מגלגל...

ח”כים מחרימים את זנדברג: “היא מקדמת לגליזציה”

רבים מחברי ועדת הסמים של הכנסת יחרימו את הדיון המיוחד שארגנה היו”ר החדשה ח”כ תמר זנדברג. הסיבה: אין זה תקין שהיו”ר החדשה מקדמת לגליזציה. “הועדה בראשותך, במקום לטפל בנגע בסמים ובאלכוהול, הופכת להיות שדולה לקידום הקנאביס,” כתב ח”כ אלי כהן במכתב ששלח לה.

ח”כ תמר זנדברג מ’מרצ’ מונתה לאחרונה לראשות ועדת הסמים של הכנסת. זנדברג, צרכנית הקנאביס ותומכת הלגליזציה הראשונה שנושאת בתפקיד יו”ר הועדה, החליטה עם כניסתה לתפקיד לקיים סבב דיונים שייערך חודש שלם ובמסגרתו בכל שבוע יידונו חברי הועדה בנושא אחר.

ועדת הסמים החדשה

לאחר שבשבוע שעבר התכנסה הועדה לדיון ראשון שהיה סוער למדי (צפו כאן), נקבעו דיונים לכל יום שלישי במהלך השבועות שעד פגרת הכנסת בסוף חודש יולי. מחר, ג’, ייערך האירוע המרכזי במסגרת סדרת הדיונים המיוחדת שכינסה זנדברג, שיעסוק בין השאר במודלים של לגליזציה ואי-הפללה במדינות שונות בעולם, ובהשתתפות בכירים כמו ד”ר רפאל משולם, מגלה ה-THC ועוד.

אלי כהן
אלי כהן – מחרים את ועדת הסמים

עם זאת מסתבר כעת כי לפחות 6 מתוך 10 חברי ועדת הסמים ייעדרו מהדיון מחר, זאת מאחר ולדבריהם זנדברג מקדמת לגליזציה – מטרה שלדבריהם הפוכה לזו שלשמה קיימת הועדה.

“ישראל היא עדיין לא קולורדו,” כתב על פי הדיווח ב’וואלה’ ח”כ אלי כהן מ’כולנו’ במכתב ששלח לזנדברג.

כהן, כך על פי הדיווח, אסף עימו את שאר חברי הכנסת מהועדה: דוד ביטן (הליכוד), יצחק וקנין (ש”ס) חמד עמאר (ישראל ביתנו) ועבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת) – ויחד הם החליטו להחרים את הדיון מחר.

גם זה בטח יעניין אותך

מחרימים את הועדה

“מוניתי כחבר בוועדה לאלימות ונגע בסמים ובאלכוהול, נושא חשוב מאין כמוהו”, כתב ח”כ כהן במכתב לזנדברג על פי דיווחו של עמרי נחמיאס באתר ‘וואלה’. “רק שעם זאת, הועדה בראשותך, במקום לטפל בנגע בסמים ובאלכוהול, הופכת להיות שדולה לקידום הקנאביס. הצטערתי לשמוע שאת ישיבת הפתיחה את בוחרת להקדיש ל’מדיניות הקנאביס המתקדמת’ (המעידה על מטרותייך), במקום לנושא שלשמו היא קמה – המלחמה בשימוש בסמים ובעבירות סמים, טיפול ושיקום משתמשים ומדיניות הסברתית למניעת השימוש בסמים ובאלכוהול בכלל ובקרב בני נוער בפרט”.

“מדינת ישראל היא עדיין לא קולורדו,” הוסיף, “ואם הכוונה היא לקדם את האג’נדה האישית שלך לחוקיות הסמים קלים, נכון יותר יהיה שתקימי שדולה לטובת הנושא. כאב לארבעה ילדים וכמי ששירת 11 שנים בצבא, אין לי כוונה לתת יד לקידום נושאים אלו. מבדיקה שערכתי, רוב חברי הכנסת בוועדה מתנגדים לסדר היום שאת מובילה, וגם הם אינם מתכוונים לתת יד לדיונים שתכליתם קידום הקנאביס, אלא אם ידונו בנגע הסמים והאלכוהול”.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים – מוחרמת

כזכור, הפעם הקודמת בה ספגה זנדברג ביקורות על התנהלותה בנוגע ללגליזציה היתה כאשר הח”כ לשעבר והחשודה בשחיתות ושוחד היום, פאינה קירשנבאום, אמרה שזוהי “בושה שח”כית משתמשת בסמים” (כאן).

מח”כ זנדברג נמסר: “חבל שח”כ כהן לא טרח להשתתף בדיוני הוועדה או לברר מה התכניות שלה, לפני שכתב מכתב מלא בסטיגמות וסטריאוטיפים. אני בהחלט תומכת בלגליזציה ומעולם לא הסתרתי זאת, ומתכוונת להוביל את הוועדה על סמך דיון עדכני ורלוונטי שמתבסס על נתוני אמת שבין היתר יוצגו בדיון מחר ובהמשך. הוועדה תעסוק במלוא הרצינות בשורה ארוכה של נושאים ובהם קנאביס רפואי, סמי פיצוציות, טיפול בנזקי שתיית יתר של אלכוהול והתמכרויות וכן תקדם שינוי מדיניות בהפללת קנביס. אני מזמינה את כל החברים לקחת חלק בדיון ציבורי ופתוח שבו כל אחת ואחד יוכל לבטא את עמדתו ומי יודע, אולי ח”כ כהן יווכח במציאות שמוכרת למיליון ישראליות וישראלים וישתכנע.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר