מגלגל...

חיפוש לא חוקי: צעיר הופשט ונעצר בגלל 1 גרם חשיש

פקח עירוני זימן את המשטרה לקניון מלחה לאחר ששמע רעש של מים מבעבעים והריח ריח חשוד מחדר שירות בקניון. שוטרים שהגיעו למקום פתחו את הדלת ומצאו צעיר כשעל השולחן לידו מכשיר ‘באנג’. משלא מצאו כל חומר החשוד כסמים השוטרים הפשיטו את הצעיר ומצאו 1 גרם חשיש בתחתוניו.

ד’, צעיר תושב נתניה, נעצר בשנה שעברה בקניון מלחה בירושלים לאחר שנתפס עם שתי חתיכות קטנות של חשיש, האחת במשקל 0.46 גרם והשנייה במשקל 0.68 גרם.

ד’ נעצר בעת ששהה בחדר שירות בקניון, לאחר ששוטרים נקראו למקום על ידי פקח עירוני שהריח ריח חשוד מהחדר. השוטרים שהגיעו למקום פתחו את דלת הכניסה ומצאו אותו עם אדם נוסף כשעל השולחן מכשיר ‘באנג’.

על אף שמדובר בכמויות מזעריות לשימוש עצמי השוטרים התעקשו לערוך חיפוש לא חוקי, הפשיטו את ד’ ועצרו אותו לחקירה.

בפרוטוקול המשפט, שממשיך להתנהל גם היום, טוען סניגורו של ד’, עו”ד אלי כץ, כי מדובר היה בחיפוש לא חוקי מאחר ולא הוסבר לחשוד כי הוא יכול לסרב לחיפוש וכן שהליך החקירה היה פסול ומלא פגמים.

הפקח העירוני, נדב מזרחי, מי שזימן את השוטרים למקום, טען בבית המשפט כי מלבד הריח החשוד הוא שמע רעש של מים מבעבעים שזיהה כ’באנג’. כשנשאל כיצד יודע מה הוא רעש של באנג הסביר כי “ראיתי דרך האינטרנט”.

עו”ד כץ מעריך כעת כי כתב האישום יבוטל עקב כך שהחיפוש היה לא חוקי, ללא חשד סביר, ללא הסכמת הנאשם, ללא עדים כנדרש וללא דוח חיפוש תקין.

“חבל שצריך את התערבות בית המשפט כדי ללמד את המשטרה שפגיעה בזכויות אדם היא קו אדום שאותו לא חוצים,” הוא אומר. “ראוי שפסק הדין הזה ייתלה על הקיר בכל תחנת משטרה כדי שהחרפה הזו לא תחזור על עצמה”.

להערכתו של עו”ד כץ הדיון הוא כעת בשאלה האם לקוחו, ד’, יזוכה בבית המשפט, או שהמשטרה תמשוך את התביעה בחזרה בהסכמת הצדדים.

“כשהמדינה חוזרת מאישום אחרי שכבר התנהל משפט, או אחרי שהנאשם כפר, המשמעות היא זיכוי,” הוא מסביר. “זה מבחינתם פגיעה גדולה מדי ביוקרה, אז הם רוצים לעשות את זה בצורה של חזרה בהסכמה. כלומר שזה לא זיכוי, אלא שזה בכלל לא הוגש.”

עם זאת, מסביר עורך הדין, “הבחור (הלקוח) מתעקש שיהיה זיכוי מלא, כי הוא מרגיש שהוא הושפל. השופט (פאול שטרק) גם הסביר למשטרה שהחיפוש לא חוקי, אבל הם מתעקשים. אנחנו נשב איתם שוב ומקווה שהם יתעשתו. אם לא, נמשיך לנהל את המשפט מולם”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר