מגלגל...

ח”כ השכל בניגוד עניינים? וולדיגר דורשת לעצור את חוק הקנאביס

"ח"כ שרן השכל חבה את מעמדה כחברת כנסת למולטי-מיליונר יו"ר חברת הקנאביס פנאקסיה שתרם למפלגה 4 מיליון ש"ח בערבות ולכן אינה יכולה לקדם חוקים הנוגעים לקנאביס" - כך טוענים ח"כ מיכל וולדיגר ועמותת מתנגדי הלגליזציה החדשה ודורשים לעצור את מינויה ליו"ר ועדת הקנאביס של הכנסת ולעכב את קידום הצעת החוק בנושא

ח”כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הגישה הבוקר (ג’) דרישה רשמית ליועמ”ש הכנסת למנוע את הקמת ועדת הקנאביס בראשות ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה) ולעצור את קידום חוק הקנאביס הרפואי שיזמה, בין השאר בטענה כי ח”כ השכל נמצאת בניגוד עניינים בדומה ליו”ר מפלגתה שר המשפטים גדעון סער.

הועדה, שאמורה לקדם את חוק הקנאביס הרפואי החדש, היתה אמורה לקום כבר אתמול בתום דיון בועדת הכנסת, אך כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס ההצבעה הסופית נדחתה להיום על רקע בקשת האופוזיציה לייצוג הולם יותר וביחס תואם למספר המנדטים בכנסת. בעקבות פניית ח”כ וולדיגר אכן נדחה מועד הקמת הועדה.

במכתב שהגישה ח”כ וולדיגר אל יועמ”ש הכנסת עו”ד שגית אפק הבוקר היא דורשת לקבל את התייחסות הלשכה המשפטית “לטענות בדבר ניגוד עניינים חמור של מפלגת תקווה חדשה בנוגע לחוק הקנאביס לצרכים רפואיים, זאת עוד בטרם אישור הקמת הועדה וקידום החוק”.

מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)
“ניגוד עניינים חמור של מפלגת תקווה חדשה בנוגע לחוק הקנאביס” – ח”כ מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)

כזכור, לאחרונה הורה היועמ”ש לשר סער כי חל עליו איסור לעסוק בחלק מהעניינים הנוגעים לתחום הקנאביס הרפואי וכן לכל עניין הקשור ללגליזציה, זאת לאחר שהסתבר שיו”ר חברת פנאקסיה יונתן קולבר תרם למפלגתו כ-4 מיליון ש”ח בקמפיין הבחירות, ולאחר מכן נהנה לכאורה מהיתר ייצוא ייחודי שנתנה הממשלה לאחרונה.

בתלונה של ח”כ וולדיגר היא מצטטת דברים מטעם התנועה למאבק בנגע הסמים בראשות עו”ד שי לאל – עמותה חדשה בה חברים בין היתר גם מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר איתן גורני, רו”ח עמוס אליאב חבר הסיינטולוגיה, והפעיל המוכר שבי גטניו שהזהיר לאחרונה שבכוונתו לעצור את הלגליזציה בישראל.

על פי טענות עו”ד לאל במכתב הוא פנה כבר בשבוע שעבר אל יועמ”ש הכנסת “בקשר לניגוד העניינים של חברי הכנסת מטעם תקווה חדשה בגין ערבות בסך 4 מיליון ש”ח שהעמיד המולטי-מיליונר יונתן קולבר לרשות המפלגה לפני הבחירות האחרונות”.

“הערבות היתה בהיקף גבוה וחריג והיוותה 22% מסך כל ההלוואות והערבויות שניתנו למפלגה,” כתב עוד. “משמעות הדברים היא שכל חברי תקווה חדשה (ולא רק גדעון סער, מ”ק) חבים את מעמדם למר קולבר ולכן כל הצעה או פעילות מטעמם שעניינה חקיקה בקשר לסם הקנאביס נגועה בניגוד עניינים חמור”.

ח"כ שרן השכל (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
ח”כ שרן השכל (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

“פנייה זו עוסקת בהתפתחות חדשה שארעה ביומיים האחרונים,” כתב עו”ד לאל. “במקום למסור את הצעת החוק לטיפולה של אחת מועדות הכנסת הקיימות כגון ועדת הבריאות, ומתוך אילוצים קואליציוניים פוליטיים גרידא, סוכם על הקמת ועדה חדשה ויעודית הצפויה לטפל רק בהצעת חוק ספציפית זו”.

לדבריו, “מינויה של ח”כ השכל לעמוד בראש ועדה חריגה כזו שכל כולה מיועדת לעוק בהצעת החוק שתוכנה צפוי להשפיע באופן ישיר ומשמעותי על הכנסותיהן הכספיות של חברות הקנאביס ובכלל זה חברת פנאקסיה בניהולו של מר קולבר, הוא מינוי נפסד ופסול מכל וכל”.

לסיכום כתב כי “המינוי נובע משיקולים פוליטיים בלבד, נגוע בניגוד עניינים חריף והוא עומד בתירה לטוהר המידות ומראית פני הצדק, אודה להתערבותכם בפסילת המינוי הצפוי והחלפת ראשת הועדה בח”כ אחר/ת ממפלגה אחרת שאינה נגועה בניגוד העניינים החמור, או להתערבותכם בהשעיית ההצבעה על המינוי”.

מטעמה של ח”כ השכל נמסר: “אנחנו לא מגיבים בנושא כרגע אבל כמובן שהטענה של וולדיגר לא נכונה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר