מירב בן ארי: “צרכני קנאביס הם לא עבריינים”

חברת הכנסת הטרייה מ’כולנו’ מצטרפת לקבוצה ההולכת וגדלה של נציגי ציבור התומכים בשינוי מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל. בדיון שנערך הבוקר בכנסת אמרה בן ארי כי “צרכני קנאביס הם לא עבריינים” וכי מדיניות ההפללה “פוגעת בכולנו כאזרחים”.

ח”כ מירב בן ארי ממפלגת ‘כולנו’, שנכנסה לכנסת ברגע האחרון מהמקום העשירי ברשימה, מצטרפת לקבוצה ההולכת וגדלה של אישי ציבור המדברים בקול רם וברור בעד אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל (דה קרימינליזציה) – ובהתאם מצטרפת גם לפרוייקט “הנורמטיביים“.

בדיון שנערך הבוקר בועדת הסמים של הכנסת (צפו בדיווח ובדיון המלא כאן) התבטאה לראשונה חברת הכנסת הטרייה כשהסבירה בתחילה מדוע שווה מבחינה כלכלית לנקוט במדיניות אי הפללה.

צפו:

“מדובר בחסכון אדיר למשק כי לא מבזבזים כסף,” אמרה בהתייחסה לרווחים הפוטנציאליים מדה קרימינליזציה כפי שהוצגו בדיון על ידי מכון ירושלים. “‘רווח’ אולי נקבל מתישהו, אבל כאן מדובר בחסכון שנכנס ישר,” אמרה, וציינה לטובה את הגרף שהוצג ובו נתוני מסוכנות של שימוש בחומרים שונים, ביניהם קנאביס הוא המסוכן פחות.

מירב בן ארי
ח”כ מירב בן ארי: “צרכני קנאביס הם לא עבריינים”

“נציגי ציבור רבים כבר אומרים שמדיניות ההפללה של צרכני הקנאביס היא בעייתית,” המשיכה, “התופעה הולכת ומתרחבת ואנחנו כנציגי ציבור צריכים להתמודד.”

בן ארי התייחסה לביקורות שנשמעו מצד חלק מחברי ועדת הסמים שהחליטו “להחרים” את הועדה בגלל העמדה הברורה של יו”ר זנדברג בעד לגליזציה:

“מעולם ועדת הסמים לא היתה בעד שינוי מדיניות ועד שזה קורה אנשים באים בטענות,” אמרה בן ארי. “הגיע הזמן שתבוא ועדה ותנסה להקל בנושא ההפללה.”

“צרכני קנאביס הם לא עבריינים”

“לא יכול להיות שמי שמעשן קנאביס – רפואי או לא רפואי – הוא עבריין,” סיכמה. “זה לא ייתכן וזה פוגע בנו כחברה. עבדתי עם בני נוער בסיכון במשך 10 שנים, אבל יש בני נוער ויש מבוגרים. אי אפשר להכלילי ויש זכות בחירה שניתנת למבוגרים.”

בן ארי, אחת מ-25 חברי הכנסת שחתמו על הצעת החוק לאי הפללה שהגיש ח”כ ינון מגל, הבהירה בנוגע לכך כי “אני לא חיה באשליות – יכול להיות שנצליח להעביר את החוק ויכול להיות שלא. אבל הדבר דורש דיון.”

בשבוע שעבר התבטאה גם ח”כ גילה גמליאל בעד אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל ואמרה שתצביע בעד הצעת החוק של מגל. “כשזה יגיע לוועדת שרים לענייני חקיקה אתמוך בכך,” אמרה בראיון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר