חיפוש לא חוקי: שוטרים פשטו על ביתו של מטופל קנאביס רפואי

שוטרי תחנת נהריה פשטו אמש על דירתו של תושב העיר המטופל בקנאביס רפואי ולאחר חיפוש לא חוקי לכאורה החרימו ממנו חלק מהאספקה תוך שהוא מואשם בסחר.

ד’, חולה פיברומיאלגיה בן 26 מנהריה הסובל מכאבים כרוניים ומטופל בקנאביס רפואי באישור משרד הבריאות, מחזיק ברישיון ל-40 גרם קנאביס בחודש.

אמש (א’) הוא זכה לפשיטת משטרה על ביתו בגלל שהחזיק 52 גרם קנאביס – כלומר 12 גרם מעל המותר ברישיון – זאת לדבריו פשוט בגלל שהאספקה הניתנת לו ברישיון איננה מספיקה.

“כבר פעמיים הגשתי בקשה להעלאת המינון ל-50 גרם אבל סירבו לי, אז אני נאלץ לרכוש השלמה באופן לא חוקי,” הוא מסביר הבוקר (ב’) בשיחה עם המגזין.

מבלי שהציגו בפניו צו חיפוש, ולמרות שהראה להם את רישיון הקנאביס הרפואי שלו, החרימו השוטרים 22 גרם מתוך אספקת הקנאביס שהיתה ברשותו – כלומר גם חלק מזו שהוחזקה ברישיון.

בנוסף התעלמו לכאורה שלושת השוטרים מהוראות צו החיפוש המחייבות נוכחות של שני עדים לפחות בעת החיפוש, כך הוא מעיד.

ד’ נעצר ונלקח לתחנה, רק שם לדבריו הוצג בפניו צו החיפוש שהוגש על ידי רס”ב דני קייזר ואושר על ידי השופטת איילת השחר ביטון פרלה.

בתחנה הוא הוחזק מספר שעות ונחקר באשמת סחר בסמים, אך זאת מבלי שהוצגו בפניו כל ראיות כלשהן.

“אני לא סוחר בשום דבר, בסך הכל היתה אצלי חריגה של כמה גרמים,” הוא אומר. “לקחו לי את הטלפון וחלק מהאספקה, אין לי כסף לקנות טלפון חדש וגם לא לפנות לעורך דין, אני לא יודע מה לעשות”.

ד’ מבטל את טענות המשטרה על סחר ואף מתעקש כי לא רק שהוא אינו מוכר את הקנאביס הרפואי, אלא הוא אף נזקק לכמות גדולה יותר מזו שברישיון ולכן נאלץ לרכוש קנאביס לא חוקי בטלגרם.

“החתימו אותי על ערבות של 3000 ש”ח ועשו לי לפחות 8 תמונות במשטרה כאילו אני עבריין,” הוא מתאר. “לא הציגו בפני כלום, לא אמרו שמישהו טוען שקנה ממני, והשוטרים לא תפסו כלום כי אני לא סוחר. רק החרימו לי את הקנאביס והטלפון”.

לדברי ד’ השוטרים עשו בלאגן בדירה ואף האשימו אותו “בצחוק” בגידול קנאביס, למרות שגם בעת החיפוש לא מצאו דבר. לדבריו כששאל מדוע הם מאשימים אותו בגידול קנאביס סתם כך השיבו “בגלל הריח”.

את הסיפור פירסם לראשונה ד’ עצמו בפורום קנאביס בפייסבוק (כאן).

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר בתגובה: “מדובר בחיפוש שנעשה על פי צו בית משפט. יודגש כי מעבר לכמות שהושארה למטופל (40 גרם), נתפסו סמים בכמות גבוהה בהרבה ממה שצוין בכתבה ולכן הם הוחרמו”.

צו חיפוש
צו החיפוש מחייב נוכחות של שני עדים שאינם שוטרים
חדשות