מגלגל...

“אתה צועק כמו אישה” – חיפוש לא חוקי ומעצר אלים בחוף הים

זוג תיירים מצרפת ששהו בחוף הים בנתניה הוטרדו על ידי שוטר שחיטט בארנקיהם בניגוד לתקנות בניסיון למצוא דבר מה לא חוקי. אזרח שצילם את האירוע נעצר באלימות. “מדובר בשוטר אלים שכבר נפתחו נגדו תיקים במח”ש,” קובע עו”ד מומחה בפלילים.

בקטע וידאו שצולם אתמול (א’) בחוף הים ‘סירונית’ בנתניה נראה שוטר בשם קייס נטור כשהוא מבצע חיפוש לא חוקי בארנקים של זוג תיירים מצרפת.

תוך שהוא נוסע בטרקטורון משטרתי עצר השוטר ליד התיירים, שישבו בשקט על כסא נוח, והחל לחטט בכליהם מבלי שהקריא להם את זכויותיהם וכן מבלי שהיה בידיו חשד סביר לביצוע עבירה.

את האירוע תפס במצלמת הטלפון שלו י’ (השם המלא שמור במערכת), תושב נתניה, נכה 112% הסובל ממחלה בשם ‘היפוגליקמיה’, ששהה בחוף הים בזמן הגעת השוטר.

משזיהה השוטר את י’ מצלם אותו, הוא ניגש אליו והחל להרחיקו בצורה פיזית מהמקום תוך שהוא מאיים עליו שיעצר.

גם זה בטח יעניין אותך

י’, שנראה כי מכיר את זכויותיו, לא ויתר לשוטר והמשיך לצלם את המאורע, שבסופו לא מצא השוטר דבר מה לא חוקי בתיקיהם של התיירים במקום.

אך משהתושב העקשן לא ויתר והמשיך לצלם, התקרב אליו השוטר קייס בצורה מאיימת לדבריו, דרש ממנו להציג תעודת זהות ואף הטיח בו עלבונות כגון “התחלת לצעוק כמו אישה” ו”רואים שאתה מפחד משוטרים”.

לאחר שניות בודדות החליט שוב השוטר לדחוף את התושב הנכה מהמקום, שבתגובה הטיח לעברו ‘אתה חתיכת חרא’.

בשלב זה לקח השוטר מי’ את מכשיר הטלפון שלו ועצר אותו בכח שאף השאיר סימני דימום על גופו.

י’ נלקח לתחנת המשטרה ושוחרר כעבור מספר שעות, ובשיחה עם מגזין קנאביס הוא טוען כי השוטר “פוצץ אותי במכות”.

פציעות לאחר מעצר שוטר
חלק מהפציעות על גופו של י’, לאחר המעצר האלים

“ניתן לראות בבירור שגם החיפוש שנעשה לשני התיירים הוא חיפוש שלא כדין וגם המעצר של י’ הוא לא חוקי ויש להגיש כנגד השוטר תלונה במח”ש,” קובע עו”ד יניב פרץ, המומחה בפלילים.

“רואים בסרטון עבירת איומים ברורה, תוך שהשוטר יודע שי’ מפחד ממנו,” הוסיף. “מדובר בעבירת תקיפה בנוסף לחיפוש לא חוקי ומעצר לא חוקי”.

בנוסף טוען עו”ד פרץ כי השוטר קייס ידוע כשוטר אלים במיוחד, שכבר נפתחו כנגדו תיקים במח”ש – כולל במקרה בו תקף לכאורה קצין משטרה בכיר בדימוס בדרגת סגן ניצב.

“התלונות נגדו במח”ש מטויחות מסיבה לא מובנת,” אומר עורך הדין. “זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בתלונות קשות נגד השוטר הזה, שיש עליו תלונות במח”ש ממקרים נוספים חמורים שאיכשהו תמיד נסגרים”.

עם חזרתו של י’ לביתו לאחר המעצר, הוא החליט לנסוע לחו”ל כדי להירגע מהחוויה המטלטלת. “הוא ממש בטראומה עכשיו,” מספר הבוקר אחיו של י’ בשיחה עם המגזין.

ממשטרת ישראל סירבו להגיב לרקע האלים לכאורה של השוטר ומסרו בתגובה רק כי “במהלך פעילות שגרתית של השוטר בחוף הים בנתניה, חשד השוטר שבוצעה עבירה פלילית על ידי מבלים בחוף. במהלך פעילותו של השוטר, ניגש אליו החשוד שכלל לא היה קשור לסיטואציה, והחל לקלל והעליב אותו. למרות בקשותיו של השוטר להימנע מהפרעה, החשוד המשיך בשלו, תוך שהוא צועק לכל עבר ומקלל את השוטר, כפי שניתן לראות בסרטון. החשוד נעצר והובא לחקירה נגדו, בסיומה שוחרר. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות וללא פשרות נגד אלו המפריעים לאנשי החוק בעבודתם, תוך גרימת פרובוקציה בוטה נגד השוטרים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר