ח”כ השכל: לא אצביע עם הקואליציה עד שתוקם ועדת הקנאביס בראשותי

לקראת משבר קואליציוני? ח"כ השכל דורשת להקים בהקדם את "ועדת הקנאביס" בכנסת, במסגרתה יידונו חוקים הנוגעים לקנאביס כולל חוק הקנאביס הרפואי שהגישה לאחרונה. הבוקר היא מאיימת שאם לא תוקם הועדה היא לא תצביע על הצעות חוק אחרות עם הקואליציה. המתנגדים להקמת הועדה: שר הבריאות הורוביץ ויו"ר ועדת הסמים ח"כ שפע

ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה) הודיעה לחברי הקואליציה כי לא תצביע על הצעות חוק יחד עם הקואליציה כל עוד לא תוקם “ועדת הקנאביס” בראשותה, זאת בין השאר לצורךך קידום הצעת החוק שהגישה לאחרונה לשינויים בענף הקנאביס הרפואי אך לא רק.

“ועדת הקנאביס” היא ועדה ייעודית לענייני קנאביס שהיתה אמורה לקום על בסיס סיכומים שנקבעו במסגרת המו”מ להקמת הממשלה בהם נקבע כי כל הדיונים הנוגעים לקנאביס, כולל הצעות החוק ללגליזציה, אי הפללה ורפורמות בתחום הקנאביס הרפואי, יידונו בועדה זו בראשותה של ח”כ השכל.

ההתנגדות להקמת ועדת הקנאביס מגיעה בעיקר מצדו של שר הבריאות ניצן הורוביץ (מרצ), שמתנגד להצעת החוק בתחום הקנאביס הרפואי שאושרה לאחרונה בהצבעה בקריאה טרומית בכנסת. לטענת הורוביץ הוא מעדיף ששינויים בענף יקודמו ויאושרו בנהלים ותקנות שבסמכותו, ולא במסגרת החוק שהגישה ח”כ השכל.

ח"כ שרן השכל (צילום: תומר נויברג, פלאש90)
ח”כ שרן השכל (צילום: תומר נויברג, פלאש90)

כזכור, למרות שהצביע בעד הצעת החוק בקריאה טרומית, השר הורוביץ הבהיר כי הוא מתנגד להצעה וכי ניתן לבצע את השינויים הנדרשים באמצעות נהלים. בבוקר ההצבעה אף הבהיר כי ההצעה לא תקודם להמשך הליך חקיקה ללא אישור נוסף של ועדת שרים לחקיקה וכי הוא יתנגד לכל ניסיון לקדמה בשלב זה.

מתנגד נוסף להקמת ועדת הקנאביס הוא ח”כ רם שפע (העבודה), יו”ר ועדת הסמים, שעד הקמת ועדת הקנאביס הייעודית הוא זה שמקיים את הדיונים הנוגעים ללגליזציה בועדה בראשותו. כזכור, שפע הבטיח לא פעם אחת שהצעת חוק ללגליזציה תוגש עוד במהלך נובמבר 2021, אך כיום, פחות משבועיים לתום החודש, לא יודעים בסביבתו להגיד מתי תעלה הצעת החוק להצבעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר