למה ח”כ דוד אמסלם מעכב את סגירת הרשות למלחמה בסמים

עוד כישלון של שר המשטרה ארדן בדרך? התכנית לסגירת הרשות למלחמה בסמים ואיחודה עם רשויות קיימות לגוף אחד מתעכבת. ח”כ דוד אמסלם יו”ר ועדת הפנים מעכב את אישור הצעת החוק לסגירת הרשות כדי לשמור על המשכורות של עובדי הרשות. “ללא שיבוץ העובדים לא יהיה חוק,” אמר.

שנתיים חלפו מאז הודיע שר המשטרה גלעד ארדן על סגירת הרשות למלחמה בסמים ואיחודה לכדי גוף אחד כולל עם רשויות קיימות במשרד לבטחון פנים (מציל”ה ו’עיר ללא אלימות’).

כעבור שנה ולאחר עיכובים נמשכים הודיע השר ארדן כי הרשות תיסגר “אחרי החגים”, אך בדומה להבטחות אחרות שלו – כמו זו הנוגעת לחוק אי הפללה שנדחה כנראה עד 2018 לפחות – גם במקרה זה חלפה שנה נוספת ללא תוצאות.

דוד אמסלם
ח”כ דוד אמסלם – מעכב סגירת הרשות למלחמה בסמים

בשבוע שעבר נערך דיון בנושא זה בועדת הבריאות של הכנסת בראשות יו”ר הועדה ח”כ דוד אמסלם מהליכוד.

ח”כ אמסלם, שצולם לאחרונה משתכר ממשקאות אלכוהוליים במהלך דיוני הועדה, העיד כי הוא דואג למכורים והמליץ בסוף הדיון להעביר את הנושא לטיפול של ועדת העבודה והרווחה, מאחר ולא וידאו שכל העובדים הנוכחיים ברשות ימשיכו לקבל פרנסה מהמדינה.

“ללא שיבוץ כל העובדים – לא יהיה חוק”

הבוקר (ד’) בדיון המשך שנערך בנושא זה בועדת הבריאות, כבר קבע ח”כ אמסלם כי לא יאפשר להמשיך את הדיונים על הצעת החוק לסגירת הרשות – דיונים הכרחיים בשלבי החקיקה – עד שלא יובטח כי לכל עובדי הרשות תישמר משכורתם.

גם זה בטח יעניין אותך

“בדיון הקודם שמענו את נציגות משרד הבריאות ומשרד הרווחה,” אמר אמסלם. “שאלתי אותן אם יש שינוי בסמכויות שלהם ובעבודה והשיבו לנו שלא. אני לא נכנס למבנה הארגוני. מה היה עד היום? גם היום הרשות למאבק בסמים פועלת במשרד לביטחון פנים, ומשרד הבריאות שם כוח אדם על חשבונו ואותו דבר משרד הרווחה. אם השר ליצמן רוצה שהמשרד לביטחון פנים ישים יותר כסף, זה לא קשור לחוק”.

גם בעניין שכר העובדים ותנאיהם הבהיר יו”ר הוועדה ח”כ אמסלם: “הבהרתי לאגף התקציבים באוצר שכל העובדים ישובצו ברשות החדשה וישמרו על שכרם. לא יכול להיות שאלה למעלה מתווכחים ולמטה מישהו ישלם את המחיר. לא אביא את החוק להצבעה לפני שיסגרו עם כל אחד מהעובדים. אם בתחילת השבוע הבא לא יהיה שיבוץ של כל העובדים, לא יהיה חוק”.

“סוגיית העובדים תהיה פתורה ברמה של 100%,” הוסיף. “נטמיע בחוק סעיף שיבטיח קליטת כל העובדים, כולל אלה שיש להם עבר פלילי. אני לא מדבר על עובד שאחרי שנקלט עובר עבירה פלילית, אלא על עובד שהגיע עם קידבג וקיבלנו אותו לעבודה, ומחר יבוא טהרן ויגיד, אבל רק רגע, הוא היה מכור”.

ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים של הכנסת, השתתפה אף היא בדיון. “אנו לוקחים אחריות על אלפי מכורים לסמים ואלכוהול, שממחר בבוקר לא יקבלו טיפול, כי משרד הבריאות לא ערוך לשינוי כתוצאה מהחוק, ושר הבריאות ליצמן אומר שהטיפול המקצועי ייפגע, השאלה אם מחר בבוקר המכורים יקבלו שירות,” אמרה.

הצעת החוק מבטלת כאמור את קיומה של הרשות למלחמה בסמים שפעלה עד היום, ומקימה תחתיה רשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, תחת המשרד לביטחון פנים, שתאגד את פעילויות וסמכויות הרשות למלחמה בסמים, עיר ללא אלימות ומציל”ה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר