טוען...

ח”כ כהנא נתפס בשקר: “הלגליזציה גרמה לבעיות בקנדה”

ח"כ מתן כהנא (ימינה) טוען בריאיון שהלגליזציה בקנדה גרמה לבעיות קשות, אבל לא יודע להגיד לאיזה בעיות קשות בדיוק. לדבריו הוא דואג לבני הנוער, אך דווקא בקנדה נרשמה ירידה של 47% בשימוש אצל בני נוער לאחר לגליזציה

ח”כ מתן כהנא, בכיר ברשימת מפלגת ‘ימינה’ לכנסת, מבהיר כי הוא לא תומך בלגליזציה, אך לא ממש יודע להסביר מדוע. את הדברים אמר בריאיון לעיתונאי רועי כץ באירוע “שבתרבות” אשר שודר בערוץ “דמוקרTV”.

“לגבי הקנאביס – זו בעיה קשה,” אמר ח”כ כהנא. “אני לא כל כך זורם עם הפתיחה האוטומטית של הדברים האלה, אני יודע שזה גורם לבעיות קשות במקומות שזה קרה, אבל יש ועדות שמתעסקות בזה וצריך לראות לאן הן לוקחות.”

כשנשאל מה יעשה אם תגיע הצעת חוק כזו חזר על דברי יו”ר מפלגתו בנט ואמר: “אני צריך לראות את הצעת החוק הזאת, באופן כללי צריך להיזהר עם הנושאים האלה, לא לרוץ לתוך הדברים האלה כי במקומות שזה נפתח היו לזה השלכות קשות”.

מתן כהנא (צילום: דוברות הכנסת)
לא בעד לגליזציה. ח”כ מתן כהנא, ימינה (צילום: דוברות הכנסת)

כאשר נשאל איפה היו בעיות קשות אחרי לגליזציה כפי שהוא טוען, השיב: “בקנדה למשל”. כשנשאל אילו בעיות יש בקנדה בגלל לגליזציה, לא השיב, וטען רק כי “אני חושש מזה שבני נוער יפלו לסמים מתוך הדבר הזה”.

“גם מי שתומך בלגליזציה אומר שזה צריך לבוא עם הסברה משמעותית, אבל זה לא תמיד מגיע אחד עם השני,” סיכם. “זה נושא שצריך לבחון בזהירות רבה מאוד. זה נושא שקשה לי איתו”.

בניגוד לדברי ח”כ כהנא קנדה לא דיווחה על בעיות מהותיות כלשהן בעקבות הלגליזציה. בסוגיית בני הנוער בקנדה דווקא ראתה ירידה של 47% בשימוש בקנאביס בקרב בני נוער לאחר אישור חוקי הלגליזציה.

גם הטענה לפיה “יש ועדות שמתעסקות בזה וצריך לראות לאן הן לוקחות” אינה מדויקת מכיוון שכבר לפני כארבעה חודשים הגישה ועדה ממשלתית בינמשרדית דו”ח עתיר מסקנות בתום 5 חודשי דיונים בנושא.

התנגדותו של כהנא ללגליזציה אינה דבר חדש והוא אף הצביע נגד הצעת החוק שהוגשה בעניין זה לאחרונה. מובילי מפלגתו נפתלי בנט ואיילת שקד מסרבים אף הם להביע תמיכה בלגליזציה.

בימים אלה מפלגת ימינה אף יצאה בקמפיין במסגרתו הם קוראים למלחמה בבדואים המגדלים קנאביס באופן לא חוקי בנגב. בתגובה סופגת המפלגה ביקורת על כך שדווקא התנגדות חבריה ללגליזציה היא שמאפשרת לשוק הגידול הלא-חוקי לפרוח.

“זה גרם בעיות קשות בקנדה” – ח”כ מתן כהנא בריאיון לעיתונאי רועי כץ

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר