ח”כ ברושי תוקף את שר החקלאות: “הבטיח יצוא ופתאום הוא מיילל”

התקפה חריפה של יו”ר השדולה החקלאית בכנסת נגד שר החקלאות, בעקבות עצירת רפורמת הקנאביס הרפואי והקפאת היצוא לחו”ל. “ההכרזות היו מוקדמות והבשורות היו שקריות ופתאום הוא בא לועדת הכלכלה ומיילל,” אמר בראיון. “אף אחד לא קיבל ממני הבטחה,” השיב השר אריאל והבטיח התקדמות בקרוב.

חבר הכנסת איתן ברושי (העבודה) תקף אתמול (ב’) את שר החקלאות אורי אריאל ואת ממשלת ישראל על עצירת התכנית ליצוא קנאביס רפואי והקפאה של הרפורמה כולה – במה שהוא מכנה כלא פחות מ”הונאה”.

“מזמן לא היתה הונאה כל כך גדולה של מפלגה שטוענת שהיא השתלטה על הממשלה ולא מצליחה להעביר החלטה בממשלה,” אמר ברושי בראיון רדיו ברשת ב’ והמשיך בביקורת נוקבת כנגד השר האחראי.

“מעל שנתיים החקלאים נערכים, שר החקלאות מבשר בשורה מעל כל במה – ופתאום הוא בא לועדת כלכלה ובעצם מיילל,” אמר. “הוא הממשלה, הוא המפלגה שמעבירה כמעט כל מה שהיא רוצה, ועכשיו הוא לא מסוגל להשתלט על הדבר הזה”.

חבר האופוזיציה הוסיף כי “בנוסף לכל הצרות של החקלאים נראה שעל בסיס הבטחות שילטוניות הם הוציאו משאבים שאין להם, ועכשיו הוא אומר בועדת הכלכלה שהוא חסר אונים. ההכרזות היו מוקדמות והבשורות היו שקריות והחקלאים עומדים בפני שוקת שבורה והוצאות שאין להן כיסוי”.

כשנאמר לו כי מדובר בינתיים בדחייה של דיון ולא בהחלטה סופית השיב ברושי כי “הממשלה לא סתם דחתה את הדיון, היא דחתה את ההחלטות. ההסבר של המשרד לבטחון פנים היה חשש מפני זליגה. אני לא מקבל את זה כי ביקרתי בחוות וראיתי, ולכן הכעס הוא כזה גדול”.

“המפלגה הזאת ידעה להעביר חוקים הזויים בממשלה והפכה להיות גורם משמעותי בממשלה, עד שזה מגיע לחקלאות – בתחום הזה לא ראינו מהממשלה כלום,” סיכם. “שר החקלאות ירשם כשר פחות טוב מאלו שהיו לפניו”.

שר החקלאות אורי אריאל עלה מיד לאחר מכן לשידור גם הוא, ועומת עם הדברים של ברושי.

“זה דיבורי להג של אופוזיציה מתוסכלת,” קבע אריאל. “אני יכול לומר בבירור שאין שום הבטחה שלטונית. אף אחד לא קיבל הבטחה ממני. אנחנו מתקדמים מאוד, הרבה יותר ממה שח”כ ברושי יודע.”

“מעריך שתוך מספר שבועות תהיה התקדמות וייקבע דיון אצל ראש הממשלה,” סיכם.

חדשות