מגלגל...

ח”כ ג’מאל זחאלקה: “חשיש מסוכן יותר לנהיגה מאלכוהול. ‘עלה ירוק’ חבורה של משועממים”

יו”ר מפלגת בל”ד, שעשה בעבר עבודת דוקטורט על חשיש, יוצא כנגד לגליזציה של קנאביס וטוען שמריחואנה מזיקה יותר מאלכוהול..

ג'מאל זחאלקה
ח”כ ג’מאל זחאלקה

ח”כ ג’מאל זחאלקה, יו”ר סיעת בל”ד בכנסת, עשה את עבודת הדוקטורט שלו על חשיש והשפעתו על גוף האדם. כעת הוא טוען שקנאביס אמנם יעיל מבחינה בריאותית, אך מתנגד ללגליזציה וחושב שחשיש מזיק יותר לנהיגה מאלכוהול.

“סמים יותר גרועים מאלכוהול במקרה הזה, וגורמים לאיבוד תחושת המרחב והזמן,” אמר. “שער בנפשך אדם העובד במפעל תעשייה ומחזיק מסור בידו, רגע לאחר שהשתמש בסמים קלים. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה לו.”

ראו גם: מחקר: איזה חומר הכי מסוכן לנהיגה?

עם זאת, זחאלקה מסכים שלקנאביס יש גם יתרונות מסויימים. “הוכח, שלקנאביס תכונות רפואיות נהדרות, אז למה לא להשתמש בו?,” אמר.

מתוך הראיון:

בוא נחזור לתקופת לימודיך. זה לא דבר שיגרתי, שאת עבודת הדוקטורט עשית בנושא חשיש?
למדתי רוקחות והתחום עיניין אותי מאוד. אתה יודע מה האבסורד?

גלה לי.

שאני האדם היחיד מבין 120 חברי הכנסת שמומחה בתחום הסמים, ולמרות זאת איני חבר בוועדת הסמים של הכנסת. קצת מצחיק, לא? אבל לא נורא, גם כך אני מאוד נהנה מפעילותי כחבר בוועדת חוק, חוקה ומשפט, וכחבר בוועדת החינוך, נושא הנמצא בדמי ובנפשי.

איזה קנאביס אתה?

מה דעתך על מתן לגליזציה לסמים קלים, כמו בהולנד?
אתה יודע מה ההבדל בין הולנד וישראל? שם הולנדים וכאן ישראלים… אצלנו, אם יהיה ניתן להשתמש בסמים קלים, אנשים ינהגו ברכביהם כשהם מסוממים, והסמים יותר גרועים מאלכוהול במקרה הזה, וגורמים לאיבוד תחושת המרחב והזמן. שער בנפשך אדם העובד במפעל תעשייה ומחזיק מסור בידו, רגע לאחר שהשתמש בסמים קלים. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה לו.

אם כך, אינך תומך במאבקה של מפלגת “עלה ירוק”?
מה זה המפלגה הזו? חבורה של אנשים משועממים. איזו מין אידיאולוגיה זו?

מה דעתך על מתן קנאביס רפואי (מריחואנה) למטופלים?
זה כבר סיפור אחר לגמרי. במקרה הזה, אני תומך בגדול. הוכח, שלקנאביס תכונות רפואיות נהדרות, אז למה לא להשתמש בו? זה סם בטיחותי מאוד, בו נעשה שימוש במשך 3,000 שנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר