קנאביס הוא תרופה הכרחית לאלפי חולים בארץ,” כתב. “משרד הבריאות קידם רפורמה בנושא במטרה להסדיר את שוק הקנאביס הרפואי. הרפורמה כוללת שינויים רבים שיצרו קשיים בקרב המטופלים, עוררה ביקורת קשה ואף הגיעה לבג”ץ”.

“בכוונתי ללמוד ולהעמיק בנושא על מנת לגבש מסקנות והבנות כיצד צריך לפעול ומה צריך לשנות כדי להקל על סבלם של המטופלים הרבים,” סיכם. בתגובה שיבחו אותו המטופלים והביעו תקווה לשינוי בהקדם.

כניסתו של סגן השר קיש אל ראשות משרד הבריאות היא כמובן לא הבשורה היחידה למטופלי הקנאביס הרפואי. השר, אדלשטיין, גם הוא תומך בהקלה משמעותית על המטופלים ואף טיפל באשתו ז”ל בעזרת קנאביס רפואי לאחר שחלתה בסרטן.

תמיכה זו מצד בכירי משרד הבריאות מעוררת אופטימיות לא רק בקרב המטופלים, אלא גם אצל העוסקים בענף שממתינים להקלות רגולטוריות מתבקשות, תיקנון שיאפשר ייצוא קנאביס לחו”ל, ובראש ובראשונה, כמו המטופלים, אוזן קשבת.

האם מינויים אלו יובילו לשינויים פרסונליים גם ביחידה לקנאביס רפואי (יק”ר)? שמועות שנפוצו לאחרונה על כך שתפקידו של מנהל היק”ר יובל לנדשפט מתנדנד, לא אומתו והוא עדיין ‘יושב’ על תקן פקידותי מיוחד, ‘משרה צמיתה’, ללא פגות תוקף.

בימים אלה ממתינים המטופלים לעדכון שמשרד הבריאות עתיד להציג בפני בג”ץ, במסגרת העתירה שמבקשת להקפיא את הרפורמה ולהקל משמעותית את הנהלים החדשים. בשבוע הבא תימסר התגובה ולאחריה יערך דיון או שתינתן החלטה סופית.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר