ח”כ יהודה גליק: “בעד אי הפללה, בעד לגליזציה”

בעד אי הפללה ואפילו בעד לגליזציה – אך בתנאי לאכיפת יתר כלפי סוחרי סמים קשים. כך אומר הערב למגזין קנאביס אחד האנשים המעניינים ביותר בכנסת, ח”כ יהודה גליק, שכמו בנושאים אחרים גם כאן מציג הגיון בריא ודרך ארץ.

ח”כ יהודה גליק, אחד מחברי הכנסת הצבעוניים והמעניינים ביותר בכנסת וזה שבניגוד לתדמיתו דווקא משדר אורח רוח, סובלנות לאחר, הגיון בריא ודרך ארץ, מביע הערב (ג’) תמיכה באי הפללת צרכני הקנאביס ואף יותר מכך – בלגליזציה והסדרה של השוק בחוק.

ח"כ יהודה גליק
ח”כ יהודה גליק: “בעד אי הפללה, בעד לגליזציה – אבל בתנאי לאכיפת יתר כלפי סוחרי סמים קשים”

בשיחה עם כתב המגזין אמר גליק כי מעולם לא עישן קנאביס בעצמו, אבל כן נחשף ליתרונות של הקנאביס עבור חולים.

“נתקלתי לא מעט במקרים לא פשוטים של אנשים שנמנעה מהם תרופה שיכולה היתה להציל את חייהם,” אמר. “אנשים שסובלים סבל אדיר, בגלל שהם לא מקבלים את מה שמגיע להם.”

גליק, המשתתף דרך קבע בדיוני ועדת הסמים של הכנסת, היה נוכח גם הבוקר בדיון שעסק בקופות החולים שאינן משתפות פעולה עם דרישת משרד הבריאות ואינן מכשירות רופאים לטפל בקנאביס רפואי. “רופאים שמטפלים בקנאביס מוצפים בהמוני פניות וקופות החולים לא מתאמצות מספיק כדי להכשיר רופאים נוספים,” הוא אומר.

אך מלבד נושא הקנאביס הרפואי, בו הוא תומך בלב שלם וקורא להרחיב את השימוש ולהקל על יותר חולים לקבל את הטיפול, הביע גליק לראשונה את עמדתו בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס ואף לרגולציה – הסדרה של השוק בחוק, או במילה אחרת: לגליזציה.

“בעד לגליזציה – לצד הרתעה כלפי סמים קשים”

גליק התייחס לבלבול שעולה לעתים בקרב רבים במונח ‘לגליזציה’: “רוב האנשים שמדברים על לגליזציה חושבים שמדובר בשחרור מוחלט של הקנאביס ללא הגבלות, ככה מציגים את זה, ואינני תומך בכך,” אמר. “אבל אם הכוונה ב’לגליזציה’ לפיקוח ואכיפה, בדומה לקולורדו בארה”ב – אני מוכן לתמוך בדבר הזה אם אדע שתהיה הרתעה משמעותית וכבדה כלפי המוכרים של הסמים הקשים.”

“ברור לחלוטין שסיגריות ואלכוהול ממכרים ומסוכנים פי כמה מקנאביס ולא צריך להיות הבדל בהתייחסות החוקית אליהם,” הוסיף. “מצד שני גם נפגשנו עם עשרות צרכנים ומכורים שטענו שבתחילת הדרך התחילו עם סמים קלים והתגלגלו לסמים קשים, אך אני מודע לטענה ההגיונית שעצם אי החוקיות של הקנאביס היא שמובילה את הצרכנים לסמים קשים.”

“אם המשטרה היתה שואלת אותי ברור לחלוטין שעניין הקנאביס בתחתית סולם העדיפויות,” אמר, “אבל כרגע יש בעיה רצינית של קלות בלתי נסבלת להשיג סמים וזה מטריד אותי. צריך להחמיר את הגישה לסמים קשים. הפללה כבדה נגד מוכרי סמים קשים. הצעד של אי הפללה חייב לבוא לצד צעדים נוספים שמגדירים מה אסור ורגולציה חייבת לכלול בתוכה גם אכיפה,” הדגיש.

“אני תומך ברגולציה ופיקוח על שוק קנאביס מוסדר,” אמר ח”כ גליק לסיום. “אבל בדגש על יתר אכיפה ויצירת הרתעה משמעותית כלפי הסמים הכבדים החמורים יותר.”

מלבד גליק הודיע בתחילת השבוע גם ח”כ אמיר אוחנה מ’הליכוד’ כי הוא תומך באי הפללה ואף בלגליזציה מלאה של קנאביס, ואפילו חברתו למפלגה נורית קורן, אחת המתנגדות הגדולות לקנאביס, הצהירה לראשונה במוצ”ש שגם היא בעד אי הפללה.

כפי הנראה מלבד אורן חזן, שעומד לצד השר ארדן בכל תוקף בהתנגדותו להקלה בחוקי הקנאביס, חבריו האחרים למפלגה של השר לבטחון פנים אינם מסכימים עם גישתו התומכת בהפללת הצרכנים.

גליק דיבר הבוקר (ג’) בועדת הסמים של הכנסת בדיון על קנאביס רפואי:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר